Kancléřkou na věky? Dvanáct let šéfkou Německa a v pondělí její čtvrté volby.

Kancléřkou na věky? Dvanáct let šéfkou Německa a v pondělí její čtvrté volby.

Tentokrát to udělám jako Helmut Kohl, budeme mluvit přímo s lidmi, prohlásila Merkelová na jeho pohřebním aktu v Kolíně nad Rýnem.

Stalo se. Výsledek ji nemile překvapil.

Denně si pro jistotu objednávala nové blejzry.

I v Německu občas létají na náměstích rajčata!

Do Brexitu v červnu 2016 zvažovala Merkelová plán B.

Má se znovu ucházet o místo spolkové kancléřky nebo se stát soukromou osobou?

Jejímu manželovi v té době skončilo kandidátské období vědecké profesury  na Humboltově universitě a Merkelová měla v plánu B celkem jasno, co dál.

Vydat se Clintonovsko-Obamovským směrem; nadace, cestování, přednášky.

Také její nejbližší spolupracovníci propadli panice a zvolili plán B. Šéfové dvou jejích odborů se pro jistotu nechali před volbami jmenovat velvyslanci v Paříži a New Yorku.

Merkelová ale neodolala. Je pro ni nemožné vzdát se moci a pocitu být nenahraditelná.Merkelová je největší Kontrollfreak, jakého znám!

Konrad Müller, dvorní fotograf všech spolkových kancléřů fotografuje Merkelovou na volební plakáty a bilboardy již zmíněných dvanáct let.

Spolupráce s ní je velice stresující, prohlásil před týdnem v rozhovoru pro časopis Stern.

Stále odbíhá něco vyřizovat, telefonuje, zve si při focení podřízené k disputaci a neustále musí mít všechno pod kontrolou.

Každé ráno jí v osmém poschodí kancléřství provádí kompletní divadelní líčení a její obličej pak vypadá na černobílém portrétu jak amorfní šedivá masa.

Její portréty, i přes snahu vypadat co nejlépe, ani v nejmenším neříkají voliči chci tě, chci tvůj hlas.

Spíš vyvolávají negativní emoce a zlost na političku za její nebezpečnou hru s migranty a mocenské choutky v zahraniční politice.

Všechno, čeho dosáhla v profesním životě se manifestuje v jejím obličeji.

Nevyzařujie žádné emoce. Schovává se za maskou chladné političky; jen neukázat nic živého a pravdivého. Ona nežije opravdový život, neustále se kontroluje.

Její obvyklou odpovědí na všechno je NE!

Necháme se překvapit, jak bude po volbách vycházet ve spolkovém sněmu s šéfkou AfD Frauke Petry, která tam má podle volebních prognóz nakročeno. Merkelové obvyklé NE může tentokrát tvrdě narazit.

Navíc jí bude Petry nepříjemně připomínat endéráckou minulost, která dodnes vzbuzuje pochybnosti o Merkelové morální bezúhonnosti.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Kancléřkou na věky? Dvanáct let šéfkou Německa a v pondělí její čtvrté volby.

  • Tvář oportunismu.
    Kdyby žila o pár generací dříve, jmenoval by se Merkelismus.

    Hnus, hnus, hnus.

  • Merkelova byla protektorem USA dosazena v Nemecku do funkce kanclerky po jejim stvavem projevu v Bundestagu, kde vyzyvala k valce v Iraku. Je to stejny valecny zlocinec jako Obama, Bush. Za jeji vlady se ucastni Bundeswehr agresi USA vsude ve svete pod hlavickou NATO. Pozvala do zeme migranty, ktere ted chce prerozdelovat na ostatni zeme.
    Za DDR byla aktivistkou a sekretarkou FDJ, mela prime kontakty s Honneckerem a vladou a policii DDR. Presidlila po padu zdi do zap. Nemecka, sla do politiky v CDU a rychle se vypracovala na pomocnici kanclere Kohla, ktereho v rozhodujicim momente zradila a profitovala z jeho odchodu z politiky. Je to bezdetna zena, pro niz je moc nepostradatelna k zivotu. Za to je ochotna vsechno zradit, prestat plivat z DDR na USA a zacit plivat na Rusko a prosazovat sankce proti nemu na zaklade nepotvrzenych obvineni skrze USA. Je to lokaj, ritolezec toho nejodpornejsho druhu, ochotny udelat pro udrzeni moci cokoliv. Vyhrala, protoze Nemci vzdy podporuji sve vladce, i kdyz jim reknou jako Adolf, ze cernosi a Arabove patri do plynu. Reaguji na to asi stejne, jako kdyz jim Merkelova rika, ze je mame mit radi. To je nereaguji na to skoro vubec. Je to masa vyznavajici jenom jedno – Kadavergehorsam vuci svym vudcum, tj. poslusnost mrtvoly, ktera je v nich hluboce zakotvena.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*