Káže vodu pije víno: Americká pohraniční policie zabila tisíce migrantů

Káže vodu pije víno: Americká pohraniční policie zabila tisíce migrantů

Agenti americké pohraniční hlídky přijali nelidskou strategii proti nelegálním přistěhovalcům, kteří překračují americko-mexické hranice, čímž se dopustili „velkého historického zločinu,“ tvrdí nátlaková skupina.                 

Pohraniční agentura zorganizovala zabití a zmizení desítek tisíc uprchlíků překračujících hranice tím, že použila pouštní divočinu jako „zbraň“, uvedla skupina se sídlem v Arizoně „No More Deaths“.

„Agenti pronásledovali a rozprášili nelegální imigranty napříč nepřátelským terénem ve strategii, která ponechala mnoho lidí zraněných, mrtvých nebo pohřešovaných, čímž proměnili jihozápadní poušť země na „obrovský hřbitov pohřešovaných,“ uvedla nátlaková skupina.

Tato skupina také odsoudila agenturu americké pohraniční stráže za sabotování snah humanitární pomoci a z diskriminování nelegálních migrantů v reakci na mimořádné situace.

„Známé zmizení tisíců lidí v odlehlé poušti hraničního pásma americko-mexické hranice znamená jeden z největších historických zločinů naší doby,“ uvedla skupina ve své ostré zprávě, první ze tří zpráv, které dokumentují údajné špatné zacházení pohraniční stráže.

Desítky tisíc lidí, kteří se pokusili překročit hranice jsou nezvěstní od roku 1990, včetně 1.200 osob jen v loňském roce, uvedla skupina.

Zpráva obviňuje pohraniční policii ze štvaní migrantů až do zranění a smrti a masakru těch, které zajala. „Masové zabíjení a zmizení jsou nevyhnutelnými výsledky plánu na ochranu hranic, který používá divočinu jako zbraň.“

„Pokud je někdo nalezen, zmizí v zadržovacím středisku, v márnici nebo zemře na poušti. Mnoho lidských ostatků není nikdy identifikováno. Tisíce dalších nejsou nikdy nalezeni. S každým dalším dnem, další otec, sestra, teta, bratr, partner nebo dítě zmizí při pokusu překročit jihozápadní hranici.“

Pohraniční ústřední organizace, US Customs and Border Protection (CBP), která je sama o sobě součástí amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost, vydala prohlášení hájící své výsledky a přisuzující všechna úmrtí pašerákům.

„CBP si váží lidského života a úzce spolupracuje se zahraničními vládními úředníky, partnery činnými v trestném řízení, a místními organizacemi za účelem vzdělávání potenciálních migrantů o skutečném nebezpečí při nelegálním překročení hranice.“

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:Nbcnews.com)
Loading...

Podobné články

Komentář “Káže vodu pije víno: Americká pohraniční policie zabila tisíce migrantů

  • Při nelegálním překročení hranic je to legitimní. Několik zastřelených ročně odradí miliony jiných. Jen v Evropě postaví plot a dívají se, jak ho migranti přelézají. Pokud někdo zaútočí na svrchovaný stát, musí být zastaven ať má zbraně nebo ne. Musíme se rozhodnout, zda sem muslimskou armádu pustíme či nikoliv. Pokud jí sem pustíme, nesmíme se pak divit, že se vyzbrojí a bude na nás útočit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*