Kdo chce Babiše bít, ten si peroutku najde…

Kdo chce Babiše bít, ten si peroutku najde…

Peroutka, neboli také mašlovačka, je jednoduché kuchyňské náčiní, pomocí kterého můžeme pokrm, třeba kuře, připravit na tepelnou úpravu a změnit tak velmi podstatně jeho výslednou chuť.

Já dávám do oleje koření, resp. dával jsem, dokud jsme mašlovačku při stěhování někde nezaseli. A je dost obtížné ji koupit. Je příliš levná, aby nějakého univerzálního prodejce zaujala.

A postup úpravy peroutkou neboli mašlovačkou se používá v politice a veřejné práci odjakživa. Dnes asi ještě daleko více než nyní. Například teze, že Milada Horáková byla ke své výpovědi donucena, je úprava mašlovačkou.

Ve skutečnosti, v syrovém stavu, byla její výpověď hrdým poselstvím o tom, jak přemýšlela, čeho chtěla dosáhnout a jakými prostředky. Jistě, její trest byl nesmyslně krutý, ale její výpověď, na rozdíl od mnoha popravených komunistů, podle mě, vynucená nebyla.

A tak lze pokračovat. Vezmeme mašlovačku, třeba na činnost Charty 77. Intenzivně jí naše dějiny potřeme a po následné tepelné úpravě nám vyjde pokrm, který se jmenuje: „Charta, náš osvoboditel od socialismu“, zatímco ve skutečnosti, byl pro většinu chartistů, včetně Havla, kapitalismus sprostým slovem.

A z nedávné minulosti do žhavé přítomnosti. Místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš pronesl veskrze pravdivý výrok: “

„To co píší v novinách, ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam,“

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/babis-koncentracni-tabor-lety-dkd-/domaci.aspx?c=A160902_085324_domaci_san

Podle obecně dostupných pramenů tomu tak skutečně bylo. Otázka tábora v Letech se jako Halleyova kometa periodicky vrací. Jen na stránkách tohoto blogu byla diskutována nejméně dvakrát. A žádný soudný člověk slova A. Babiše nemůže zpochybnit.

Tábor v Letech vznikl v období největšího ohrožení republiky v roce 1938. A jeho smyslem nebylo nic jiného než přitáhnout k práci i osoby, které se soustavné poctivé práci vyhýbaly a to, bez ohledu na jakýkoli rasový nebo lépe etnický původ.

Opětovně cituji:

Původně pracovní tábor v Letech od roku 1942 koncentračním byl. Do soustavy táborů, která měla nacistům zajistit „konečná řešení“ etnik, které pokládali za méněcenná, spadaly tábory sběrné, tranzitní i vyhlazovací (více o táboru v Letech čtěte zde).

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/babis-koncentracni-tabor-lety-dkd-/domaci.aspx?c=A160902_085324_domaci_san

Nechápu tedy, v čem je problém? Když vlastně i tato citace slova Andreje Babiše zcela potvrzuje. Je to asi tak, jako kdyby o nějakém manželském páru, jehož soužití skončilo vraždou, řekněme třeba manželství Petra Kramného někdo napsal:

„Byli zamilovaní a brali se z lásky“. To by přece byla pravda, i kdybychom vzali tu pozdější vraždu do úvahy, byla by to pravda. A nacisté posléze, po několika letech, udělali z Let tábor koncentrační, ale nikoli likvidační.

To je tak trochu rozdíl že? Ale, novodobí upravovači dějin, novodobí přepisovači, se nám snaží namluvit, že Lety byly malá Osvětim. A dokonce doprovodná fotografie ve zprávách TV Nova to divákovi přímo sugerovala.

Andrej Babiš se prostě dotkl toho, čeho se dotýkati není radno. A sice, způsobu života valné části romské komunity. A to se prostě nesmí.

I zde platí jednoznačné: Před úpravou pokrmu k tisku nebo k vysílání, prosím upravte text služební peroutkou nebo mašlovačkou tak, aby byl pro naše politiky stravitelný a neměli potřebu vykřikovat něco o „popírání holocaustu“.

Tady si myslím, že si pan Kalousek přímo nevidí do úst nebo, a to je daleko pravděpodobnější, pouze využívá prostořekosti pana Babiše, který neudělal nic jiného, než hošík v pohádce Císařovy nové šaty, který zvolal: Ale vždyť císař je nahý.

A přesně tuto míru pravdivosti mělo i Babišovo prohlášení o táboru v Letech, které ovšem skvělým způsobem posloužilo jako střelivo proti němu. Musíte se tomu politickému pokrytectví ještě hodně učit, pane Babiši.

P.S. Po poslechu zpráv musím dodat, že v táboru v Letech sice zahynulo několik set osob, ale nikoli popravou, umučením, zplynováním nebo podobně. Nebylo to ničím jiným než špatnou hygienou v táboru a následnými nakažlivými chorobami.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*