Kolik teroristů ISIS Rusko v Sýrii zlikvidovalo k dnešnímu dni?

Kolik teroristů ISIS Rusko v Sýrii zlikvidovalo k dnešnímu dni?

Buňky teroristické skupiny ISIS byly během tří let účasti Ruska v Sýrii zcela odstraněny, uvedl ruský ministr obrany Sergej Šojgu.   

„Během operace bylo zabito více než 87 500 militantů, 1411 osad a více než 95% území Sýrie bylo během operace osvobozeno,“ uvedl Šojgu na pátém zasedání ASEAN v Singapuru.„Hlavní osady byly osvobozeny. Syrské ozbrojené síly v současnosti ovládají území, kde žije více než 90% obyvatel země,“ dodal Šojgu.

Ruský ministr také zdůraznil, že ruské letecké a kosmické síly provedly více než 40 000 misí, včetně více než 21 000 nočních náletů během operace v Sýrii.

„Během vojenské akce bylo eliminováno více než 122 000 teroristických cílů. Převážná část militantů byla zabita,“ dodal. „V Sýrii jsme získali obrovské zkušenosti v boji, které jsme připraveni sdílet.“

V Sýrii byl obnoven klidný život, dodal ministr obrany a poznamenal, že více než 2500 osad v celé zemi se připojilo k procesu usmíření, a to díky práci Ruského centra pro smíření v Sýrii.

Hlavním zaměřením představitelů na Středním východě bylo řešit humanitární problémy a vrátit uprchlíky do svých domovů, uvedl ministr.

Nebezpečí v oblasti Asie a Tichomoří

Na druhé straně návrat militantů do asijsko-tichomořské oblasti po boji v Sýrii a v Iráku zvyšuje teroristickou hrozbu v jihovýchodní Asii, řekl Šojgu.

„Návrat teroristů, kteří získali bojové zkušenosti v Sýrii a Iráku do asijsko-tichomořského regionu, zůstává vážným problémem a oni představují připravenou sílu pro místní teroristické buňky. To je způsobeno aktivitami významného počtu extremistických organizací v jihovýchodní Asii,“ varoval.

Extremistické skupiny působící v tomto regionu využily síly pro své potíže a snažily se vytvořit silné vazby s mezinárodními teroristickými skupinami, uvedl Šojgu.

V poslední době se stále častěji objevují finanční toky do asijsko-tichomořských zemí na podporu teroristických buněk a také teroristické útoky, dodal Šojgu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*