Kdo je Tomáš Ortel, co je skupina Ortel a kdo je potom Kalousek, Babiš, Schwarzenberg!!

Kdo je Tomáš Ortel, co je skupina Ortel a kdo je potom Kalousek, Babiš, Schwarzenberg!!

Geniálně to ti mediální šmejdi překroutili a snaží se lidem gumovat mozky. Praktiky volí stejné, jako agentury dělající průzkumy veřejného mínění. Vytvářejí mediální manipulaci se záměrem postavit lidi názorově proti sobě.

Dal jsem si tu práci a něco jsem si o Tomáši Ortelovi a jeho skupině zjistil. Ohlédnu li se do minulosti a vezmu v potaz Tomášova mladá léta, tak je skutečností, že jeho tvorba i postoje byly velmi pravicově radikální a mnohdy skutečně na samotné hraně zákona. Kdo z nás však jako mladý chlap nedivočil, nechtěl se vymezit názorově od veřejně proklamovaných postojů?? Kdo z nás nechtěl být prostě jiný a něčím vyjímečný?? Po pravdě řečeno-tyto touhy měl snad každý z nás.

Posunem doby a věku i Tomáš zmoudřel. Jeho texty současnosti nejsou již tak radikální, ale nesou stopy pronárodního cítění. Zpívá veřejně o tom, co většina z nás ví, ale bojí se to nahlas říci. Není to prostě takový zbabělec jako stádoidní společnost. Samozřejmě, že je to mnohým trnem v oku, protože za tou zbabělostí se následně skrývá i závist s pokrytectvím. Dost možná si do mě někteří opět kopnou, ale zcela otevřeně, zde na tomto místě mohu prohlásit, že Tomáš Ortel je něco takového, jako byl pro mou generaci Karel Kryl. Je pravdou, že Karel Kryl volil pro svou rétoriku lyrický podtext, což z jeho tvorby dělalo dosti citlivou a někdy až melancholickou tvorbu. Tomáš Ortel volí spíše ostrá slova bez obalu, což vyvolává tvrdé emoce a u starší generace možná až nepochopení. Než tedy vyneseme nad někým ortel, že je nácek, fašista či xenofob-poslechněme si prosím důkladně písně ORTELU a dbejme důsledně na pochopení obsahu textu a na skrytou pointu. Ukázat na někoho prstem a říct-to je fašista-to umí každý moula. Já osobně nemám rád fašistické tendence a po pravdě jsem je ve tvorbě Ortelu nenašel. Daleko více nalézám tendence pronárodní-tedy nacionální, které jsou srovnatelné s činností K.H.Borovského. F.L.Čelakovského, T.G.Masaryka či výše zmiňovaného Karla Kryla. Kam se hrabe takový Václav Havel se svou abstraktní tvorbou, která je plná nesmyslů a prasáren. To se nedá poslouchat-natož se na to ještě dívat. Prostě brak.

Kapela Ortel Foto: Facebooková stránka skupiny
Kapela Ortel Foto: Facebooková stránka skupiny

Určitě budou mnozí kroutit hlavou, cože jsem to jako soukromý komunista napsal, ale jsem přesvědčen, že národní otázky jsou pro národ tím nejdůležitějším co může být. Rozvoj a obrana národa je pro mne prioritní a to ostatní je podružné. Nějaká podpora migrantů, nebo podpora diktatury Bruselu je až druhořadá. Až budou mít obyčejní lidé v České republice dostatek práce a odpovídající mzdy, až budou mít důchodci důchody takové, že jim zajistí důstojné stáří, až bude zdravotní péče dostupná všem bez nutnosti pořádat veřejné sbírky na operace Českých dětí, až bude Český národ uznán rovnocenným třeba s Němci-pak se teprve mohu bavit o nějakých migrantech nebo Bruselu. Dokud toto nebude dostatečně zajištěno, tak na ty vládní kecaly házím zvysoka kakáč. Přesně o tomto zpívá a hraje ORTEL.

Ortel není nepřítel. To se jen mocní snaží ho pro nás nepřítelem udělat. Pravda je pálí. Bojí se jí a to je dobře. Nyní je ještě potřeba, aby se vlády báli nás-obyčejných lidí, protože jsme to my, obyčejní lidé díky kterým si pěstují své již tak dost vyžrané pupky. Je mi docela záhadou, proč se v této chvíli a v tomto čase jasně nevymezí komunisté. Vás soudruzi národ nezajímá??? Co děláte tak důležitého soudruhu Filipe, když Vás tato důležitá témata neoslovují?? To se bojíte, aby jste si to nerozházeli s mainstreamem?? U Kalouska, Schwarzenberga, Babiše a dalších mě to nepřekvapuje-ti na tom přímo participují, ale komunisté by neměli. Ti by měli říkat lidem pravdu stejně tak jako to dělá Tomáš Ortel. Písně Mešita nebo Zůstaň mým domovem hovoří zcela jasně. Dokonce by se na nich nechal postavit volební program. Takže soudruzi z KSČM-jestli jste skutečně komunisté, tak vylezte z nory a začněte něco dělat.

