Katarský ex-ministr zahraničí odhaluje: Katar a Saúdská Arábie odstartovaly a eskalovaly občanskou válku v Sýrii

Katarský ex-ministr zahraničí odhaluje: Katar a Saúdská Arábie odstartovaly a eskalovaly občanskou válku v Sýrii

V nedávném rozhovoru pro deník Financial Times, Hamad bin Jassim bin Jaber Al Thani, bývalý ministr zahraničí Kataru, hovořil o klíčové úloze země při eskalaci občanské války v Sýrii. Navzdory šokujícím skutečnostem a velkému významu tohoto prohlášení, neexistuje žádná dostatečná zpětná vazba ze strany arabských a západních médií.

Jedinou výjimkou je článek publikovaný tiskovou agenturou „Anha“, ve kterém Trad Al Omari, autor článku požádal orgány USA, Saúdské Arábie a Kataru, aby potvrdily, nebo vyvrátily tato tvrzení.

„Co se stalo v Sýrii, nebyla revoluce, ale mezinárodní spor mezi světovými velmocemi,“ řekl Al Thani deníku Financial Times a zdůraznil také roli USA při dláždění cesty Kataru a Saúdské Arábie do Sýrie a dodal: „Řeknu vám nevyřčené, když jsme začali zasahovat do syrské politické scény, byli jsme si jistí, že Katar brzy zaujme vedoucí postavení, a bylo toho částečně docíleno kvůli neochotě Saúdů zasáhnout v zemi. Ale hra se změnila, když se Saúdská monarchie rozhodla pro přímou intervenci a požádala nás, abychom se usadili na zadní sedadla. To vedlo k soutěži mezi nimi a námi.“

Toto bezprecedentní přiznání přineslo jiný pohled na příběh, starou pohádku vyprávěnou a převyprávěnou saúdskými a americkými úřady. Pohádku naznačující, že se jedná o revoluci, že Bašár Asad zabíjel své vlastní lidi, že Írán je hlavním důvodem nestability v regionu, že syrská opozice má pravdu, nebo že „vysocí komisaři jsou určeni k dosažení politického řešení v Ženevě.

Je pozoruhodné, že toto prohlášení může mít právní nebo dokonce trestní dohru pro Saúdskou Arábii, Katar a Spojené státy, a syrská vláda může podat právní nárok požadující bilióny dolarů za výkupné a za rekonstrukci země.

 

( VeteransToday/ Bývalý ministr zahraničí Kataru Hamad bin Jassim bin Jaber Al Thani Foto: Wikipedia.org)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Komentář “Katarský ex-ministr zahraničí odhaluje: Katar a Saúdská Arábie odstartovaly a eskalovaly občanskou válku v Sýrii

  • Je to hnus, většinou to všichni ví /i v EU, i v OSN/, ale tiše to podporují, že pane Zaorálku!!!!! OSN je jen loutkářský režim hrající pro USA!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*