Každý migrant nás stojí 60.800,- Kč měsíčně

Každý migrant nás stojí 60.800,- Kč měsíčně

Ministr Milan Chovanec chce letos vyčerpat na migranty ještě 234 milionů ze státního rozpočtu a příští rok uvažuje o čerpání 1,1 miliardy. Vláda rozhodla, že vybuduje dvě záchytná zařízení pro uprchlíky.

Jedno bude ve Vyšních Lhotách u Frýdku-Místku, druhé v Balkové na Plzeňsku. V roce 2014 Vláda vynaložila na migranty 708 mil. Kč (624 mil Kč rozvojová a 84 mil Kč humanitární pomoc). Jsem objektivní, tedy musím konstatovat, že je to „jen“ 0,058 % výdajů rozpočtu a přibližně 67 Kč na občana ČR za rok. Pro srovnání např. dávky důchodového pojištění stály 382 mld. Kč a dotace na obnovitelné zdroje energie 15 mld. Kč. Částka na migranty se může zdát zcela nepodstatná, protože nejde ani o desetinu procenta státního rozpočtu. Jenže ono je to „trochu“ jinak. Stačí se podívat na to, kolik lidí tu částku ze státního rozpočtu „spotřebuje“

Letos v léte Vláda rozhodla, že Česká republika přijme 400 uprchlíků z táborů v Jordánsku a Kurdistánu, kde jsou Syřané prchající před Islámským státem, a že od Itálie a Řecka od letošního září do září 2017 převezme dalších 1 100 lidí. Tedy celkem 1 500 migrantů, na které ministr Chovanec potřebuje 1,1 miliardy. Tedy roční náklady na jednoho migranta vycházejí na cca 730.000,- Kč, měsíční na 60.800,- Kč. Ta čísla nejsou vycucaná z prstu, jde o rozhodnutí Vlády a požadavek ministra Milana Chovance. Proč nejsme stejně solidární k našim bezdomovcům či důchodcům, tak, jako k migrantům?

Foto: AP
Ilustrační obrázek Foto: AP

Pro srovnání: Stát vydává v průměru na jednoho nezaměstnaného 110.000,- Kč ročně, tedy cca 9.160,- Kč měsíčně, na jednoho migranta však vydává téměř sedminásobně více. Průměrný důchod je v ČR zhruba 11 000,- Kč měsíčně. Jenže ti důchodci a nezaměstnaní (většina z nich) pro tuto zemi celý život pracovali a odváděli, na rozdíl od migrantů, do státního rozpočtu daně. Já jsem pro, abychom pomohli všem, kteří k nám prokazatelně utečou před bezprostřední hrozbou války v jejich zemi. U těchto lidí se dá předpokládat, že tu pomoc naší zemi oplatí a budou zde pracovat a tak počáteční investici státu vrátí. Nevidím ale sebemenší důvod pomáhat ekonomickým migrantům, kteří mají jen nataženou dlaň, nikdy se zde neasimilují a neintergrují a těžko zde budou pracovat

Ostatně, kdo a jak by je k té integraci, asimiliaci a práci přiměl? Podařilo se to snad přes miliardové investice do různých programů u romské minority? Co se stane, až padne Merkelová a Německo zavře hranice? Je více než pravděpodovné, že se pak v naší zemi zastaví vlna několik desítek či stovek tisíc migrantů, která nás bude stát čtvrtinu či třetinu státního rozpočtu. Pokud se tak stane, dojde ke zhroucení naší ekonomiky. Již dnes Vláda trozhodla o výstavbě dalších dvou detenčních zařízení kvůli 1 500 migrantům. Co bude dělat, až jich tu bude 150 000? Kam je umístí? Bude vystěhovávat své občany z bytů tak, jak se to děje v Německu? Až tu bude 150 000 migrantů, nebude to stát každého občana ČR 67,- Kč ročně tak jako dnes, ale 6.700,- Kč ročně.

Jsme na to připraveni? Jsme připraveni na násilnosti, na rabování obchodů, ke kterému ze strany migrantů dochází ve Švédsku, Německu a dalších zemích? Jsme připraveni na znásilňování žen? Ne, na to se nesmíme připravovat, tomu musíme zabránit. Podle mého názoru není naše Vláda absolutně připravena na to, co naši zemi v dohledné době čeká. Pak je na čase aby ji nahradila nová Vláda, jinak nás v dohledné době čeká občanská válka, která je již dnes ve Švédsku, Francii či Německu možná na „spadnutí“. Jeden migrant nás dnes stojí 60.800,- měsíčně. V dohledné době se může stát, že budeme platit mnohem vyšší cenu. Naše životy.

 

Michal Malý

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • Lidičky (globálně) v celém světě jsou nedozrálí a v ČR to platí dvojnásob!!!
  Co „člověk“ to názor ! Nikdy se nedokáží sjednotit aspoň na těch LOGICKY základních, nejdůležitějších věcech ! Takže nikdy a ani tuto převelice nebezpečnou válku nevyhrají a jsou určeni k zániku !!! A i proto si lidičky to základní dobro a bezpečno nezaslouží !!
  Proto platí to známé, -JEN HOUŠŤ A VĚTŠÍ KAPKY- . To vše známe z dávné a dlouhé historie !
  Dávají neustále přednost mamonu, materializmu, chamty,chamty, atd, před klidným, skromným a bezpečným, přátelským, trvale udržitelným světem, životem..
  Tak nebuďme sobci a přejme jim to..
  S pozdravem milí „lidé“…

 • Doufám, že je Merklová plně spokojena co způsobila !!!! Neříkám, že všichni migranti jsou teroristi, ale KDO TO MÁ POZNAT ???? UŽ JIM PROSTĚ NEVĚŘÍM A NEVĚŘÍM. Teroristi taky tvrdí, že utíkaj před IS. Pálí si prsty, aby nikdo nezjistil, kdo jsou.
  Není to tak dlouho, když se Čechům otevřeli možnosti pracovat v EU a západní Evropa se proti nám bránila jako bychom byli švábi, jako nĚjaké špíny ……JAK SE BÁLI, ŽE JIM SEBEREME NĚJAKÝ PRACOVNÍ MÍSTA, a teď… co se děje: berou každýho migranta bez zjišťování kdo to vlastně je!!!! EU jenom buzeruje, že nezvládáme zajistit integraci Romů. A tak plně souhlasím s Anglií na vystoupení z EU. Protože za takových podmínek kdy se rozhoduje O NÁS, BEZ NÁS, tak o EU nestojím a nevidím ŽÁDNÝ ROZDÍL MEZI KOMUNISTOU A EU !!!!! Mám už vážně vztek.

 • koukal sem na tu fotku a musim říct že jsem nikdy neměl pantofle adidas,jedu do afriky nebo na bl.vých. tam se maj dobře)))

 • Já tenhle neuvěřitelnej bordel vidím tak, že prostě nikdo nebude platit daně. Z čeho potom budou těm hadicím rozdávat prachy, krmit je, vozit k doktorům atd? Ono to tak bohužel dopadne, že se lidi naserou do nepříčetna a bude po ptákách (i těch černejch)

 • Každý, kdo dostává něco zadarmo od státu z peněz daňových poplatníků, bude nenáviděn. Ať se tedy připraví tábory v podobě hlídaných objektů a k bydlení ať si je upravují utečenci vlastní prací. Získají pracovní návyky a nebudou vymýšlet hlouposti. Riziko, že budou muset pracovat je odradí od vstupu na naše území. Všechny dotace jsou kořistí mafiánských struktur. Když se omezí, omezí se i dotační mafie.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*