 

 

Oldřich Rambousek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • Robert Janéz:

  Pěkné lži od vás – že vás vaše pusa nebolí!

  Př. tvých lží a demagogických keců:

  Lež č. 1 – „vstup záp. kapitálu naopak některé podniky zachránil, které se opět, po krachu RVHP a komunist. bloku, staly znovu konkurence schopné. Např. Škoda, Barum..“

  To je naprostá lež – privatizace a rozprodání národního majetku vedlo k tomu, že ČR se ve srovnání s ostatními západními zeměmi v ekonomickém žebříčku propadla. Také mnoho průmyslových a zemědělských oblastí, ve kterých Československo byla velmoc (např. cukrovarnictví, sklářství, textilní průmysl, pivovarnictví atd.), bylo po roce 1989 zničeno a obsazeno západními korporacemi! Téměř veškerý český průmysl a zemědělství obsadil západní zahraniční kapitál! Česká republika je od té doby závislá na dovozu ze zahraničí. Téměř veškerý zisk putuje do zahraničí, většina zisku jde na Západ! V ČR nezůstává téměř nic! A čeští pracující pracují v podnicích vlastněné nadnárodními (většinou západními) korporacemi za kus chleba.

  Další demagogií je řeč o roce 1968 – přitom já jsem o roce 1968 VŮBEC NEMLUVIL!

  Jde jen o pouze vaše demagogické řeči, pane Janézi! Dál už to nemá cenu kometovat. To by byla škoda slov. Celý ten comment pana Janéze je jedna VELKÁ DEMAGOGIE. NO COMMENT!

 • · Edit

  Pro David Lán?
  Ty vypatlaný magore, to si myslíš, že jsi nějaká celebrita, aby lidé měli důvod s tebou diskutovat osobně? Kdo by se scházel s debilem, co nepochopí ani výhody internetové diskuze! To si myslíš, že někdo bude k vůli kriplovi někam jezdit?

 • · Edit

  Pro Forever:
  Ok, poslední pokus. Vaše lži nejsou argumenty. Jen namátkou: zničení české ekonomiky západním kapitálem, konspirační NWO, zlý západ, hodné Rusko atd. A třeba dva příklady, že lžete: 1. vstup záp. kapitálu naopak některé podniky zachránil, které se opět, po krachu RVHP a komunist. bloku, staly znovu konkurence schopné. Např. Škoda, Barum..
  2. Rusko nás v 68 roce nezachraňovalo, ale okupovalo. Argument: při záchraně by těžko byli mrtví civilisté a žádný nepřítel, od kterého nás Rusko zachraňovalo.
  A že s vámi už nechci diskutovat je snad pochopitelné. Jste totiž demagog, který jen překrucuje pravdu a nazývá to argumenty. Pro mě jste ztráta času. Či byste diskutoval s někým, kdo by používá argumenty ve stylu: Mnichovská dohoda nebyla zrada, ale záchrana Československa, protože jinak by nás Němci zabili mnohem víc?:-) Tak se mějte a věřte, že já jsem spokojen (jistě s výhradami) v EU, NATO a bez Ruska-zato vás to očividně tíží. Nějak si to vyřešte, ať jste také spokojenější:-)

 • Pro David Lán:
  S tím (Robertem Janézem) to bohužel nemá cenu, protože když mu někdo začne podávat argumenty, tak najednou bleskurychle ukončí diskuzi. To jsem ukázal na následujícím příkladu, jak jste mohl vidět. Hold, je marné diskutovat s někým, kdo nechce argumentovat, ale jen někoho sejmout. To je stejné, jako kdybych chtěl diskutovat o katolické ideologii s papežem. Asi bych dopadl stejně. A kdybych to udělal ve středověku, tak bych asi ještě k tomu skončil na hranici. A na závěr ještě jednou cituji odpověď váženého pana Janéze, když jsem mu podal své argumenty. Cituji:

  Robert Janéz:
  „Díky. Sice jsem chtěl nějaké argumenty, ale i ty výmysly stačí. Stačí mi to k tomu, abych poznal, že jste blázen, a věcná diskuze je zbytečná:-)“

  Krásnější „ukázku argumentace“ jsme ani vidět nemohli. 🙂
  Hold, pro pana Janéze je každý, kdo má jiný názor na svět, blázen, se kterým nemá cenu diskutovat. S panem Janézem je vlastně téměř nemožné diskutovat, a už vůbec ne o hluboké podstatě světa. Protože když dojdou argumenty (a ty mu dojdou hodně rychle 🙂 ), tak přijde urážení oponenta a brzké ukončení diskuze.
  Inu, komu není rady, tomu není pomoci.

