Koalice pod vedením USA udeřila na syrskou nemocnici v Deir ez-Zor

Koalice pod vedením USA udeřila na syrskou nemocnici v Deir ez-Zor

Letouny koalice pod vedením USA zaútočily na syrskou osadu Abukamal v provincii Deir ez-Zor, informovala tisková agentura SANA.

Tisková agentura uvedla, že letecký úder zasáhl mimo jiné i nemocnici. Šest lidí bylo zabito a dalších 10 zraněno.

Jedná se o čtvrtý letecký nálet koalice v Deir ez-Zor během jednoho měsíce, podle informací agentury SANA.

Agentura SANA také uvedla, že koalice, která údajně bojuje s Islámským státem, zasáhla domy v oblasti al-Mayadeen a zabila 10 lidí, včetně pěti dětí.

27.července zpravodajská agentura informovala, že letecký úder koalice pod vedením USA ve východní syrské provincii Deir ez-Zor měl na svědomí 18 životů a zanechal více než 20 zraněných. Očití svědci specifikovali, že útok zasáhl Taybu, který se nachází v západní části provincie poblíž města Mayadeen a podle agentury SANA měl také na svědomí poškození domů a místní infrastruktury.

Koncem června koalice pod vedením USA provedla tři letecké údery, které zabily 90 civilistů, včetně žen a dětí, ve vesnici a al-Mayadeenu.

Koalice 68 zemí, vedená USA, zahájila v roce 2014 útoky proti Islámskému státu v Sýrii a v Iráku, přičemž údery v Sýrii nebyly schváleny ani vládou prezidenta Bašára Asada, any Radou bezpečnosti OSN.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: PressTV)
Loading...

Podobné články

Komentář “Koalice pod vedením USA udeřila na syrskou nemocnici v Deir ez-Zor

  • USA rady utoci ne sami, ale se spojenci NATO. Jednak, aby se vyhnuly kritice a jednak, aby mely spolupachatele na zlocinech proti lidskosti.
    Nikoho to zabijeni civilistu uz nevzrusuje, svet se ukaji buzeraci Ruska….

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*