Komisařka EU Věra Jourová varovala Českou republiku, aby nebyla solidární s Maďarskem a Polskem, nebo bude čelit problémům

Komisařka EU Věra Jourová varovala Českou republiku, aby nebyla solidární s Maďarskem a Polskem, nebo bude čelit problémům

Komisařka EU pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví Věra Jourová vyzvala Českou republiku, aby byla v Evropské unii pro-aktivnější a varovala, aby země nebyla solidární vůči Maďarsku a Polsku, které Evropská unie obviňuje, že nedodržují principy liberální demokracie. Při jednání na konferenci „Výzvy pro Evropu“ v Praze komisařka uvedla, že pokud Česká republika nebude aktivně usilovat o hledání řešení pro celoevropské výzvy a bude EU pouze kritizovat, mohla by v budoucnu čelit problémům.

Komisařka EU pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví vyslala varování těm zemím v EU, které nespolupracují, raději kritizují spíše, než přispívají. Označila Maďarsko a Polsko za země, které nedrží pohromadě s Evropskou unií.
„Když bude Evropa čím dál víc pod tlakem, a víme, že přicházejí nové hrozby, tak bude mít tendenci odhazovat pytle s pískem. Pytle s pískem mohou být také státy, které ne že nedrží slepě basu, ale nespolupracují, netvoří společně a nepracují na tom společném, řekla.

Jourová také zdůraznila, že situace ve světě se změnila a Evropa a Evropané si musí uvědomit, že nic nebude stejné. Jednota je zapotřebí více než kdy jindy, jelikož existuje řada výzev a vnějších hrozeb, podle vysoké představitelky EU, jež citovala česká média. Komisařka zároveň vyzvala k tomu, aby se zajistilo. Že členové EU nebudou mít pocit, že je jejich společná politika příliš restriktivní.

Jourová vyjádřila také názor, že Evropa by se měla vzdát řešení otázek malého rozsahu a zaměřit se pouze na hlavní výzvy, které by mohly být lépe řešeny na společné úrovni, než jsou nyní. Podle Jourové je návrh evropského rozpočtu na příštích sedm let v souladu s touto perspektivou. Zaměřuje se na zajištění vnější hranice, vnitřní bezpečnosti a na posílení celoevropské obrany.

Komisařka EU také uvedla, že politici musí lépe vysvětlit lidem, co dělá EU, aby zajistili důvěru stejně jako musí naslouchat obavám občanů, kteří se cítí ohroženi migrační krizí a bezpečnostními obavy kvůli hrozbám terorismu.

(Komisařka EU pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti Věra Jourová Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

  • Koho chleba jíš toho píseň zpívej . A více než královsky vychytralá Jourová si je i vědoma vysokého důchodu, který jí čeká a tak zpívá píseň EU do zblbnutí. A že už je pořádně zblblá o tom asi nikdo nepochybuje. Ona jde svými prohlášeními většinou vždy proti svému státu, neboť ona už se cítí jako Evropanka a asi možná pomýšlí na nějakou služebnickou práci nejvyšším představitelům EU. Je mi z takových protinárodních poskoků špatně..

  • Jourová hájí zájmy eurobyrokratů a ne země, která jí tam vyslala. Patří do vězení.

  • Soudružko Joudová, prosím táhněte do háje. My si naší republiku rozvracet nedáme!!

  • Kdyz budou tyto zeme co je zminuje Jourova drzet pohromade, budou mit problemy ne ony, ale spise EU. Italie uz zacina hlodat take na jejich zidli.
    Diktat EU uz leze davno zemim krkem. Media rozstrusuji lzi, jak je EU stale vice oblibena. Ovsem bez prukazneho vysledku.
    Vycislete skutecne naklady a prijmy ze smlouvy z EU. A pak se rozhodneme. Z NATO musime take vypadnout, USA a jeho podrztaska NATO pripravuji valku s Ruskem. Pry je ohrozuje, ackoliv ma 20 x mensi rozpocet na vojenske ucely jak USA a NATO. Ty jsou ovsem zvykle utocit a nicit zeme v nekolikanasobne presile, proto ten pozadavek Trumpety, zvysit vydaje na valecny srot a platy zelenych mozku o 4 %. CR toto silenstvi podporuje, ackoliv obcane zadnou valku nechteji a presuny obrnencu na ruske hranice take ne!!! Stale drazdit medveda klackem se nam nemusi vyplatit…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*