Ať si tedy USA, Polsko a já nevím kdo ještě, dodá na Ukrajinu ihned libovolné množství zbraní a třebas i vojáky, proč ne.

Mám jedinou připomínku. Dárci si musí uvědomit, že ty zbraně a jejich vojáci jsou ztraceni.

Když má být úplná svoboda na jedné straně, musí být přirozeně i na té druhé.

Generál Harald Kujat, emeritní  předseda vojenského výboru NATO, tedy 2. muž v NATO ( to je onen post, kam směřuje náš Pavel) lapidárně konstatoval v pořadu německé televize ARD : Válka na Ukrajině by skončila během 48 hodin, pokud by se tam skutečně nacházela armáda Ruské federace a dodal: „Putin nemá zájem útočit na Kyjev. Vždyť řekl, že kdyby chtěl, bude za dva týdny v Kyjevě, a i to je zveličeno. Ve skutečnosti by byl v Kyjevě za pět – šest dní a konflikt by byl skončen za 48 hodin,“

Harald Kujat

Poslouchat žvásty Západu, jak by to měli  Rusku natřít, jsou směšné, ale i tragické…

Rusko není Srbsko, na které je možno posílat 3 měsíce raketu za raketou v rámci humanitárního bombardování.

Ale Rusko není ani Japonsko, na kterou by USA beztrestně mohla schodit jedinou jadernou zbraň.

Je to na ostří. Je to na hraně, vím.

Ale budiž i  svědomím, že hrozí riziko, že na 10 % hrozí jaderná válka,ve které bych se i já  z ničeho nic vypařil…, říkám, pojďme do toho.

Hovořím o 10 %…A to riziko tu je.

Kdyby byl prezidentem Mc Cain bylo by to riziko na 55%. On je blázen a paranoik.

Obama – a mohu si o něm dnes už myslit mnoho nedobrého – ví, že lidstvo jako celek by jadernou válku prostě nepřežilo. To je nad schopnosti Mc Caina pochopit.

A bohudík, že to Obama ví.

Takže. V okamžiku, kdy se začnou přesouvat zbraně Západu na Ukrajinu, vyhraje Rusko tuto válku i podle pana generála do 48 hodin.

Čím více poslouchám hlasy přihlouplých a nevidoucích západních jestřábů, tak se i u mne blíží moment, kdy mám chuť říci :

Tak jo, blbečkové. Vyvolali jste největší a nejhloupější geopolitický střet po roce 1989 proti Rusku. Nejste schopni si přiznat, že jste prohráli již v okamžiku  vypuknutí majdanu, který neměl nastat.

Nechtěli jste mírnou, ale důstojnou prohru za vaše neodpustitelné ukrajinské dobrodružství, kterou Putin moudře naservíroval tak, že jako všichni zároveň vyhráli i prohráli.

Vytvářeli jste virtuální realitu, že jako něco můžete.

Nemůžete nic.

Už i ta ropa se zase začíná zdvihat.

Tak si užijte totální propad.

Chtěli jste to, máte to mít:

Vlajka Ruské federace zavlaje nad budovami kyjevských státních úřadů.

Judr. Jiří Vyvadil