Konečně – německá kancléřka Merkelová pomalu odchází z politiky!

Konečně – německá kancléřka Merkelová pomalu odchází z politiky!

Další hřebík do pomyslné rakve politické kariéry Angely Merkelové lze považovat výsledek voleb v zemských volbách v Hesensku konaných minulou neděli. Tyto volby jednoznačně potvrdily trend neuspokojivých výsledků CDU za poslední rok.
Německá kancléřka a šéfka CDU Angela Merkelová (celým jménem Angela Dorothea Merkel, nar. 1954) je známá svým pozitivním vztahem k České republice. Ještě dříve než se začala angažovat v politice, budovala si dráhu vědecké pracovnice (možná lépe, kdyby v tomto směru pokračovala a do politiky vůbec nevstupovala). V rámci zpracování své dizertační práce úzce spolupracovala s vědeckými pracovníky Akademie věd České republiky a uznávaný prof. Ing. Rudolf Zahradník, DrSc. (teoretická kvantová chemie) byl jejím školitelem, se kterým se stále navštěvuje. Profesor Zahradník je nejenom uznávaný vědec, ale byl od roku 1993 do roku 2001 předsedou Akademie věd České republiky a též zakládajícím členem a prvním předsedou Učené společnosti České republiky.

Politická kariéra německé kancléřky Angely Merkelové byla odstartována v roce 1990, kdy byla po znovusjednocení Německa zvolena za CDU poslankyní Spolkového sněmu. Následně byla jmenována ministryní životního prostředí ve vládě Helmuta Kohla. Po odstoupení Kohla z funkce předsedy CDU v roce 2000 ho nahradila z pozice generální sekretářky strany. Jako volební lídr CDU/CSU v roce 2013 již potřetí vyhrála parlamentní volby (se ziskem 41.5 %) a v prosinci roku 2013 byla opět zvolena za kancléřku. V minulých volbách do Spolkového sněmu v září 2017 utrpělo společenství CDU/CSU citelnou ztrátu oproti volbám v roce 2013 (ztráta 8,5 %), ale přesto po dlouhých vyjednáváních dohodla koalici CDU/CSU s SPD a byla po čtvrté zvolena kancléřkou. Velmi se též angažuje v rámci Evropské unie. V rámci jejího silného působení na Evropskou unii prosadila možnost vstupu nelegálních imigrantů do Evropské unie. Největší příliv nelegálních imigrantů a to převážně z Afrických zemí do Evropské unie dosáhl vrcholu v roce 2015 a stále pokračuje. Orgány Evropské unie tento problém dlouho ignorovaly a nyní nastala situace, že už si s ním nevědí rady (nyní je už v Evropě okolo pěti milionů nelegálních imigrantů). A právě přístup k otázkám řešení nelegální imigrace jí vyčítají již samotní obyvatelé Německa, což ukázaly výsledky nedávno proběhlých zemských voleb v Bavorsku a Hesensku. Rozpory vládnou i ve vlastní straně CDU, kdy řada politiků má rozdílný názor na řešení imigrační krize. Angelu Merkelovou provází v poslední době i řada skandálů a rozporů, jako např. skandál ohledně korupce na migračním úřadu v Brémách, spory s šéfem bavorské CSU Horstem Seehoferem a v rámci jednání G7 prosazování tvrdých kroků proti Rusku.

Začátkem tohoto týdne oznámila Angela Merkelová, že na sjezdu CDU v prosinci 2018 už nebude znovu kandidovat na funkci předsedkyně strany a po roce 2021, kdy by jí mělo skončit legislativní období ve funkci německé kancléřky, chce zcela odejít z politického působení. Přejeme si a doufáme, že to bude dříve.

Naše hnutí SPD by si přálo odstoupení Angely Merkelové ze své funkce co nejdříve, protože ona je tou hlavní osobou, která nese plnou odpovědnost za situaci, která vznikla s přijímáním imigrantů do Evropy.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*