Království boží asi pro chudé taky není

Království boží asi pro chudé taky není

“Znovu vám říkám: Spíš projde velbloud uchem jehly, než vejde bohatý do Božího království.” řekl kdysi Kristus. Ale, jak se zdá, boží (pardon, Boží) království není ani pro chudé. Alespoň ne to katolické.

Byl jsem vychováván ve víře v boha. Toho katolického. A upřímně, nemyslím si, že mi to nějak ublížilo. Možná taky proto, že tehdy církev svatá katolická nebyla tak penězchtivá. Ani nemohla být. Komunisté ji drželi na uzdě. Jako, konečně, každého jiného nenajedu.

Ale teď mluvím o církvi. Nikoliv o víře! Aby bylo hned spočátku jasné, nehodlám tu urážet věřící. Ani ty katolické, ani jiné. Já sám jsem vlastně taky věřící. Věřím totiž, že bude jednou lépe. Kdybych tuto víru ztratil, už bych tady nebyl a nepsal bych. Visel bych už nejspíš za krk někde u lesa. Situace většiny lidí naší (stále ještě krásné) země je opravdu bídná. Dřou jako koně, nervují se, ponižují se a zabíjí se. Sami sebe. Protože už tu víru ztratili. Víra je důležitá. Moc. A nikomu nic není do toho, v co věříte.

Nikdy se nebudu chovat neuctivě k žádnému bohu, ani něčí víře v něho. Nemohu. Riskoval bych, že on bude zase naoplátku plivat po tom, co je mně svaté, co miluji, co je mně nadevše. A to bolí.

Užasnou atmosféru a uzdravení duchem svatým z rukou lidí, jako je James Manjackal z Indie, ale asi nikdy nezažiji. Na takové věci prostě nemám. Nemohu utratit za vstupenku na jeho „léčení“ 250 Kč, protože bych pak neměl týden co jíst. Kostely už asi pro očistu nestačí. Možná jen proto, že jsou zdarma. Bůh v nich přebývající(tak mě to učili v katechismu) asi není až tak dobrý, jako ten, za těch 250 Kč na hlavu na Výstavišti. Nebo naši kněží jsou špatní pastýři? A proto měli na estrádu otce Manjackala vstup volný i s ubytováním?

Buďme rádi, že si můžeme vybrat, zda polkneme hostii nebo sousto jídla. Bývaly doby horší. Lidi moc v tomto na výběr nemívali. Také to pálilo, když jste se nechtěli modlit k tomu správnému bohu. Můžeme jen doufat, že se doba inkvizitorů nevrátí. Na platy už by pro ně asi bylo.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Království boží asi pro chudé taky není

  • Milý nemilý nevážený runnere. Moc vám přeju, abyste nemusel nikdy zažít, že těch 250Kč máte opravdu na týden na jídlo, když jste to doposud, jak vidno, nezažil. Vždycky totiž práce není, nebo je, ale pán se třeba rozhodne za ni nezaplatit. Naposledy se mi to stalo těsně před Vánoci 2017. Evidentně nemáte ani tušení o čem píšete, ale to je dneska přece normální i u vysoce inteligentních dříčů. Nebo zasraných zbohatlíků? Autor. Sbohem

  • Autor byl vychován jako katolík a antikomunista a pak vstoupil do KSČM??? Chudáci rodiče, ti museli mít radost. Tolik let práce, odříkání a starostí – a všechno zbytečně. Nakonec myšlenková úroveň článku tomu odpovídá, stejně jako to, že autorovi prý stačí 250 Kč na to, aby se týden stravoval. Z toho mi vyplývají 3 poznatky – 1) autor nemá dost inteligence aby vydělával víc peněz, 2) autor je příliš líný na to, aby vydělával víc peněz a za 3) autor buď neumí počítat, nebo z nás dělá blbce, nebo dělá blbce sám ze sebe, protože 250 Kč je tak na 1 den – ale každopádně s ním není něco v pořádku. To ovšem zcela koreluje s tím, co jsem naznačil v první větě – protože když je někdo vychován v ideově zcela vyhraněném prostředí a pak v rozporu se zdravým rozumem a proti zjevné realitě zradí a odkopne všechno, co do něho jeho rodiče vložili, veškerou jejich snahu a naděje, tak s ním v pořádku určitě něco není…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*