Kauza Rath je jen začátek, varuje Hájek. Počkejte po volbách

Kauza Rath je jen začátek, varuje Hájek. Počkejte po volbách

hajek

Petr Hájek si ve svém komentáři všímá problému, v němž je případ Davida Ratha a spol. jen vrcholkem ledovce v nastolení policejního státu. Za několik týdnů, po volbách, to bude ještě horší, varuje.“Dopustil se David Rath a jeho spoluobvinění zločinů, které jsou jim kladeny za vinu? To se sotva někdy dozvíme. Odsouzeni budou tak jako tak. Soud, který by měl tuto otázku vyluštit, totiž určitě není nestranný. Prokázal to nejednou. Například když opakovaně odmítl propustit bývalého hejtmana a exposlance za ČSSD z neskutečně dlouhé vazby, která nemá v civilizovaných zemích u podobných případů obdobu,“ napsal Petr Hájek, spolupracovník Václava Klause a šéfredaktor webového magazínu Protiproud.

Podivuje se nad tím, že v případě Ratha nepomohly ani „společenské záruky“ významných osobností veřejného života, ani nabídka kauce.

Vrcholem absurdity a důkazem zaujatosti soudu podle něho pak je, že v nedávných dnech propustil z vazby doktorku Pancovou.

„Na jednu stranu – Pánbůh za to zaplať. Bylo to však jen maximálně pokrytecké rozhodnutí. Vždyť pokud bychom  brali vážně dosavadní průběh líčení, důkazy míří spíše proti doktorům Pancové a Kottovi, zatímco Davida Ratha dostávají svědecké výpovědi spíše na vedlejší kolej. A přece je rozhodnutí soudu o vazbě zcela opačné. A propuštění doktorky Pancové má charakter spíše ´milosrdenství´, které mělo soud v očích veřejnosti ´zlidštit´,“ myslí si Hájek.

Připomíná také, že proces s Davidem Rathem je schválně veden na způsob nekonečného televizního seriálů, aby zmanipulovanou veřejnost utahal a tu nakonec rozsudek ani nezajímal.

Kritizuje pak nově se vynořivší odposlechy, o kterých informovala Babišova MF DNES.

„Podstatnější jsou nová obvinění, které v případu ´náhle´ vytáhla bradáčovská prokuratura (nikoli státní zastupitelství). Lenka Bradáčová, Ivo Ištván a spol. nikdy nezastupovali zájmy našeho státu. Jen s vidinou svých osobních kariér pracují pro zájmy v pozadí stojících ´inspirátorů´. Těch, kteří je ve spolupráci s někdejším ministrem spravedlnosti za ODS Jiřím Pospíšilem do jejich vysokých funkcí prosadili,“ napsal Hájek.

Podle něho je příznačné, že jak policie, tak soud se kromě dalších podivností dosud vůbec nezabýval hlavní částí „důkazů“, tedy grandiózní odposlechovou operací a jejím neustálým „unikáním“ do médií.

Právě na tom je totiž od počátku postaven tlak veřejného mínění, „společenská objednávka“, které z obviněného činí od první chvíle odsouzeného, myslí si Hájek.

Že jde o vědomé porušování zákona, za které není nikdo postihován? A jak by mohl být? ptá se Hájek. Vždyť právě žalobci i soudci jsou ti, kdo porušují zákon a vytvářejí novou pokrokovou „kulturu spravedlnosti“, odpovídá si vzápětí.

Kauza David Rath a spol. je podle něj jen výčnělkem ledovce. Hůře bude za pár týdnů, až se hlasy zmanipulovaných ke kormidlu pomyslného Titaniku postaví „Babišové se Sobotky a Schwarzenbergy“.

„Bolševický ledovec totality, skrytý za mediální clonou pod hladinou veřejného zájmu, opět zesílí. Až do něj narazíme, půjdeme však pod vodu všichni. Záchranné čluny nebudou,“ varuje Hájek.

zdroj :  prvnizpravy.cz  ilustrace : cs.wikipedia.org

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Daně nás dusí

Daně nás dusí

Krize z let 2008–2009 se projevila i v přístupu Evropy k daním. A další krize,…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*