 • · Edit

  To robert janez : Ted jsi mi to nandal ty žebráku.To je všechno co umíš ? Žebrácký koštata jako jsi ty mají vždy na vše odpověd‘.Mluvil jsi o mě ? Proč nemluvíš semnou ty žebráku. 40x jsem pozval Mrdky netu jako jsi ty na Osobní konfrontace NULA setkání ,tak takový jste mrdky.ANONYMNÍ MRDKA INTERNETU!!!!Pokud mi nenapíšeš kdy a kde si spolu promluvíme(NA TO ALE UBOŽÁK JAKO TY NEMÁ),tak laskavě neodepisuj NEJSEM zvědav na tvé sračky.

  V komunikaci tváří v tvář existují určité hranice, které není snadné překročit – musíte se druhému dívat do očí(NA TO ALE SAMOZŘEJMĚ NEMÁŠ TY ANONYMNÍ UBOŽÁKU), ustát si svůj názor. Tyto hranice se ale v diskusích v online prostředí rychle stírají, protože je zde všechno usnadněno anonymitou nebo prostě jen absencí osobního kontaktu.

 • Pro Forever. Děkuji za přání. Moje činnost není ničím vyjímečná a ani já se nepovažuji za vyjímečného. Přesto mnoho lidí nechápe směr, kterým se snažím jít. Oblast politiky je dá se říci mým koníčkem. Upozorňuji, že pouze na soukromé úrovni. Myslím si však, že mnoho nezmohu s mašinerií mainstreamu, protože tento ovládá ekonomickou formaci. Jedině davy lidí v ulicích po statisících jsou schopny dosáhnout nutných systémových změn. Přesto doufám, že to co píšu alespoň trošku lidem otevře oči a dodá jim odvahu.

  Jinak i Vám přeji krásné vánoce a s tím i celému Českému a Slovenskému národu. Rambo

 • Pro oldřich rambousek:
  Děkuji vám vážený pane Rambousku.
  Jinak pěkně napsaný článek. Dokážete krásně poukázat na kořen problému. Držím vám palce ve vaší činnosti a přeji vám hodně štěstí do nového roku.
  Držte se!
  S pozdravem Forever 🙂

 • Nemáte někdo prosím vás mail na pana Rambouska?
  Předem děkuji za info. 🙂

 • Pro robert janez:
  Už zase?! Nechci vám nic říkat, ale vy opravdu nedokážete argumentovat. Dám příklad. V článku My Slované jsme úžasný a mocný národ a naši nepřátelé to moc dobře vědí! jsem vám podal své argumenty. Nemá cenu, abych rozepisoval celé své komentáře. Dám vám jen část. Cituji:
  forever:
  Pro robert janéz:
  Na západě nás Slovany vždycky chtěli zničit, zotročit nebo vyhladit. A náš národ si už užil ve „vyspělé“ západní civilizaci víc než dost. Co nám vlastně západ přinesl dobrého? Pohanský babylonský Baalův kult, zfalšované a zdeformované Ježíšovo učení, temný středověk, upálení mistra Jana Husa, křižácké války s cílem vyhladit ten „kacířský“ český národ, Bílou horu a zotročení Rakouskem, Napoleona a válku jím způsobenou, Mnichovskou zradu od našich „přátel“ ze západu a následně nacistickou okupaci, vývoz bolševismu ze západu do Ruska, zničení naší ekonomiky západním kapitálem po „revoluci“, zotročení od USA a EU, islamizaci Evropy, vykořisťovatelský kapitalistický( v současnosti korporátně kapitalistický) systém, homosexualismus, multikulturu, NWO atd.
  Opravdu nám západ fakt pomohl. 🙂
  Z východu přišla vždycky záchrana, tj. od Ruska. Rusko nás zachránilo před Napoleonem, nacistickým Německem a obávám se, že nás a Evropu bude muset znovu zachránit, tentokrát před islámem.
  Ach jo, naši „kamarádi“ ze západu nás vždy dostanou do nebezpečí a velkého ohrožení a marasmu a nakonec nás zachrání Rusko, co bude muset hasit požár způsobený „vyspělým“ západem. To západu fakt děkujem za to, co pro nás hodně „dobrého“ vykonal 🙂 Já teda mám raději Rusko a naší slovanskou kulturu a její více než tisíceletí starý odkaz a dědictví.
  Sláva Rusku a všem Slovanům 🙂 !!!!!!!

