Kéž by zase Haló noviny …

Kéž by zase Haló noviny …

Kéž by zase Haló noviny byly komunistickým tiskem tak, jak byly při jejich zrodu pod vedením Julia Fučíka. Kéž by Haló Noviny byly opět zpravodajem o tom, co a jak komunisté dělali, dělají a dělat budou.

Dle slov pana redaktora Janoucha z Haló novin už Haló noviny novinami komunistickými nejsou. Jeje! Jsou podle něj českým levicovým deníkem, který nehodlá lidi rozdělovat, ale spojovat. Jen pevně doufám, že pan redaktor nechtěl těmito slovy naznačit, že komunistický tisk, ať už jakýkoliv, apriory lidi rozděluje. Ne, nechci tu nikomu nic podsouvat. To byla jen smělá úvaha.

V redakci Haló novin se dle slov pana Janoucha nenechají ukájet marxisticko-leninskou revoluční ideologií, protože tou svět k lepšímu rozhodně nezmění. Jejich cílem je, stále podle pana Janoucha, oslovit co nejširší veřejnost. Budiž jim přáno. Bohužel, se jim tyto cíle zatím moc nedaří. Možná nedaří jen proto, že plátek s veřejnou nálepkou “komunistický“, pro kterou jej nikdo jiný než komunisté a jejich sympatizanti moc kupovat nebude, produkuje denně cosi, za co jej nekupuje komunista ani jeho sympatizant.

Rozhodně odmítám nařčení pana redaktora z toho, že kritikou Haló novin kritizuji či dokonce poškozuji stranu KSČM! Nic takového v úmyslu nemám a dělat tu ani nemohu. Už jen proto, že pokud se bude tato strana honosit adjektivem “komunistická“, a já pevně věřím, že si jej udrží, nemůže mít po mém soudu nic společného s “levicovým deníkem“, jenž komunistický není. Alespoň tedy ne po stránce ideologické.

A tak znovu opakuji svůj výrok, kterým můj dialog s panem redaktorem začal: “Fučík se musí v hrobě obracet, vidí-li, co udělali z jeho Haló novin!“ A víte co mi na toto pan Janouch odpověděl? Cituji: “Já si spíš myslím, že v hrobě se obracel už když viděl, co udělali z ušlechtilé komunistické ideje Gottwald a spol. …!“ Tady to pan redaktor trochu popletl. Jak totiž víme, Fučík byl velkým obdivovatelem Gottwalda! Na závěr tedy už snad jen: “Lidé bděte, měl jsem vás rád!“

(Ilustrační obrázek Foto: kommunisten-online.de)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*