Každý druhý Čech chce být manager a manuální práci u nás musí dělat přistěhovalci …

Každý druhý Čech chce být manager a manuální práci u nás musí dělat přistěhovalci …

V dnešní době se nejen u nás, ale téměř v celé Evropě stává trendem, že přibývá vysokoškolsky vzdělaných lidí, kteří nemají žádné praktické zaměření a tím pádem, ani žádné reálné upotřebení v životě a zaměstnání. Tito života naprosto neznalí junioři, kterým ještě doma maminka pomalu „utírá zadek“, a kteří sami ještě bez cizí pomoci v životě nic nedokázali, si myslí, že díky titulu, který mnohdy získají i díky protekci, nebo penězům a známostem svých rodičů, vědí vše nejlépe.Je s podivem, že nikomu ve vládě nedochází, že taková situace je dlouhodobě neudržitelná, a že bez podpory učňovského školství tu brzy budeme mít samé vedoucí pracovníky, pány ředitele a managery, ale v továrnách, skladech, nebo obchodech, nebudeme mít za chvilku kdo dělat. Z osobních zkušeností vím, že 80% novodobých vysokoškoláků, je v běžném životě naprosto nepoužitelných a dělá jim problém jakákoli manuální práce. Zatímco ostatní udělají hromadu práce, páni vysokoškoláci se marně snaží pochopit smysl počínání a raději, než aby něco udělali, pokládají často naprosto stupidní otázky a řeší, proč se to, či ono dělá takto, když se to možná dá dělat jinak.

Tato situace ve finále vede k tomu, že to na pracovištích začíná vypadat tak, že na každých deset pracovníků podnik platí v průměru čtyři i více vedoucích a managerů a z těch deseti pracujících, jsou tři Ukrajinci, tři Slováci, dva Bulhaři, Moldavani, nebo Vietnamci a pouze dva Češi. V poslední době ještě přibývají pracovníci z Afriky, bez nichž se, jak se nám snaží političtí lídři z Bruselu a naší vlády namluvit, Evropa prostě neobejde. Na mladé lidi u nás povětšinou opravdu pracují jen lidé ze starších generací, kteří vyrostli ještě v době, kdy bylo běžné, že na vysoké školy se bralo jen nejchytřejších 10% žáků a ostatní šli na nějaký učební obor.

Je s podivem, že se nad tímto vším nikdo nezamyslí a nezeptá se, proč potřebujeme na práci cizince, když dříve tu bylo mnohem více výrobních a zemědělských podniků, jako ocelárny, sklárny, továrny na výrobu tramvají a lokomotiv apod. a v každé druhé vesnici prasečák, nebo kravín v nichž pracovalo 99% domorodců, bez přispění pracovních sil z Ukrajiny, Afriky, nebo odjinud. Evropa začíná být kolosem na hliněných nohou a pracovní a imigrační politika Bruselu způsobí ve svém dopadu agónii a zánik, který není nepodobný pádu Římské říše. Naše civilizace se stává slabou a přechytralou, neschopnou uživit, ani ubránit sebe samou, a právě to, se kdysi stalo i Římu …

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*