Kim Čong-un nařídil armádě, aby se připravila na boj s USA

Kim Čong-un nařídil armádě, aby se připravila na boj s USA

Kim Čong-un nařídil své armádě, aby se připravila na boj s USA, mezitím co napětí mezi Severní a Jižní Koreou dosáhlo bodu varu.

Severokorejské úřady vyzvaly všechny vojáky v současné době na dovolené, aby se okamžitě vrátili na své základny, protože armáda vstupuje do „bojového režimu“, ve snaze zpřísnit zabezpečení v reakci na vojenská cvičení vedená USA a Jižní Koreou.

Podle jednoho vojenského zdroje, Kim Čong-un chce, aby byla hranice poblíž Jižní Koreje naplněna vojáky a vybavením pro případný boj. „1. Sbor dostal rozkaz, aby se plně připravil na boj. Vojáci byli zejména instruováni, aby přesunuli mechanické bojové vybavení do strategických oblastí, včetně děl a tanků, které byly doposud v podzemí,“ uvedl vojenský zdroj.

Dailynk.com:

1. Sbor je zodpovědný za obranu oblastí považovaných za ohrožené v důsledku své blízkosti u Jižní Koreje, včetně oblastí Severní Hwanghe, Jižní Hwanghe a Kangwonu. Podle zdroje, bojové vybavení včetně děl (s výjimkou lodních dělostřeleckých granátů), tanky a obrněná vozidla jsou obvykle uchovávána v dolech a jsou přesunuty na strategické bojové pozice, kdykoliv je nařízena bojeschopnost.

„Civilní policejní jednotka se skládá z vojáků umístěných v oblasti Panmunjomu a podél hranic s Jižní Koreou. V důsledku nových nařízení, musí zůstat v bojové uniformě za všech okolností a všechny kádry pod hodností velitele mají zakázáno dojíždět do svých domovů. Atmosféra je velmi napjatá,“ uvedl zdroj v severní provincii Pyongan.

„Vojenští představitelé nařídili vojsku, aby „bylo odolné vůči nepřátelským provokacím“ a přední jednotky jsou v současné době pod systémem monitorování, který vyžaduje okamžité hlášení. Místní rezervní síly a síly Peasant Red Guard (největší síly civilní obrany v Severní Koreji) dostaly nařízeno, aby vytvořily falešné základní tábory a nasadily děla s úmyslem zmást satelitní sledování a zkomplikovat případné letecké údery.“
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*