Kawczynski: Pohrdání polskou suverenitou ze strany EU by mohlo znamenat její bezprostřední zánik

Kawczynski: Pohrdání polskou suverenitou ze strany EU by mohlo znamenat její bezprostřední zánik

Poslední dobou se zdá, že Evropská unie (EU) má problém s polskou národní suverenitou. Ať už jde o tlak na změnu vnitrostátních soudů, nebo požadavky na nucené přijetí migračních kvót, vypadá to, že EU má záměr podkopat legitimitu demokraticky zvolené a zodpovědné polské vlády. Kawczynski: Pohrdání polské suverenity ze strany EU by mohlo znamenat její bezprostřední zánik.

Toto úsilí je zcela zavádějící. Strana PiS (Strana práva a spravedlnosti), která byla v roce 2015 zvolena značnou většinou do vedení Polska, usiluje o právní změny, včetně reforem dětských dávek, a pečlivě řídí příjem přistěhovalců, protože byla zvolena na platformě, která se k tomu zavázala.

Bez ohledu na to, zda Brusel tuto platformu má rád, nebo ne, je to platforma, která představuje zájmy polských občanů. Je to platforma, pro kterou hlasovala většina polských občanů. Přesto má Brusel opovážlivost do toho zasahovat.

V důsledku takové lhostejnosti k národní demokracii, mezi EU a Polskem se začíná otevírat skutečný rozvrat. Je to schizma, které se každým dnem prohlubuje. Polsku bylo vyhrožováno vším, od pokut až po zrušení hlasovacích práv v Evropském parlamentu.

Jedná se nátlakovou taktiku, a pokud existuje jedna země, která se takové taktice postaví, je to Polsko. V Evropě neexistuje žádná jiná země, která by tak silně ztělesnila boj za svobodu před vnějším vměšováním.

V bojích a okupaci během druhé světové války bylo zničeno mnoho měst a zabito milióny lidí a poté do země přišel komunismus. Polsko to vše překonalo v poměrně krátké době.Polsko je v některých ohledech – dokonce i dnes – stále v konečném duchu oživení.

Přesto se zdá, že někteří na to zapomněli, nebo se prostě rozhodli na to zapomenout.

Deník Guardian nedávno zveřejnil článek, ve kterém uvedl, že Poláci neudělali nic, aby zachránili Židy během války. To prostě není pravda.

Polsko bylo zemí, kde bylo ukrývání Židů trestáno smrtí pro pomocníka a jeho celou rodinu. Odhaduje se, že desítky tisíc Poláků bylo zabito nacisty za pomoc Židům.

Můj strýc, Jan Kawczynski byl brutálně zavražděn se svou ženou a dcerou poté, co byl přistižen, když ukrýval Židy na své farmě. Taková žurnalistika záměrně zapomíná, že Polsko má dlouhou historii bojů za nezávislost a za svobodu uvnitř svých vlastních hranic. To zahrnuje boj za židovské občany, aby je zachránili před barbarskými vražednými činy.

Stejný článek – který napsala Kate Maltby z think-tanku „Bright Blue“ – rovněž neodpustitelně odmítá důležitost připomenutí „Varšavského povstání“. To považuji za nechutné.

Toto povstání – což bylo největší jediné hnutí odporu druhé světové války – vedlo ke ztrátě tisíců životů. Polský odpor uvnitř města očekával podporu z postupu sovětských vojsk – ale podpora se zastavila a Poláci museli bojovat s nacisty sami. Maltby se domnívá, že takové ostré, ale tragické mučednictví je využíváno jako politický nástroj současné polské vlády.

To je stejně špatné, jako ignorantské.

Odboj se připomíná všem těm, kteří mají varšavský původ dne 1. srpna každoročně v 17:00. Není to připomínáno jako součást politického kusu ve prospěch současné polské vlády.

Připomíná to utrpení  – a vraždy – zúčastněných. Připomíná to ty, kteří bojovali za svobodu Varšavy. Připomínají si to nejen ti, kteří hlasovali pro současnou vládu Pis, ale všichni Varšavané.

Je to jeden z důvodů, proč britská královská rodina navštívila tento měsíc Polsko. Chtěla prokázat solidaritu se všemi Varšavany a polským lidem, který si uvědomuje tato zvěrstva.

Stejně jako královská rodina, v posledních letech jsem měl příležitost setkat se s polskými ministry a předními euro-realistickými poslanci v polském parlamentu s cílem sdílet, vysvětlit a prozkoumat jejich myšlenky na národní suverenitu.

Je to myšlenka, na kterou je většina lidí v Polsku – částečně i kvůli historii země – vázána. Téměř vždy se naše diskuze zabývají zasahováním EU do této národní suverenity. Máme mnoho společných obav.

A ačkoli je organizovaný euro-skeptismus jen v polských embryonálních etapách, pevně věřím, že většina Poláků by dala přednost tomu, aby se Evropská unie stala převážně obchodním subjektem, spíše než aby byla stále rostoucím plížícím se super-státem, který vykonává vůli vzdálených, nevolených a nezodpovědných byrokratů.

Vypadá to, že strana PiS souhlasí. Strana věří v nezávislost polského státu, a že stát je nejsilnější, když jsou dodržovány jeho kulturní hodnoty a suverénní rozhodovací kapacity. Tato víra tvořila základní části platformy, kvůli které byla zvolena k moci.

Ve skutečnosti, je to v zájmu Bruselu, aby to přinejmenším zkusil, akceptoval nebo pochopil, i když nebude chtít.

Čím více se EU rozhodne zasahovat do národní suverenity zemí, tím více přidá k – již podstatnému – rozčarování s EU, které existuje mezi lidmi těchto národů. Rozčarování lidí, kteří hlasovali pro zastoupení národních vlád, podobně jako v Polsku.

Čím více bude růst rozčarovanost, tím více se bude EU muset připravit na svůj vlastní zánik. Který  – v současné míře růstu v celé Evropě – by mohl být někdy v příštím desetiletí.

 

Daniel Kawczynski je konzervativním poslancem parlamentu pro Shrewsbury a Atcham 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu) 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Kawczynski: Pohrdání polskou suverenitou ze strany EU by mohlo znamenat její bezprostřední zánik

  • · Edit

    the Serbs and the ships of the brothers forever. I love Poland I love Warszawa !

  • · Edit

    serbia and the spouses of the brothers forever. Serbs love Polish… Love Polska love Warszawa

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*