Kdo může za koronavirus v Česku? Přece vyšší ekonomická třída!

Kdo může za koronavirus v Česku? Přece vyšší ekonomická třída!

Přesně tak to vidím. Byli to především lidi z vyšší ekonomické třídy, kdo zavlekl koronavirus do Česka. A někteří z nich by teď dokonce chtěli od státu uhradit ušlý zisk! Že se nestydí!

Že prý nemám pravdu? Ale mám. Koronavirus zavlekla do Česka vyšší ekonomická třída. A pokud se na mne teď koukáte nevěřícně s vykulenýma očima a ptáte se, jak, tak vám povím asi to.Myslíte se, že lidé ze střední a nižší třídy měli v zimě potřebu jezdit lyžovat do Itálie a do Rakouska? Těmto lidem stačí buď hory v naší krásné České republice anebo nemají finance ani na toto. A kdo jezdil v zimě do Itálie i přes varování vlády, aby se tam nejezdilo? Nižší příjmové skupiny to určitě nebyly. Takže nám zbývá jedině kdo?

Přesně tam se někde ukrývají čeští pacienti číslo nula, jedna atp., kteří to sem před více než měsícem přitáhli. A kvůli nim se teď každý den modlíme, aby ten nárůst nemocných ten či onen den byl co nejmenší. Kvůli zimním alpským dovolenkářům teď mají lidi strach, že to také nějak dostanou. A kvůli nim teď všichni na ulici vypadáme jako muslimky. A kvůli nim se teď lidé z celého národa bojí, že přijdou o své pracovní místo.

A to mnozí z těch vyšších ekonomických tříd ještě mají tu drzost, že by po státu chtěli uhradit ušlý zisk. Jak jsem se nedávno někde dočetl nebo doslechl. Na to já jim tedy něco povím. Teď určitě v žádném není potřeba, aby stát někomu uhrazoval ušlý zisk. Ale naopak to, aby kvůli předpokládanému poklesu ekonomiky nepřicházeli o práci hlavně ti lidi, kteří si tu zimní dovolenou v Itálii dovolit nemůžou. A to musí být teď ekonomický problém číslo jedna.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Kdo může za koronavirus v Česku? Přece vyšší ekonomická třída!

  • Když se koronavirus objevil, testovali lidi, kteří přicestovali z Itálie či Rakouska. Z nich bylo cca 7 % nemocných. Kdyby se rozhodli testovat lidi narozené ve znamení Kozoroha, mohli by za to oni. V globální ekonomice mnoho lidí cestovalo a logicky roznesli virus po Světě.
    Opatření byla zejména v počátku velmi chaotická, takže za šíření mohou politici. Plzeňský hejtman roznášel koronavirus z přesvědčení, že je nepostradatelný a musí chodit do práce. Přeci si nenechá ujít ten frmol kolem krizového stavu.
    Nechci a nebudu nikoho obviňovat, protože zřejmě neexistoval žádný plán, jak v takové krizi postupovat. Před rokem 89 takové plány byly, byly zásoby ochranných pomůcek, potravin apod. Ty sklady civilní obrany ale lze využít i jinak, proto byly zrušeny, aby se v nich dalo podnikat. Udržování nedotknutelných zásob bylo také neekonomické a nepřinášelo nikomu okamžitý zisk.
    Bohužel zadlužení, které nezpůsobí koronavirus, ale opatření proti němu, nás bude stát mnoho generací, které to zaplatí. Vyplácení jakýchkoliv ušlých zisků, přenášení problémů nájemců podnikatelů na majitele nemovitostí – pronajímatele je také brutální. Podnikání s sebou nese vždy riziko a s tím musí podnikatel počítat.
    Místo podpory bohatých, aby nezchudli, by měl být nastaven systém tak, aby nikdo neumíral hlady či neskončil na ulici. Ale Babiš potřebuje zákazníky, kteří nakupují. Proto je na úkor budoucích generací podpoří. Peníze jsou až na prvním místě.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*