Kdyby hloupost nadnášela…

Kdyby hloupost nadnášela…

…létali by opozice, ČSSD i ústavní právníci jako holubičky…

(I. Výchoví stav)

To, co vyvádí ČSSD už po mnoho měsíců a nepochybně již i v minulém volebním období, dávno vyvolalo otázku, zda by její představitelé neměli být automaticky zbaveni svéprávnosti.Poté co prezident republiky odmítl jmenovat Michala Šmardu ministrem kultury, rozjela se opět akce rozšířené opoziční, socdemácké i právnické kavárny.

A všichni buší, že:

 1. Zeman musí Šmardu jmenovat, a když nejmenuje
 2. Babiš musí podat proti Zemanovi kompetenční žalobu
 3. poslanci ANO, ČSSD a prostě všichni musí podpořit ústavní žalobu Senátu proti prezidentovi

Je to směšné.

To, že tento vývoj nastane, si fakt mohou myslet jenom političtí idioti.

Takže:

 1. Prezident republiky zcela jistě nezmění svůj názor a Michala Šmardu ministrem kultury nejmenuje
 2. Premiér jistě nepodá proti prezidentovi kompetenční žalobu, protože prezident je dlouhodobě jeho největším politickým spojencem, a Andrej Babiš si jistě nebude kazit tento vztah, který mu zaručuje, že po příštích zřejmě opět vyhraných volbách bude on či ten, na koho ukáže, jmenován novým premiérem či premiérkou
 3. Poslanci ANO, SPD, KSČM a zřejmě i část poslanců ČSSD nepodpoří tu absurdní žalobu Senátu proti prezidentovi, takže podpora 120 hlasů nepřichází ani vzdáleně v úvahu

Výsledek bude velmi dobrý:

 1. ČSSD se, doufejme, už odpotácí do opozice a nebude dál vyvolávat jednu zbytečnou vládní krizi za druhou.
 2. Andrej Babiš jistě najde spolehlivou podporu. Dokonce si myslím, že by Staněk mohl být znovu ministrem kultury a Toman ministrem zemědělství…

A my vesele budeme směřovat k dalším demonstracím Chvilek, které se, tentokrát ještě zuřivěji, pokusí vyvolat barevnou revoluci. No, Hamáček už nebude ministrem vnitra, takže bych v tuto chvíli o úspěšnosti barevné revoluce, na rozdíl např. od Honkongu, kde zjevně bude muset Čína zasáhnout, pochyboval.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Kdyby hloupost nadnášela…

 • V politice by měly být kompromisy. Více by jich měla dělat strana, která sotva prolezla do PSP. Bohužel u nás je to jinak. Čím méně hlasů ve volbách, tím větší chtějí vliv.
  Navrženi by měli být takoví ministři, které je schopen současně akceptovat premiér i prezident. To vyplývá z Ústavy. Prezident jmenuje na návrh předsedy vlády … Kdyby to bylo tak, jak si to vysvětluje Hamáček, bylo by v Ústavě, že ministry jmenuje předseda vlády sám.
  Hamáčkovo – chceme být u koryta a trváme na svém, se dnes již vylučuje.
  Obrat Babiše v názorech není obratem. On také nechce Šmardu, ale dle koaliční smlouvy ho musel navrhnout. Jako obrat vnímám spíše, že ČSSD neví, koho chce na křesle ministra mít. Staňka požadovala odvolat krátce po jmenování, když některým vlivným uzavřel penězovody.

 • Zeman udělal z nevolitelné malé strany vládnoucí. Ti, kdo přišli po něm vrátí ČSSD kam patří. Současné vedení je toho zárukou.
  ČSSD svými tanečky kolem Šmardy dokázala, že je personálně vyprázdněná a nemá nikoho, koho by mohla navrhnout na ministra.
  Kdo má trochu rozum, už v ČSSD není.
  Nebudou koryta, nebude ČSSD.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*