Katolická morálka: Nacisté doposud nebyli exkomunikováni

Katolická morálka: Nacisté doposud nebyli exkomunikováni

V poslední době vzbudily rozruch výroky poslance Igora Jakubčíka, který o katolické církvi prohlásil, že kolaborovala s nacisty: „Katolická církev za druhé světové války netrpěla, byla jedna z největších spojenců nacistického Neměcka. Katolická církev schvalovala odsuny a vraždy Židů,“ řekl Jakubčík. Také uvedl, že pomáhala nacistickým zločincům při jejich odchodu do Jižní Ameriky.  

Jak to tedy bylo?

Na straně jedné řada katolických kněží i katolíků, kteří skončili v koncentračních táborech, nebo na popravištích, ovšem na straně druhé poměrně významná část katolíků s nacisty kolaborovala.

Měli totiž společného nepřítele a to komunisty.

Obecně se dá říct, že pro katolíky jako takové byli většími nepřáteli komunisté, než nacisté.

Co se týká fašistů jako třeba Franco či Pinochet, tak k těm se dokonce katolická církev a katoličtí politikové otevřeně hlásí.

Ostatně to vidím i zde na blogu, kde katolíci proti komunistům vystupují s nekřesťanskou nenávistí, ovšem k nacistům jsou poměrně vlažní a k fašistům Francovi, Salazarovi či Pinochetovi dokonce až s obdivnými sympatiemi.

Ale zpět k nacistům.

V době II. světové války byl papežem kontroverzní Pius XII.

Jeho příznivci o něm tvrdí, že zachránil řadu věřících i židů před nacisty, jeho odpůrci mu zase kladou za vinu spolupráci s nacisty a hlavně pomoc nacistům po II. sv. válce při jejich útěku před spravedlností.

Jaká jsou fakta?

O tom, jak Pius XII. nenáviděl komunisty dokládá fakt, že kněze, kteří spopupracovali s komunisty automaticky exkomunikoval.

Cituji: „Exkomunikace římsko-katolických komunistů byla nařízena papežem Piem XII. Stala se ihned exkomunikací automatickou.

Tedy, pokud se katolík stal komunistou, byl ihned exkomunikován. Zajímavější pro nás ale bude postup pražského arcibiskupa Josefa Berana, který se rozhodl ukončit situaci, kdy katolický kněz Josef Plojhar pomáhal komunistům jako aktivní vysoce postavený člen strany (ministr zdravotnictví 1948-68). Nařídil tedy Plojharovi, aby rezignoval na svou funkci, a zakázal mu kandidovat v následujících volbách. Plojhar ale obě nařízení ignoroval, a proto ho arcibiskup exkomunikoval. To, že byl exkomunikován kněz takřka ihned, i když byl vysoce postavený komunistický pohlavár a to navíc v komunistické zemi, je velmi důležité.
Protože se dostáváme k exkomunikaci nacistů.


Je smutným faktem a další hanbou římsko-katolické církve, že zrůdy, které se hlásily k římskému-katolictví, nebyly dodnes exkomunikovány z církve: „Adolf Hitler, Josef Mengele, Hermann Göring, Heinrich Himmler a mnozí další jsou dodnes pravými římskými-katolíky.

Jediný z nacistických představitelů, který byl exkomunikovaný, byl Joseph Goebbels a to ne proto, že by byl nacistou, ale proto, že si vzal protestantku.“

Zdroj: http://www.osacr.cz/2012/09/24/moralka-rkc-naciste-dodnes-nebyli-exkomunikovani/

A římsko-katolického kněze Josefa Tisa, jenž byl představitelem fašistického Slovenského Štátu a nechal zavraždit tisíce lidí?

Jak to, že Plojhar exkomunikován byl a Tiso ne? Dokonce ani posmrtně?

Jak to, že komunisté byli exkomunikováni okamžitě po vstupu do strany, ale nacisté nebyli exkomunikováni nikdy?

A co další válečný zločinec katolík Ante Pavelič? Byl exkomunikován? Ten dokonce našel azyl ve Vatikánu a byl mu umožněný útěk.

Jan Hus byl exkomunikován, komunisté byli exkomunikování, ale nacisté ne.

Toto je ona morálka, kterou vyváží Vatikán?

Tak v čem se tolik mýlí poslanec Igor Jakubčík?

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*