Klimatická hysterie likviduje německý automobilový průmysl

Klimatická hysterie likviduje německý automobilový průmysl

Hysterie Zelených je na pokraji zničení německého automobilového průmyslu, varoval generální ředitel společnosti Volkswagen. Jelikož je výroba motorů největším německým průmyslovým odvětvím, znamená to jediné: : Auf Wiedersehen německá ekonomiko.

Šéf VW Herbert Diess řekl deníku Spiegel Online, že kombinace klimatických protestů proti automobilům obecně a přísnější emisní limity CO2 nastavených ze strany EU tlačí evropský automobilový průmysl na „pokraj kolapsu“.

Diess uvedl:„Současná kampaň proti individuální mobilitě a tedy proti konvenčním automobilům dosahuje rozměrů ohrožujících jejich existenci.“

Diess také označil za nesmysl, že se snaží přimět každého, aby přešel od benzínových automobilů k elektrickým: elektřina, která je pohání, bude stále pocházet převážně z fosilních paliv, takže kde bude přínos pro životní prostředí?

„Namísto použití benzínu nebo nafty používáme v zásadě uhlí, i když jsme poháněni elektricky, a v nejhorším případě používáme i lignit,“ řekl. „To posunuje myšlenku elektrické mobility k absurditě!“

Obavy šéfů VW jsou sdíleny v celém evropském automobilovém průmyslu.

Výroba motorů je největším německým průmyslem. Zaměstnává kolem 830 000 lidí. Nyní však čelí dokonalé bouři katastrof: kvůli ještě přísnějším předpisům EU o emisích uhlíku; kvůli americkým tarifům; kvůli oslabení vývozu na čínský trh; kvůli churavé koaliční vládě Angely Merkelové, která se snaží upokojit Zelené novou komplexní strategií v oblasti klimatu; kvůli nedostatku zájmu spotřebitelů o všechna elektrická vozidla, která vyrobila, ale zdá se, že je nelze prodat; kvůli podvodům s naftovými emisemi, které příští měsíc konečně zasáhnou soudy, přičemž VW čelí právním krokům 400 000 majitelů automobilů; kvůli německé Energiewende – nahrazení fosilních paliv dražšími obnovitelnými zdroji; a kvůli environmentálním aktivistům požadujícím „dopravní revoluci“, která povede k postupnému vyřazování soukromých automobilů z provozu.

Některé z těchto problémů jsou výsledkem mezinárodní geopolitiky, jako je například válka prezidenta Trumpa s Čínou.

Většina z nich je však přímo v Německu. Žádná země na světě neposunula zelenou agendu tvrději než Německo. (Švédsko, domov Grety Thunbergové, je těsně na druhém místě). Nyní, stejně jako tomu bylo v minulé válce – pouze s jinak promyšlenou politickou agendou více signalizující ctnost -, je Německo ničeno totalitní ideologií.

„Německo se ničí a ve skutečnosti se nemůže stát hezčí zemi,“ říká Němec Benny Peiser z nadace Global Warming Policy Foundation. Peiser byl původně členem německého Zeleného hnutí, než mu vše došlo.

A je to ještě horší pro skomírající německou ekonomiku, zpráva od McKinsey varuje, že Energiewende stále více ohrožuje německé dodávky energie.

Hrubý význam zprávy zde shrnuje Mike Shellenberger:

I přes mnoho humbuků, Německo stále vyrábí pouze 35% své elektřiny z obnovitelných zdrojů. A pokud bude vyloučeno spalování biomasy, která je často špinavější než uhlí, v roce 2018 představovala výroba elektřiny z větru, vody a sluneční energie v Německu pouhých 27%.

McKinsey však vydává své nejsilnější varování, pokud jde o stále více nejisté dodávky energie v Německu, protože se spoléhá na občasnou sluneční a větrnou energii. V červnu 2019 se elektrické sítě na tři dny přiblížily výpadkům.

„Pouze krátkodobý dovoz ze sousedních zemí dokázal stabilizovat distribuční soustavu,“ poznamenává poradenská služba.

V důsledku nedostatku dodávek energie v Německu stouply nejvyšší pozorované náklady na krátkodobou „vyrovnávací energii“ ze 64 EUR v roce 2017 na 37 856 EUR v roce 2019.

„Lze předpokládat, že bezpečnost dodávek se bude v budoucnu i nadále zhoršovat,“ uvádí McKinsey … ..

 

(Ilustrační obrázek Foto: pxhere.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*