Karel Schwarzenberg a jeho známý hrabě Kalergi: míšením ras k nové, lepší Panevropské unii

Karel Schwarzenberg a jeho známý hrabě Kalergi: míšením ras k nové, lepší Panevropské unii

Kníže Karel přirovnává řádění migrantů v Kolíně n. Rýnem k venkovské veselici a věří, že několik tisíc migrantů „by se u nás rozpustilo jako kostka cukru v čaji“. Znal se s hrabětem Coudenhove-Kalergim a „obdivuje“ Panevropu.

Vzhledem k tomu, že Karel Schwarzenberg v poslední době opět dostává výrazný prostor v médiích, dovoluji si připomenout některé z jeho výroků bagatelizující reálné problémy s migranty i jeho dobrou znalost panevropského hnutí a hraběte Richarda von Coudenhove-Kalergiho, kterého, jak sám říká, docela dobře znal (sjednocená Evropa, „likvidace“ národních států, míšení ras).

Pokud jste o Richardu von Coudenhove-Kalergim, Panevropě nebo Kalergiho plánu zatím neslyšeli, uvádím jednu z chuťovek tohoto rakouského politika a filosofa s japonskými kořeny (a československým občanstvím) z díla Practical Idealism (1925): „Člověk budoucnosti bude míšenec (mongrel). Dnešní rasy a třídy zmizí v důsledku zániku prostoru, času a předsudku. Eurasijsko-negroidní rasa budoucnosti, podobná svým vnějším vzhledem starověkým Egypťanům nahradí rozmanitosti národů a jedinců.“ (Wikipedia, odkaz na anglický překlad Practical Idealism)

Více informací o Kalergim, Panevropě, Kalergiho plánu si (zatím) můžete sami dohledat na internetu.

Ale zpět ke Karlovi.

1.  V nepříliš známém rozhovoru pro Týden (9/2016) bagatelizoval řádění migrantů v Kolíně n. Rýnem a přirovnával to k „venkovské veselici“.

„Je pravda, že se z událostí v Kolíně stal jakýsi symbol, ty události nejsou hezké.Ale s odpuštěním, tragédie to není. Kdyby na světě nebyly větší tragédie, než že se někde kradou kabelky, že se někomu šáhne do výstřihu nebo na zadek, tak bych byl šťastnej. Není to přípustné, mně je těch žen líto. Ale promiňte, kdo byl někdy na nějaké ožralé veselici na venkově, tak tam se chasníci také vždycky nechovali jako angličtí gentlemani. Když vezmete milion Čechů z Prahy a Středočeského kraje a pořádně se na ně podíváte, tak zjistíte, že mezi nimi jsou jeden až dva vrazi, mnoho zlodějů, značný počet chlípníků a tak dále. Je to tudíž také mezi uprchlíky, nebudiž o tom pochyby. Podívejme se ale, jak se chová většina z nich. A ty výsledky nejsou špatné. Musíme na to koukat proporčně.“

Že výsledky „nejsou špatné“ (v Německu, Francii, Itálii, Švédsku…) vidí zřejmě jenom panevropský „pankáč“ Karel.

2. Z rozhovoru na aktualne.cz, 24. 8. 2016

Redaktor:Jak by se měla Česká republika k uprchlíkům zachovat? Měli bychom je podle vašeho názoru přijmout?
Karel S.: Jistý počet uprchlíků bychom měli přijmout, zejména když tady zatím prakticky žádní nejsou. Nemůžeme se vyloučit z evropského společenství.
Redaktor: Jistý počet znamená kolik?
Karel S.: Pár tisíc by jich neškodilo. Myslím, že několik tisíc by se jich u nás rozpustilo jako kostka cukru v čaji.

Myslím, že na základě současné situace si dokážeme udělat obrázek, jak by se několik tisíc vděčných lékařů, inženýrů, žen a dětí u nás vstřebalo jak „kostka cukru v čaji“. U nás zatím na první pohled banální soud o nošení hidžábu ve škole, ve Švédsku a dalších zemích pak už poněkud drsnější realita.

A co se týká Karla Schwarzenberga a jeho znalosti Kalergiho a jeho myšlenek?

Přepis telefonického hovoru Karla Schwarzenberga (s kýmsi) z dokumentu„Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde!“ vysílaného na ČT2 (dostupný na youtube, pasáž od 53:10). Kníže se podivuje, že neznají zakladatele panevropského hnutí Richarda Coudenhove-Kalergiho, který to „všechno vynalezl“ a s nímž se Karel „docela dobře znal“.

