Kdo je větší zloděj – Babiš nebo Kalousek? A jsou jím vůbec?

Kdo je větší zloděj – Babiš nebo Kalousek? A jsou jím vůbec?

Mediální přestřelky mezi panem Babišem a panem Kalouskem na téma kdože je větším zlodějem, patří k velmi výživnému tématu, jak v poslanecké sněmovně, tak v mediích a ve společnosti.

Jsem přesvědčen, že máslo na hlavě mají oba dva, ale v parlamentu, senátu a vládě je to zcela běžná věc. Nemyslím si však, že je to jen a jen jejich vina. Pan Kalousek vystupuje na čelních politických pozicích už od roku 1989 a neustále se tam drží. Za tu dlouhou dobu svého působení získal nepřeberné množství politických a ekonomických vazeb. Dále je nutné pochopit, že tento člověk toho spoustu ví na své politické souputníky, ale i odpůrce. Díky tomuto je velmi obtížné se mu postavit. Tím nejdůležitějším faktem je však to, že jej v poslanecké sněmovně a ve funkcích drží sami voliči. Celá věc není o tom nevolit ve volbách Kalouska, ale nevolit vůbec stranu, které je zrovna příslušníkem. Jinak se ho zbavit nelze. Bylo plno kauz, ve kterých pan Kalousek figuroval, ale nikdy se nepodařilo mu cokoliv prokázat. On totiž vůbec není žádný blbec, jak mnozí rádi říkají. Ba naopak, jde o velmi inteligentního člověka, který však svou inteligenci využívá velice mazaně a v zásadě konjunkturalisticky ve svůj vlastní prospěch. To ovšem není vůbec nic divného, protože takto se chová de facto většina politiků krom nějakých výjimek. V zásadě je toto signálem, že systémově je cosi špatně!

Současný ministr financí Andrej Babiš je nazýván zlodějem či agentem StB, ale ani jemu se prozatím nepodařilo nic plnohodnotně prokázat. Některá data v jeho případě jsem prošel a došel jsem k názoru, že poznámky o zlodějích jsou v jeho případě zcela irelevantní.  Pouze šikovně využívá zpackané legislativy, kterou on nevytvořil a na tomto principu funguje většina podnikatelů. Zarážející na tomto dění je fakt, že spolutvůrcům platné legislativy byl především pan Kalousek a to svým dlouholetým působením ve sněmovně. V tomto případě by pan Kalousek měl vinit sebe a nikoliv Andreje Babiše.

 Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a Miroslav Kalousek poslanec (TOP 09) při debatě ve Sněmovně FOTO: Milan Malíček, Právo

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a Miroslav Kalousek poslanec (TOP 09) při debatě ve Sněmovně FOTO: Milan Malíček, Právo

Je ale pravda, že mě pan Babiš velmi zklamal svou proklamací ohledně nižšího výběru daní, což chce řešit prodejem státního majetku. Jde totiž o to, že státní majetek = majetek společnosti. Rozprodávat zbytek národního stříbra považuji za nezodpovědné, nesystémové a pouze krátkodobé řešení s daleko většími důsledky než ziskem. Je nutné si uvědomit, že se k prodanému majetku bude společnost již velmi těžce dostávat zpět a dopady takovéhoto kroku lze jen těžko předvídat. Ze zkušeností z předešlých let a prodejů státního majetku víme, že tyto kroky mohou znamenat značné společenské šrámy. Vezměme příklad ze života na venkově – prodejny smíšeného zboží většinou zmizely, taktéž zdravotní střediska a mnohde i pošty. Mnohé vesnice přišly i o autobusové či vlakové spojení a staly se odříznutou částí země. Zanikla mnohá JZD a jiné vesnické provozy, čímž se stal venkov ohroženým nezaměstnaností. V Určitých venkovských enklávách dochází k vylidňování oblastí. Možná se tomuto říká – krok do Evropy. Já však tomu říkám pane Babiši – krok do prdele a vůbec se mi nelíbí že my –  Češi jsme de facto nájemníkem ve své zemi skrze vládami nasekané dluhy z čehož občan krom těžké hlavy a vysokého zdanění nemá vůbec nic. Z těchto a mnoha dalších důvodů bych byl tedy velmi opatrný a obezřetný, než bych dal souhlas s odprodejem státního majetku.

Řešením také zcela jistě není zavádění nových daní. Narážím tím zejména na doslovný exhibicionismus ministra životního prostředí, který vymyslel novou páku na to, jak tahat z kapes občanů ještě více peněz. Jde o ty slavné ekologické daně na vozidla starší deseti let. Občané, kteří tyto starší vozy provozují, si je řádně zakoupili, zaplatili DPH, platí spotřební daně na paliva, silniční daň a to prosím již zaplatili daň ze mzdy nebo chcete – li daň z příjmu. S klidem angličana musím říct, že je to od pana ministra životního prostředí vůči občanům pěkná čuňárna!!! Kolikrát ty lidi ještě chcete zdanit? Navíc získané prostředky nepůjdou v žádném případě do životního prostředí, ale do statní kasy. Toto se jistě panu Babišovi líbí, ale kde na to mají ti občané brát? Každý nemůže být vlastníkem Agrofertu a nosit naškrobené límečky.

V každém případě hraje pan Brabec roli řiťopicha a škůdce lidu. Jediné v čem se snad zaskvěl, byla jeho role při televizní relaci, kde vystupoval jako velký ochránce zvířat při sklizni.

Dozajista by byl pan ministr použitelný jako plašička divokých prasat nebo veverek. Splnil by tím to, co je jistě pro společnost nejdůležitější a přestal by otravovat s podpásovkami na lidi.

Nu – shrneme – li vše do kupy, tak zloděj není Babiš ani Kalousek, ale stát, za nímž jsou skryti mnozí Kalousci a Babišové. My občané jsme jen hloupé stádo, které jim to žere a ještě je volí.

Sabotujme každé další volby, kašlejme na ně stejně, jako kašlou oni na nás občany. Vždyť ty neřády zajímá jen stav naší peněženky a to, abychom vhodili do volební urny hlasovací lístek s jejich politickou stranou, či jejich jménem.

 

Oldřich Rambousek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Kdo je větší zloděj – Babiš nebo Kalousek? A jsou jím vůbec?

  • · Edit

    Pokud by to šlo nějak zařídit, byl bych okamžitě ochoten platit doživotně daň 1% ze svého platu, aby se Kalousek a jeho přicmrndávači a galerka z ODS už nikdy nedostali ke korytům.

  • Nevolit stranu, ve které je Kalousek a zároveň nevolit stranu, do které by vlezl v případě neúspěchu své strany. To je oříšek. Kalouskovi je jedno, ve které straně je, hlavně, že je u koryta.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*