Krádež tibetské vlajky podle George Orwella

Krádež tibetské vlajky podle George Orwella

Tento anglický spisovatel, vlastním jménem Eric Arthur Blair, byl nejen skvělým pozorovatelem tehdejší sovětské společnosti, kterou ve svých knihách naprosto geniálně karikoval, ale byl také velmi jasnozřivým.

Jeho citát Všichni jsme (jsou) si rovni, ale někteří z nás jsou si rovnější, by se dal do kamene tesat. Platil, platí a bude bohužel platit i v budoucnosti. S tím se nedá nic dělat.

Současně také lze zmínit citát, někteří z nás jsou chovní, ale většina je tažných, který sice nevím od koho pochází, ale též velmi dobře popisuje postavení ve společnosti, kdy někteří jsou privilegovaní a druzí to za ně musí všechno odřít.

A proč jsem si na to právě dnes vzpomněl? Je krátce po páté, já vstávám a chystáme se, jako obvykle na Moravu. Tam mě dnes večer čeká náročný úkol, degustace Bernarda, což je živoucí důkaz správnosti Klausovy kapitalistické cesty…

…a současně též nesprávnosti Havlovy „třetí cesty“, tedy „demokratického socialismu“, což je již ve své podstatě naprostý protimluv, podobně jako nehořlavý benzin, ale do socialismu zažraní a posléze vyházení komunisté, v něj věří snad dodnes.

V každé společnosti bez výjimky platí nějaká pravidla a jistá tabu. V minulosti bylo bez problémů možné nadávat na USA, ale říci něco negativního o SSSR bylo velmi ošidné. Dnes se toto otočilo o 180° a USA jsou posvátnou krávou, zatímco Rusko otloukánkem.

A proto tedy, kdo našemu velkému zaoceánskému příteli věrně sloužil a „in den Arch kriechte“ (ty německé gramatické chyby tam jsou úmyslně, koho zajímá překlad, postačí si doplnit větu „lézti do ……“) je oslavován, zatímco ten, kdo se snaží o realistickou politiku k Rusku, je zatracován.

A jsme u „jádra pudla“, což snad je zase citát velkého básníka a vynálezce podvojného účetnictví J.W.Goetha. A to jádro pudla, tak jak jsem ho včera ve zprávách krátce zaslechl, je toto.

 • Před nějakým časem se pravdoláskoví výtržníci vloupali na Pražský Hrad, tam odcizili standartu prezidenta republiky v hodnotě 80.000,- Kč, ale jak se zdá vyšetřování tohoto trestného činu vyšumělo do ztracena.
 •  Někdy v průběhu návštěvy čínského prezidenta došlo, kromě jiného, ke „krádeži“ tibetské vlajky. neznám průběh té události, ani hodnotu té „odcizené“ vlajky.
  Trochu pochybuji o tom, že tato hodnota přesáhla 5.000,- Kč, což je hranice pro trestný čin a přesto jsem včera ve zprávách slyšel, že bylo zahájeno trestní řízení pro „krádež tibetské vlajky“

  Plně se tím naplnilo rčení George Orwella, že stejně jako za „komunismu“ někteří z nás si prostě jsou rovnější a některé je třeba tlouci hlava nehlava.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Krádež tibetské vlajky podle George Orwella

 • Jo, Orwell byl pozorovatelem sovětské společnosti, navíc jasnozřivým, a tato jeho jasnozřivost ho dovedla na bojiště španělské občanské války, kde aktivně bojoval pod rudou korouhví vládní strany P.O.U.M. – internacionálních komunistů všelikých odstínů – proti španělským nacionalistům, bránícím svůj národ a jeho tradice, vzdorujícím levičáckým teroristům a vrahům, podporovaným komunistickým Sovětským svazem. Byl to bezpochyby úžasný člověk, jen o jeho morálním kreditu by se dalo diskutovat.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Partido_Obrero_de_Unificaci%C3%B3n_Marxista

 • Mě by zajímalo, kde se vzalo po Proze najednou tolik tibetských vlajek. Určitě rád vypomohl pan Shapiro, je to přeci jeho povinnost se nám plést do naší politiky???!!!!

 • Přiznejme si to všichni, tak jak to je. Kdo byl Václav Havel? Byl to silný alkoholik, silný narkoman – závislák na nikotinu, který si zničil sám zdraví, slaboch, který podváděl svojí umírající manželku. Byl špatný spisovatel! To co napsal, nečte nikdo. Proč? Protože se to prostě, i při sebevětším úsilí, nedá číst. Byl špatný filmový režisér. To co nafilmoval, jako film „Odcházení“, je odštrašující příklad totální neschopnosti. Ten, kdo si to otevřeně nepřizná, by se nad sebou samým, měl zamyslet. Přesto, právě v méně Václava Havla, byly všechny ty proti Čínské protesty, pří návštěvě čínského prezidenta, organizované. Jenže dnes již není doba, několik dní po 17 listopadu a ti, kteří tehdy se nechali nachytat propracovanou západní propagandou, jak nám se západem bude, jako v Ráji, vědí, že naletěli. Je zcela jasné, když ukázali tu hrstku lidí v čele s Kalouskem, Kocábem, Bursíkem a jeho Biomasou, jak se snaží a snaží a podpora ze strany obyvatelstva ČR žádná! Článek jasně dokazuje, že těm co si říkají pravdoláskaři již odzvonilo, ale oni ještě s podporou velvyslaneství USA budou ještě dlouho otravovat život těm, kteří musí dnes a denně do práce, aby obdrželi míň jak 15 tisícovek měsíčně, to znamená v přepočtu na měnu před rokem 1989 je to méně než 1500 korun měsíčně, jenže dnes těch míň, než 15 tisícovek měsíčně pobírá víc jak 70% pracujících a před rokem 1989 to bylo 20% pracujících, protože ostatní měli mzdu ( vpřepočtu na dnešní úroveň mzdy ) ve výši víc jak 30 tisícovek měsíčně. Prostě, dnes, demokracie, jak má být. Máme se jak v Ráji? Nenechte se znechutit a sledujte, jak pražská kavárna slábne, až zanikne. Ale my jsme tady byli před kavárnou a budem i po ní.

 • Pravdoláskaři či sluníčkáři trpí nevyléčitelnou duševní poruchou. Těžko s nimi komunikovat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*