„Je to dost legrační. My máme velmi protievropskou pověst, ale to není pravda. Sama idea panevropanství byla vynalezena v této zemi… Coudenhove-Kalergi, který… Hrabě Coudenhove-Kalergi, který… Coudenhove-Kalergi, ano… Který ideu panevropanství před 90 lety vymyslel… Coudenhove-Kalergi. Který v době mezi válkami založil Panevropské hnutí. Ok, naschledanou.“

Karel Schwarzenberg pokládá telefon a vysvětluje:
„Mluví o Evropě a nevěděj, kdo byl Richard Coudenhove-Kalergi, což je ostuda. Který to celý vymyslel. A pocházel odtud z Lanšperka. Celá myšlenka spojené Evropy pochopitelně byla tady vynalezena. První s ní přišel Jiří z Poděbrad a potom Richard Coudenhove, kterého jsem ještě docela dobře znal.“

Samotného by mě zajímalo, jak to kníže Karel, (minimálně) dvojnásobný návštěvník Bilderbergu, ve skutečnosti myslí. Nechci mu křivdit a vytrhávat pár citací a myšlenek z kontextu, ale vzhledem k současné situaci, jeho postojům k „zaprděným Čechům“, k chudákům uprchlíkům a k jeho známosti s Kalergim si však troufám o čístých úmyslech tohoto pána minimálně pochybovat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Karel Schwarzenberg a jeho známý hrabě Kalergi: míšením ras k nové, lepší Panevropské unii

  • Již K. H. Borovský tento rod Schwarzenbergů prokoukl “ Zle matičko zle, Schwarzenberci zde! “ Myslím, že tento bývalý kníže neoplývá příliš vysokým IQ, ale za to v rámci šlechtických rodů asi nemůže. Za to oplývá neadekvátním sebevědomím a myslím, že náš národ je pro něj něco méněcenného a vůbec v něm nespatřují žádné vlastenecké počínání k ČR .Zaplať pán Bůh, že se nestal prezidentem a na hradě se tudíž nemluví německy. Jeho žena česky neumí.

  • Michat do toho Jirika z Podebrad vyzaduje bud ignoranci nebo zamer. U knizete je to zamer. Ja byl zklaman, ze knize v boji o prezidentstvi podlehl. Rikal jsem si, ten si uz nepotrebuje nakrast a nemusi lhat aby vyhral jako Milous. Uz zklaman nejsem. Naopak, Milous pres ruzne chyby a sve namasirovane ego pracuje hlavne ku prospechu zeme a lidi, coz mu kavarnici jako knize nemohou odpustit. To je ovsem jedna strana mince. Knize patri majetkove a tim i mocensky k te vrstve, cemu se rika oligarchie. A ta oligarchie se bude vzdy snazit sve postaveni a majetek a vliv udrzet. Aby to mohla udelat, bude vzdy oslabovat ty, kteri jsou dole a ktere oni po staleti vykoristovali, z nich zili. Cele jejich bohatstvi i to patrici cirkvi bylo z velke casti vytvoreno na zaklade roboty chudych vesnickych lidi na panskem a na cirkevnim majetku. Odtud je treba tohoto radoby lidumila brat, ktery zadny lidumil neni a ani nemuze byt. Jeho prislusnost k cirkvi z neho nedela lepsiho cloveka, protoze cirkev byla u slechty odjakziva take prostredkem k ucelu, t.j. k drzeni poddanych v poslusnosti.
    Lidstvo nebude svobodne, pokud si svou svobodu neuhaji, nebude o ni bojovat proti Bilderbergum a Oligarchum jako je knize, cirkvim a jemu nepratelskym ideologiim jako je Islam. Vsude kam Muslimove prisli a prijdou buou zneuzivat nasi vybojovanou svobodu a zakony ve svuj prospech, budou nam delat vsude problemy svou neustupnosti a nepratelstvim. Nepoustejme je do zeme. Nbudeme je muset vyhanet jako Nemce, kteri nas ted kritizuji za nevstricnost vuci ekonomickym migrantum a dzihadistum, kteri nas od pocatku budou klamat a lhat nam a pak nas zabijet.
    Nebot tak to chce Allah. Oni vrazdit nebudou, bude to Allah co jejich rukama bude vrazdit!!!!! V popredi musi u nasich politiku stat ochrana vlastniho obyvatelstva pred lidmi, kteri sem nepatri a kteri nam mohou byt velice nebezpecni. To neni rasizmus, ani xenofobie. To je proziravost a pud sebezachovy. Muzeme na opravdove chudaky uprchliky se slozit aby se jim pmohlo, ale netahat je sem.

  • Pan kníže ví, co způsobila v minulosti přísná ochrana páření šlechty jen mezi sebou – degeneraci. Proto se snaží o druhý extrém. Ale Evropa je kromě šlechty v tomto ohledu v pořádku. Zejména přes naše země se přehnalo tolik armád tam a zpět, že máme genetický fond dostatečně rozmanitý. Není třeba ho obohacovat a tahat sem lidi, kteří jsou svým myšlením daleko ve středověku.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*