„Kavárna“ se bojí politizace zpolitizované ČT a ČRo

„Kavárna“ se bojí politizace zpolitizované ČT a ČRo

V souvislosti s Okamurovým nápadem na zestátnění veřejnoprávních médií. Jenže jednostraně probruselská a promigrační orientace ČT ukazuje, že ČT si již dávno zprivatizovaly pseudoelity, jež zastupují jasnou menšinu občanů!

A tyto síly se bojí jakékoli změny současného stavu, protože by velmi pravděpodobně znamenala přinejmenším oslabení jejich moci. Osobně nejsem příznivcem zestátnění ve stylu, že ČT a ČRo by „spadly“ pod nějaké ministerstvo. Ovšem jsem pro zrušení koncesionářských poplatků a nahrazení financování veřejnoprávních médií přímo ze státního rozpočtu, přičemž navyšovat či snižovat by je mohla nikoli sama vláda či nějaké ministerstvo, ale sněmovna, která totéž může činit i s dnešními koncesionářskými poplatky, navíc také volí Radu ČT, Radu ČRo a Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Takže strašení, že zrušení televizních a rozhlasových poplatků tato média více zpolitizuje, považuji za těžkou demagogii zjm. „pražské kavárny“, jež má oprávněný strach, že její nadvláda vybojovaná televizní stávkou na přelomu let 2000/2001, bude ohrožena, bude-li se do zákonů spojených s ČT a ČRo jakkoli „šťourat“, proto tak úporně hájí nedotknutelnost současného statu quo.

Jenže právě toho je třeba dosáhnout. Veřejnoprávní média by měla sloužit všem občanům, nikoli jen „havlistické“ menšině, zpravodajství o migraci, EU, Rusku či USA by mělo být vyvážené a měli by být připouštěni komentátoři z různých názorových proudů, včetně těch euroskeptických, k rusku smířlivých či odmítajících současný establishment, ať už ten český, německý, unijní či americký. A to vyžaduje změnu zákonů, která by umožnila skutečně účinně penalizovat nevyváženost a stranění jedné názorové skupině na úkor jiných. Nápady, aby se do volby mediálních rad „montovali“ vybraní zástupci tzv. „občanské společnosti“, by dle mého vedly k pravému opaku, tj. k posílení nadvlády „havlistů“ ve veřejnoprávních médiích, a to pod líbivou zástěrkou jejich „odpolitizování“.

Takže…, ČT je potřeba „odprivatizovat“ a navrátit občanům této země, tj. reformovat ji tak, aby neměla „určený úhel pohledu…“, ale dávala prostor všem názorům a postojům, které jsou v souladu s našimi zákony, a také aby uznala pochybení, pokud jí např. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyčiní za neobjektivitu při informování o amerických prezidentských volbách. Dnešní ČT si ovšem z takových výtek nic nedělá a „aktivisticky“ trvá na své „neomylnosti“!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Kavárna“ se bojí politizace zpolitizované ČT a ČRo

  • Čím více v televizi lžou, tím více lidí to pochopí. Naštěstí jsou i jiné zdroje informací. Koncesionářské poplatky nebo platba rovnou ze státního rozpočtu neznamenají nic jiného, že si platíme propagandu proti sobě. Přijde mi velmi zvrácené platit si za vymývání mozků. Ale nejsme doma svými pány, vrchnost musí poslouchat jinou vrchnost. Takže například Moravec, ač vzdělaný, dělá ze sebe ideologa moci. Stačí na to mít žaludek a penízky se sypou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*