Komentář k www.hatefree.cz

Komentář k www.hatefree.cz

Počmárané vstupy do pražských kaváren, které se hlásí k Hatefree, budí mimo jiné otázky, o co vlastně tomuto hnutí jde. Z jejich prezentace na webu jsem se dočetla následující souhrn:

Co děláme

    Přinášíme a sdílíme informace, poskytujeme prostor příběhům obětí (ale také útočníků) násilí z nenávisti. Snažíme se propojovat a zviditelňovat iniciativy ostatních. Vyvracíme fámy a nenávistné předsudky vůči různým skupinám obyvatel. V neposlední řadě jsme platformou, kde můžete soustředit své nápady, kreativitu a názory. Protože každá aktivita se počítá.

Přinášejte a sdílejte informace, poskytujte prostor příběhům obětí či útočníků násilí z nenávisti, propojujte a zviditelňujte iniciativy ostatních, ale proboha, nevyvracejte fámy a nenávistné předsudky vůči různým skupinám obyvatel, protože právě takové povýšenectví pouze předsudky posiluje a znásobuje. Možná, že pár nesamostatných lidiček potřebuje vaši platformu a je jim přána, ale skutečně kreativní lidé se uplatní bez vás, milánkové.

Jak to děláme

    Nevymýšlíme si. Přinášíme ověřené informace z důvěryhodných zdrojů. S nenávistí se snažíme bojovat kreativitou, podloženými argumenty, bez moralizování, dogmat, ideologie, s nadhledem a často s humorem.

Pár informací na vašem webu jsem si přečetla a nemám s nimi žádný problém. Jenže váš web si čtou z nehatefree populace pouze takoví, kteří potřebují nějaké informace o vás, třeba zrovna já pro tento blog. Vícekráte se už k vám nevrátím, nepotřebuji. Ano, snažíte se „bojovat“, a to tím nejblbějším způsobem. Lidé, kteří se orientují na nenávist, totiž žádné argumenty nezajímají. Napadá mě pohádka o Dr Quinové. Ta neměla žádnou PR organizaci, žádnou mediální podporu, ta prostě makala a lidi, mezi které se dostala, plni všelijaké nenávisti koukali, jak to dělá a tu a tam jim něco docvaklo.

Kdo jsme

    Máme silné zázemí Úřadu vlády ČR a odbornost Agentury pro sociální začleňování. Náš tým je navíc do velké míry tvořen lidmi, kteří násilí a nenávist zakusili na vlastní kůži. Chceme o tomto citlivém a často kontroverzním tématu vést dialog, ne jen mlčet a nečinně přihlížet. Chceme dát obětem najevo, že v tom nejsou samy a ukázat, že pro násilí a nenávist není v naší společnosti místo.

To je přesně ono. Máte silné nátlakové zázemí a proto vás společnost nepřijímá. Také nejsem pro mlčení a nečinnost. Ale blekotat, že násilí a nenávist nemá v naší společnosti místo znamená, že v naší společnosti nemá místo vůbec nikdo. Každý člověk totiž mimo jiné řeší sám v sobě nenávist i to násilí a taková falešná Hatefree platforma ho spíše popudí, než inspiruje. Takže, hoši a děvčata z Hatefree, z cesty, prosím.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Komentář k www.hatefree.cz

  • Bojujte v HATE FREE s nenávistí, ale NE za naše peníze NE za Naše Daně. A myslím si, že vaš rádoby boj s nenávistí naopak NENÁVIST ještě prohlubuje!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*