Konec placení v hotovosti? Německo zvažuje zakázat hotovostní transakce přes 5 tisíc eur

Konec placení v hotovosti? Německo zvažuje zakázat hotovostní transakce přes 5 tisíc eur

Německé ministerstvo financí chce stanovit limit ve výši 5.000 eur pro hotovostní platby, s cílem údajně lépe sledovat financování mezinárodních teroristů, informoval deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).

“Hrozba mezinárodního terorismu, a to zejména v podobě islámského státu, je na vzestupu, ale omezení hotovosti již bylo projednáváno po nějakou dobu, a to z jiných důvodů,“ uvedl deník FAZ.

Zdroj německého spolkového ministra financí uvedl, že používání předplacených karet a velkého množství hotovosti teroristy, kteří 13. listopadu provedli teroristické útoky v Paříži, je jedním z důvodů takového návrhu.

„Svět po teroristických útocích v Paříži, už není stejný jako dříve,“ řekl zdroj ministerstva deníku FAZ, a přirovnal tento krok k zákazu tekutin v letadlech, po teroristických útocích z 11. září 2001.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Německa Sociálně demokratická strana (SDP), která tvoří německou vládní koalici s Angelou Merkelovou CDU a Bavorskou stranou CSU již vyzvala k zavedení limitu 5000 eur při hotovostních operacích, ve víře, že se bude lépe předcházet praní špinavých peněz a daňovým únikům.

„Podle našeho názoru, neexistuje žádný věrohodný, nebo právnický důvod, k provádění finančních transakcí, vyšších, než je tento limit,“ stálo minulý měsíc v parlamentním dokumentu SDP. Kromě toho, strana chce zakázat bankovky v hodnotě 500 eur, aby se údajně zastavilo jejich používání pro organizovaný zločin.

„Německo je oblíbenou destinací pro organizovaný zločin a mafii,“ napsala SPD.

„Jen v samotné federální republice se ročně pere 60 miliard eur.“

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

Komentář “Konec placení v hotovosti? Německo zvažuje zakázat hotovostní transakce přes 5 tisíc eur

  • Bankovní kartel a jeho další šmelina. Čím více zruší hotovosti, tím více si budou banky moci peníze jen vymýšlet. Někdy mám pocit, že směnný obchod byl spravedlivější a pokrokovější systém než papírková špinavost,

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*