Každé dva dny spáchá sebevraždu francouzský zemědělec

Každé dva dny spáchá sebevraždu francouzský zemědělec

zemedelec

Uvádí to nová zpráva Institutu pro sledování veřejného zdraví.Nová zpráva ukazuje, že úroveň sebevražd mezi francouzskými zemědělci dosahuje jednoho mrtvého každé dva dny. Na vině jsou finanční tlaky společně se sociální izolací.Podle čtvrteční zprávy francouzského Institutu pro sledování veřejného zdraví (InVS) si v roce 2007 až 2009 vzalo život celkem 485 zemědělců – 417 mužů a 68 žen.

Zpráva, kterou si objednalo v roce 2011 francouzské ministerstvo zemědělství, také zjistila, že zemědělci mají vyšší pravděpodobnost spáchání sebevraždy než běžná populace, konkrétně o 20%

Nejvyšší míra sebevražd je mezi chovateli dobytka ve věku 45 až 64 let, dosáhla 47% nad národní průměr.

Studie InVS zčásti viní finanční tlak na francouzské zemědělce během posledních let.

“Nárůst sebevražd…by mohl částečně souviset s těžkými finančními problémy spojenými s ekonomickou krizí, které čelí zemědělský sektor od roku 2007,” poukázala studie.

Podle údajů z francouzského Národního institutu pro statistiku a ekonomické studie, se příjmy ze zemědělského průmyslu propadly o 23,6% mezi roky 2007 a 2008 a o další 35,3% mezi roky 2008 a 2009.

Ve čtvrtek francouzský ministr zemědělství Stéphane Le Foll slíbil “rozhodné kroky” na zlepšení venkovských příjmů.

Mezitím Dominique Barrau, generální tajemník největších francouzských zemědělských odborů FNSEA, obvinil sociální izolaci francouzských zemědělců jako hlavní důvod sebevražd.

“Může to znamenat, že zemědělci nemají s kým sdílet své psychické problémy, kterým čelí. Pokud se tyto problémy kumulují, dojde k sebevraždě,” uvedl.

Francouzské ministerstvo zemědělství plánuje spustit národní telefonní linku, kam mohou zemědělci zavolat a podělit se o své problémy a najít psychologickou podporu.

www.presstv.ir/detail/2013/10/12/329041/french-farmer-suicides-hit-record-high/

vyšlo na : freepub.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*