Katolické děti byly přinuceny se v rakouské základní škole učit islámské písně

Katolické děti byly přinuceny se v rakouské základní škole učit islámské písně

Na základní škole v Linci si musely katolické děti zapamatovat a zpívat islámské písně v rámci islámského festivalu Ramadan. Byly nuceny k účasti a potrestány, když odmítly.              

„Byli jsme na cestě domů, když začal náhle zpívat „Alláh, Alláh,“ tvrdí šokovaná matka jednoho ze žáků. „Naučil se to ve škole a musel to zpívat. Připadalo mi to jako facka do obličeje!“Dodala matka.

„Mami, musíme se zapojit. Učitel nám řekl: „Pokud to neuděláme, budeme muset jít k řediteli a pak budeme potrestáni,“ vysvětlil syn ze strachu z matčina trestu. Po dva měsíce musel tyto písně nacvičovat.Jak matka zdůraznila, nemá problém s ostatními studenty žijícími v jejich víře. „Byla jsem šokována, že se všechny děti musí zapojit,“ řekla emocionálně.

Matka dodala, že nemá nic proti muslimskému festivalu, ale každý žák by měl mít šanci se tomu vyhnout.

Ale situace ve škole byla zjevně odlišná. Islámský učitel náboženství přišel k dětem ve třídě a nařídil studentům, aby se naučili příslušné ramadánské písně, protože celá třída musí tento festival oslavovat.

Není to první incident v rakouské škole související s islámem. Učitelka základní školy z Vídně již dříve uvedla, že již není možné integrovat děti.

„Zákon šaría je pro mnohé z mých studentů lepší,“ varovala. „Hudba a tanec jsou odmítány z náboženských důvodů. Také stále častěji dochází k diskuzím a bojům podle náboženských směrů.“

Podle učitelky „mnoho škol je stále více mimo kontrolu“ a „problémy v učebnách jsou téměř nemožné vyřešit.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Komentář “Katolické děti byly přinuceny se v rakouské základní škole učit islámské písně

  • No jo Evropa jde do kopru a my jen čumime a nic stim neděláme proto že jsem posrany strachy !!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*