Komisař EU varuje před „válkou“, pokud nacionalisté vyhrají volby do Evropského parlamentu

Komisař EU varuje před „válkou“, pokud nacionalisté vyhrají volby do Evropského parlamentu

Evropský komisař pro hospodářské a finanční záležitosti Pierre Moscovici prohlásil, že pokud ve volbách do Evropského parlamentu vyhrají tzv. populistické strany, v Evropě může dojít k „válce“.Moscovici odmítl označit konkrétní strany nebo politiky, ale během setkání Centra pro evropskou reformu o nich hovořil jako o „populistech“ a „nacionalistech“.

Moscovici uvedl, že nacionalisté budou lobovat za národní preference, které by mohly uvrhnout Evropskou unii do krize a potenciálně do „války“.

„Pokud znovu zavedeme rozdíly mezi námi, Sever-Jih, Východ-Západ a pokud se národní preference stanou evropským způsobem myšlení, Evropa zemře,“ prohlásil Moscovici.

„Bez Evropy, jsem si jistý, že se zde může znovu objevit válka,“ dodal předtím, než se odkazoval na projev bývalého francouzského prezidenta Françoise Mitteranda, který prohlásil: „Nacionalismus je válka.“

Moscovici v srpnu uvedl, že výsledky voleb do Evropského parlamentu v roce 2019 jsou nesmírně důležité a dodal, že prudký nárůst podpory krajně pravicových nacionalistických stran by mohl změnit tvář Evropy:

„Ve volbách je v sázce mnoho. Řekneme „dost“, nebo zatlačíme více? Budeme si nadále říkat Evropané? Jsme schopni, ve světě ovládaném osobami jako Trump, Putin a Jinping říci, že máme evropský model, který je správnou kombinací ekonomické efektivnosti?

Muscovici v září zažehnul protesty proti svým komentářům k evropským nacionalistům, protože se odkazoval na známé diktátory v dějinách jako na nejlepší reprezentanty nacionalismu.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Komisař EU varuje před „válkou“, pokud nacionalisté vyhrají volby do Evropského parlamentu

  • V roce 1989 trvalo papalášům také dlouho, než připustili rozpad RVHP. EU se již také fakticky rozpadla a jen papaláši to neví. Doufejme, že po volbách 2019 se rozpadne i fakticky a vrátí se normálním vztahům, založeným na myšlenkách EHS.
    Současná byrokratická unie je neudržitelná.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*