  A jaká byla vaše odpověď pane Janéz?! Cituji:
  Robert Janéz:
  Díky. Sice jsem chtěl nějaké argumenty, ale i ty výmysly stačí. Stačí mi to k tomu, abych poznal, že jste blázen, a věcná diskuze je zbytečná:-)

  Opravdu krásná ukázka argumentace 🙂

  A stále jste mi neodpověděl na mou otázku z toho samého článku. Cituji:
  forever:
  Pro Robert Janéz:
  S vámi je radost fakt diskutovat. Zvláštní! Použil jste 0% argumentů, ale označujete mé tvrzení a názory za nesmysly. Nebyl jste náhodou v minulém životě jezuita, papež či nějaký inkvizitor. Nejste náhodou reinkarnovaný páter Koniáš :-)? Víte, vy máte podobný slovník, jako katolická církev. Tj. např. vaše názory nám stačí k tomu, abychom poznali, že jste kacíř a dále s vámi diskutovat je zbytečné. Alou na hranici. My máme jediný patent na pravdu, jiné názory, než ty naše, jsou kacířské. S kacíři se nediskutuje. Pane Janéz, zatím jste nepoužil jeden jediný argument, kterým byste má tvrzení vyvrátil. Prosím, zkuste pomocí historických argumentů má tvrzení vyvrátit a vysvětlit mi, proč jsou má tvrzení „nesmyslná“. Pokud argumenty nemáte, nemá cenu, abyste s někým diskutoval.

  Čekám na vaši odpověď. Snad se dočkám nějakých argumentů od vás. Já budu naslouchat vašim vysvětlením, proč jsou má tvrzení „nesmyslná“. Snad se dočkám od vás nějaké rozsáhlejší odpovědi s nějakou analýzou, co má hlavu a patu. Nuže, čekám na vaši odpověď.

 • · Edit

  Pro rozpaleneho Davidka:
  Super, ze jsi se ozval, ty neanonymni realito. Presne o tobe jsem psal. Dekuji, ze potvrzujes ma slova. Jen v tvem pripade je treba pridat tak 40 bodu k dosazeni prumerneho IQ blbe:) A co to meles o kanalech? To z vlastni zkusenosti zrejme:)

 • · Edit

  Robert Janéz ! TOTO JE ZPRÁVA PRO TEBE! MÁM PLNÝ ZUBY JAK TY NEJINTELIGENTNĚJŠÍ LIDI ČR CHODÍ JEN PO DISKUZÍCH. ANONYMNÍ TROUBO NAPIŠ MI A PROBEREME TO SPOLU V OSOBNÍ KONFRONTACI.ZNÁM TAKOVÝ JAKO JSI TY,VŠICHNI JSTE STEJNÝ JAK NA YT,STREAMU NEBO TADY.VENKU CHODÍŠ KANÁLAMA HLEDÍŠ DO ZEMĚ A TADY BUDEŠ DĚLAT JAK NEJSI CHYTRÝ A JAK VŠE VÍŠ ?! OK UKAŽ MI SVOJI REALITU JAK JSI NA TOM ANONYMNÍ HLUPÁKU ! NA TO TY NEMÁŠ NULO !!!

  V komunikaci tváří v tvář existují určité hranice, které není snadné překročit – musíte se druhému dívat do očí, ustát si svůj názor. Tyto hranice se ale v diskusích v online prostředí rychle stírají, protože je zde všechno usnadněno anonymitou nebo prostě jen absencí osobního kontaktu.

 • · Edit

  Každý den se dívám na lidi, kteří nemají práci, prohrabují popelnice a zřejmě většina z nich nemá střechu nad hlavou. Pro ně není žádný program, který by těmto lidem pomohl odpíchnout se ode dna. Přála bych si, aby někteří lidé, kteří mají tvůrčí schopnosti natočili o těchto lidech reportáže a ukazovalo se to v TV. Už něco pamtuji, ale takovou mravní bídu jsem nezažila. Na jedné straně nazasloužené bohatsví a podívejte se do řetězců, kde se personál neustále střídá, jak tak kmitají a připadaji mi jako novodobí otroci za almužnu musí být ještě vděční. Vítám každého člověka, který svým vyjádřením na nešvary dnešní doby poukazuje. Proto se mi líbí písně pana Ortela.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*