Když nemá rozum vláda a parlament, tak jej musí mít národ anebo ORTEL

Když nemá rozum vláda a parlament, tak jej musí mít národ anebo ORTEL

Někteří jedinci dozajista namítnou, že hudební skupina ORTEL je jen kapela, která se snaží participovat na špatné mezinárodní situaci. Domnívám se však, že v tomto smyslu se může takto vyslovit jen diletant či úplný idiot.

Já osobně v jistých směrech připodobňuji působení ORTELU ke Karlu Krylovi, který byl ve své době fenoménem ušlechtilého vzdoru. Karel Kryl byl poeta a romantik, což se o skupině Tomáše Ortela říci nedá, ale spojuje je společná podstata v boji za národ, čest, spravedlnost, rovnost a historické dědictví. Dalším zásadním společným aspektem, je snaha o probuzení národa a vytvoření vlasteneckého cítění. Je nad míru jisté, že tyto asociace by u lidí a celého národa měla vyvolávat vláda a politické špičky usazené v parlamentu a senátu, ale oni tak nečiní!! Lépe řečeno – nechtějí činit.

Každý z nás by si měl položit otázku, zdali je pro nás a naše děti přínosná politická reprezentace, která na nás kašle a budoucnost národa je jí cizí. Potřebujeme politické strany, které mají hubu plnou prázdných slov, slibů a lží? Strany, jež jsou jak pijavice přisáté na státním rozpočtu a zcela neprávem si žijí z práce a daní občanů jako prasata v žitě? Zkuste si jen tak pro zábavu spočítat o kolik miliard byl Český národ za uplynulých 26 let okraden.

Ti chlapi z Ortelu nezpívají o fikci, ale o realitě. Nedivím se, že se představitelům moci nelíbí, když v textech kapely slyší slova jako je, Defenestrace, nakopejme je atd. Jenže oni se nezamýšlí nad svým konáním – mamon je větší lákadlo a tak Orteláky nazvou fašisty nebo rasisty. Je to nejjednodušší a účinné. Přitom Orteláci nedělají nic špatného – jen zpívají pravdu, která některé s odpuštěním hajzly ohrožuje. Probouzí lid obecný z letargie a snaží se jej navést na cestu uvědomění si sama sebe a své skryté síly.

Víte – vážení spoluobčané – ony s námi hrají politické strany špinavou hru. Hrají ji na našich ohnutých zádech a přitom stačí tak málo nebo tak moc, abychom tuto hru skončili. Stačí ta ohnutá záda jako národ narovnat. V tu chvíli se hra mocipánů rozpadne a my – příslušníci národa, dělnická třída si musíme vzájemně podat ruce a táhnout za jeden provaz. To vše ve jménu vlastenectví, ve jménu národa a našich dětí!!  Jedině tak lze otočit kolem dějin. Chápu, že nás EU drží dost pevně pod krkem, ale jsem přesvědčen, že postaví – li se malý Český národ na odpor, tak spustí dominový efekt a přidají se další národy.

Docela mě mrzí, že v otázce vlastenectví zůstávají pozadu dnešní komunisté, a že participují na kapitalismu. Tento postoj je v přímém ideologickém rozporu s prvotní podstatou komunismu, přičemž dle této podstaty by právě komunisté měli stát v čele vlasteneckého hnutí a vést masy, tak jako v dobách dřívějších. Dovolím si tvrdit, že píseň Tomáše Ortela – Zůstaň mým domovem, by se měla stát úderným kladivem komunistů. Asi jsem sentimentální, ale toto vychází z mého vnitřního přesvědčení. Dokonce jsem připraven pozvednout zbraň proti těm, kteří dusí a trýzní Český národ a proti těm, kteří stojí za snahou islamizovat Evropu. Islám prostě do Evropy nepatří.

Závěrem bych rád doporučil těm, kdož plivou po ORTELU, aby se zamysleli. To, o čem ORTEL zpívá, nemá nic společného s fašismem, rasismem a xenofobií. Je to jen bez obalu zpívaná pravda o tom, co si snad většina národa myslí. Vy, kdož nevíte a než začnete vynášet své soudy – poslechněte si prosím tvorbu ORTELU. Teprve potom mluvte.

Ortel se může směle postavit vedle velikánů, jako byl mistr Jan Hus, Jan Žižka, K. H. Borovský, J. Jungmann, F. L. Čelakovský, Petr Bezruč nebo Karel Kryl.

Lepší drsný a pravdivý ORTEL, než křivá a kolaborantská politická reprezentace.

(Kapela Ortel Foto: Facebooková stránka skupiny)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*