Kdo šíří falešné zprávy: Maďarsko nebo Evropská komise?

Kdo šíří falešné zprávy: Maďarsko nebo Evropská komise?

Evropská komise odmítla mediální kampaň maďarské vlády zaměřené na předsedu Evropská komise Jean-Clauda Junckera a amerického spekulanta George Sorose, jenž obvinila Brusel, že prosazuje migrační plány ohrožující Maďarsko, píše tisková agentura Reuters.       Nejnovější kampaň Viktora Orbána vyhlášená na Facebooku zobrazuje na snímku usmívajícího se Sorose a Junckera s textem „Máte také právo vědět, co Brusel připravuje!“. V kampani se uvádí, že EU plánuje přijmout povinné kvóty na přemístění přistěhovalců, oslabit práva na ochranu hranic členských států a usnadnit příjezdy za pomocí „migračních víz“.

Evropská komise, která vede proti Orbánovi řadu bitev kvůli reformám kriminalizujícím podporu migrantům, označila nejnovější maďarskou kampaň za „falešné zprávy a desinformace“.

„Kampaň maďarské vlády je neuvěřitelná,“ řekl na tiskové konferenci mluvčí Evropské komise Margaritis Schinas. „Je šokující, že taková absurdní konspirační teorie se dostala do mainstreamu do takové míry. Není pravda, že EU podkopává ochranu státních hranic, ale naopak. A takzvaná humanitární víza jsou nulové plány. Členské státy rozhodnou, do jaké míry chtějí přijmout legální migraci,“ uvedl Schinas.

Maďarská vláda může dokázat, že Evropská komise sestavuje pracovní plán na podporu migrace, uvedl státní tajemník pro mezinárodní komunikace a vztahy, podle deníku MTI.

„V posledních letech jsme při několika příležitostech viděli, že Evropská komise považuje i ty nejzřetelnější věci za dezinformace a lži,“ zatímco „stojí za opatřeními, které popírá,“ řekl novinářům Zoltan Kovacs.

Státní tajemník uvedl jako příklad, že zatímco Evropská komise popírá, že plánuje zavedení „migračních víz“, tak již hlasovala pro zavedení takzvaných humanitárních migračních víz. Kovacz uvedl, že prostřednictvím těchto víz, Evropská komise „institucionalizuje proces přivádění migrantů do Evropy z jakékoliv části světa,“ prostřednictvím velvyslanectví členských států EU.

Maďarsko je cílem dezinformační kampaně již osm let, uvedl Kovacz a dodal, že mezinárodní mainstreamová média vykonstruovala příběh v souvislosti s Maďarskem, který by mohl vytvořit vnímání, které je „v rozporu s realitou“.

Existence vazeb mezi „Sorosovou sítí“ a Evropskou komisí je opět zřejmá díky okamžitému útoku EK proti informační kampani maďarské vlády, uvedl státní tajemník v Bruselu poté, co se setkal se svými protějšky z Evropské unie.

Program jednání schůze ministrů Evropské unie už počtvrté zahrnoval proces proti Maďarsku spuštěný podle článku 7 Lisabonské smlouvy kvůli údajným nedostatkům v oblasti právního státu.

 

(George Soros  a Jean-Claud Juncker Foto: Twitter
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*