Konopí jako prevence a udržení zdraví. Jak se na zimu připravujete Vy?

konopi

Jak již počasí napovídá, zima se nezadržitelně blíží a spolu s ní i riziko, že si domů přineseme nějaké to nachlazení, chřipky a jiné civilizační neduhy dnešní doby. Nastává správný čas věnovat pozornost právě našemu tělu a jeho posílení, pokud si chceme uchovat zdraví a přečkat zimu v pohodě a klidu. Jestliže patříte k těm, kterým není vlastní zdraví lhostejné, měli byste nyní zbystřit své zraky i uši.

 

Existuje mnoho podpůrných prostředků, jak posílit imunitní systém a správné fungování lidského těla. Některé jsou notoricky známé, jiné méně. K těm ne příliš známým patří mimo jiné výrobky a doplňky výživy z konopí.

Konopí jako potravina je velice hodnotým přírodním produktem pro lidské zdraví a jeho udržení. Konopná semínka nebo konopný olej obsahují nenahraditelné esenciální aminokyseliny a nenasycené mastné kyseliny omega 3 a omega 6. Tyto látky hrají důležitou roli při mnoha procesech v lidském těle a přispívají k posílení celého imunitního systému. Navíc udržují správnou hladinu cholesterolu a cukru v krvi a podporují mozkovou činnost.

Při nedostatku omega 3 kyseliny se dokonce můžou objevit i deprese, těžká únava, výkyvy nálad nebo špatný krevní oběh. Jak objevil James Boschman, omega 3 mastné kyseliny mohou provádět takřka zázraky při léčbě psychických poruch. Pro lidský mozek a jeho správné fungování jsou tyto látky nepostradatelné.

Konopná semínka dále obsahují minerály, vitamíny a hlavně kvalitní bílkoviny, které potřebuje lidské tělo zejména k růstu a obnově buněk a tkání, k činnosti svalů, k tvorbě hormonů a enzymů.

Zahrnutím konopných potravin do každodenního jídelníčku lze zajistit dostatečný přísun těchto látek, a to navíc v ideálním poměru pro lidské tělo. Konopný protein je navíc skvělým doplňkem, pokud aktivně sportujete a přejete si nabrat svalovou hmotu.

Produkty z konopí navíc působí jako antioxidanty, takže pomáhají tělu zbavit se nežádoucích látek, mají protizánětlivé účinky a podporují kardiovaskulární systém.

Jak se konopné produkty užívají?

Konopná semínka se hodí zamíchat třeba do salátů, těstovin, do rýže, polévek, jogurtů nebo jen posypat na chleba. Doporučuje se alespoň jedna polévková lžíce denně, jež zaručí dostatečné množství potřebných živin.

Konopný olej je vhodný zejména pro studenou kuchyni, například do salátů, či k dochucení pomazánek a omáček. Díky jeho jemné oříškové chuti je však výtečnou pochutinou třeba jen s chlebem. Říká se, že jednou polévkovou lžící konopného oleje denně lze předejít rakovině tlustého střeva, či kardiovaskulárním onemocněním.

Konopný protein je vhodný zejména pro fyzicky náročně pracující a sportem žijící lidi. Výborně se hodí k přípravě koktejlů, nebo například zamíchat do kaší, či běžných jídel.

 zdroj : czechfreepress.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Konopí jako prevence a udržení zdraví. Jak se na zimu připravujete Vy?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*