Komunální volby jsou za dveřmi. Demokracie však zapláče a sametová pseudorevoluce bude nadále požírat své děti.

Komunální volby jsou za dveřmi. Demokracie však zapláče a sametová pseudorevoluce bude nadále požírat své děti.

Volby jsou švindl, to už dávno víme, a síla lží a podvodu se stále zvětšuje. Ve větších obcích a městech to není tolik vidět, ale v obcích do tisíce obyvatel už bylo dáno dávno sbohem demokracii, ale i svobodným volbám. Tedy pokud za projev demokracie a svobody nepovažujeme pouze to, zda k volbám jít, či nejít.Osobně nepovažuji za projev demokracie a svobody stav, kdy v malé obci je složena pouze jediná kandidátka s neustále se opakujícími kandidáty, nebo jen s jejími minimálními změnami. To je zářný příklad naší obce-Doubravice u Dvora Králové n/L. Do zastupitelstva kandidují v podstatě stále stejní lidé a zcela chybí alternativa. Není protikandidátů, není z čeho si vybrat. Ti, kteří jsou stále na té jedné kandidátce mají jistotu, že se do zastupitelstva tak, či tak dostanou. Takovéto volby zcela postrádají smysl a prostředky na ně vynaložené jsou promrhány úplně zbytečně. Člověku je zcela odebrána možnost svobodně se rozhodnout, protože nemá možnost si svobodně vybrat. Nemá z čeho. To však odporuje listině základních lidských práv a svobod, kde je jasně řečeno, že člověk musí mít možnost svobodné volby.

O politické úrovni je úplně zbytečné také hovořit. Na těch malých vesnicích se nejedná politicky, ale většinou zištně, kde si přihrávají rodinné klany, či spřízněné osoby. V mnoha oblastech by se dalo říci, že jisté počiny jsou střetem zájmů ve smyslu Babiše a jeden druhému poskytuje krytí které navíc zaštiťuje hlasování zastupitelstva. To neznamená nic jiného než to, že demokracie dostává pěkně na prdel a občane ty plať, ale drž hubu.

Celkově vzato politická úroveň a nějaké ideologie jsou nulitní. To se dá říci o celé republice. Kromě žvástů a planých slibů není slyšet mnoho reálného-natož pravdivého. To vše vyplývá z ideologické nicoty. Parlament budiž toho příkladem. Stále dokola jenom kecy, kecy a kecy odborníků na všechno a nic. Jediné pozitivní na tom všem je, že jsme stále ještě dost bohatým národem, když si můžeme dovolit ze svého platit takový šmejd. Totéž platí i pro ona některá velevážená zastupitelstva a kandidáty, kteří v předvolebním období bojují s prázdnou protikandidátkou, či duchy. Nebo že by nechtěli připustit protikandidátku??? I to je možné. Nic to však nemění na tom, že kdyby ti kandidáti jediné samozvané kandidátky měli v sobě kouska cti, tak sami se budou snažit, aby alternativa vytvořena byla. Jsou li čestní a poctiví, tak se přeci nemají čeho obávat!!!!

Já i moje celá rodina-tj.5 voličských hlasů jsme k volbám chodili vždy. Letos jsme se rozhodli, že k volbám nejdeme nikdo a budeme je bojkotovat. V naší obci totiž postrádají smysl.

Jak je to u Vás milí spoluobčané a hlavně obyvatelé venkova???
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Komunální volby jsou za dveřmi. Demokracie však zapláče a sametová pseudorevoluce bude nadále požírat své děti.

  • · Edit

    To už jsme dělali. Samozřejmě se vždy někdo do zastupitelstva dostal. Bohužel však většinou byl tento člověk dostán do stavu takového zhnusení, že svůj post po nátlaku raději opustil.

  • · Edit

    Proč nepostavíte protikandidátku? Vyžaduje to sice o něco větší úsilí, než nejít k volbám, ale je to řešení Vašeho problému.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*