„Klíčová křižovatka“: Peking varuje před vojenským zásahem v Sýrii

„Klíčová křižovatka“: Peking varuje před vojenským zásahem v Sýrii

Peking varoval před vojenským zásahem v „rozhodující fázi“ v syrském konfliktu a naléhal na země, aby nenaskočily na závěry ohledně údajného chemického útoku v Dúmě. USA zvažují útok proti Damašku.

Po zprávách, že Washington odmítá vyloučit vojenskou akci v Sýrii, mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang vyzval Západ, aby byl zdrženlivý, dokud nebude provedeno nestranné vyšetření údajného incidentu ve východní Ghoutě ze dne 7. dubna.

„Do té doby by strany neměly dělat žádné předsudky a skočit na svévolné závěry,“ řekl Shuang během tiskového briefingu. „Syrská otázka nyní stojí na zásadní křižovatce. Politická dohoda je jedinou životaschopnou cestou a vojenské prostředky nikam nepovedou,“ dodal.Ve svých připomínkách před bezpečnostní radou OSN, náměstek stálého zástupce Číny v Organizaci spojených národů Wu Haitao uvedl, že mezinárodní společenství by měla počkat na skutečnosti, jak „obstát ve zkoušce dějin“ předtím, než budou vyžadovat kroky v reakci na údajný chemický útok. Haitao zdůraznil, že Peking nevidí žádnou alternativu k politickému řešení ukončení konfliktu.

Ruský vyslanec OSN Vassily Nebenzia také vyzval Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW), aby provedla důkladné vyšetření incidentu. OPCW v úterý prohlásila, že pošle do Dúmy tým, aby incident vyšetřil.

Nebenzia varoval, že neoprávněný vojenský útok na Sýrii, kde jsou legálně umístěné ruské jednotky, bude mít „vážné důsledky“.

Trump v pondělí prohlásil, že „závažné rozhodnutí“ o Sýrii bude provedeno během dalších 48 hodin. „Jestli to byli Rusové, jestli to byla Sýrie, jestli to byl Írán, jestli to byli všichni dohromady, zjistíme to,“ řekl. „Žádná odpověď není mimo stůl.“

Damašek a Moskva vehementně odmítly jakékoli zapojení do údajného chemického útoku.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Klíčová křižovatka“: Peking varuje před vojenským zásahem v Sýrii

 • Syrska armada nalezla tuny chemikalii a Chloru na uzemi drive kontrolovanem teroristy. Byly nalezeny i zbrane s chemickou naplni. O tom informoval rusky zastupce v Rade bezpecnosti a zminil spoustu detailu. Muzete se na jeho vystoupeni podivat na
  http://www.novarepublika.cz/2018/04/vasilij-nebenzja-spojenym-statum.html
  Zapnete si ceske titulky.
  Ta vec se ma tak, ze zapad Rusko ignoruje, jeho informace zadna media v lokajskych zemich NWO podle USA neuverejnuji. Zapad si ani nedela starosti s vysetrenim, ktere by ukazalo, ze Assad ani Rusove to nebyli kdo spachal utok, ktery ale zadny nebyl jenom inscenace Bilych prilb, ktere financuje zapad a slouzi zajmum USA.
  Ruske informace se v mediich zatajuji a naopak mluvi se o spachanem atentatu Syrii, ktery musi byt potrestan.
  USA a NATO se chteji prat za kazdou cenu a zaminku si vzdy najdou, i kdyz jsou sami puvodce te zaminky. Zapad je zbabely, utoci vzdy v nekolikanasobne presile. Uz se tam stahuji i anglicke ponorky, Izrael mozna si take prisadi. Je mozne, ze svetova valka je na obzoru a media vsude v lokajskych zemich USA delaji jakoby nic, u nas resi Babise a SPD. I nase CR je tedy soucasti NWO jako lokaj, kde funguje cenzura US protektora. K nasi skode a mozna i zahube….
  Zda se, ze svet je opravdu odsouzen k zahube, leda ze by posledni 4 svobodne zeme, ktere nejsou soucasti NWO tj. Rusko, Cina, Iran a Sev. Korea byly schopne agresivni a valkychtivy zapad zastavit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*