Kanadská webová stránka obhajuje „lékařské výhody“ ženské obřízky

Kanadská webová stránka obhajuje „lékařské výhody“ ženské obřízky

Muslimská webová stránka se sídlem v kanadském městě Calgary zveřejnila článek, ve kterém obhajuje mrzačení ženských pohlavních orgánů (FGM) a tvrdí, že existují zdravotní výhody, pokud jsou odstraněny části ženských pohlavních orgánů s tím, že je to ospravedlněno islámem.   

Článek, napsaný autorem a novinářem Asifem Husseinem uvádí, že „misogynisté a feministky“ znevažují praxi která, jak píše v článku, má pro ženy zdravotní výhody.

Přispěvatel na webu obhajuje odstranění předkožky, vrstvy kůže na ženských genitáliích, a tvrdí, že tato operace není FGM ale spíše se jedná o „ženskou obřízku“, která neodstraňuje klitoris.

Jeho definice je v rozporu se Světovou zdravotnickou organizací (WHO), která definuje FGM jako „všechny postupy zahrnující částečné nebo úplné odstranění vnějších ženských genitálií nebo jiné zranění ženských pohlavních orgánů z jiných než lékařských důvodů,“ a dodává, že neexistují žádné známé zdravotní účely pro tyto praktiky.

Husajn uznává definici Světová zdravotnické organizace (WHO), ale obviňuje ji z nedostatku výzkumu zaměřeného na FGM v důsledku „islamofobních názorů vyjadřovaných převážně Židy řízenými médii“.Mnozí také odmítli FGM jako místní kulturní praxi bez vazeb na samotný islám. Husajn s tím nesouhlasí a tvrdí, že existuje odkaz na FGM ve výrocích proroka Mohameda, známý jako Hadith.

Komentáře k článku ukazují hlasité odmítnutí Husajna s tím, že někteří tvrdí, že tato praxe je „barbarská“ a jiní obviňují ty, kteří to praktikují ze zneužívání dětí. Jeden uživatel dokonce článek zpochybňoval, zda se nejedná o pouhou satiru.

Procedury FGM u osob mladších 18 let, nebo bez lékařských důvodů jsou v Kanadě v současnosti podle kanadského trestního zákoníku nezákonné. Navzdory tomu někteří tvrdí, že kanadské dívky jsou odváženy do zámoří, aby zde byla obřízka provedena a praktikující FGM také cestují do Kanady, aby operaci vykonali na místě.

Ve Velké Británii se odhaduje, že počet případů mrzačení ženských pohlavních orgánů činí až 5 000 osob za poslední rok a nikdo dosud nebyl v souvislosti s touto praxí trestně stíhán. Počátkem letošního roku odhadovala Národní zdravotní služba (NHS), že se ve Spojeném království každou hodinu objevují nové případy mrzačení ženských pohlavních orgánů.

Francie přijala velmi odlišný přístup, než ve Velké Británii a Kanadě a od zákazu FGM v roce 1983 trestně stíhala stovky praktikujících.

Spojené státy v dubnu zaznamenaly první obvinění z FGM, když byly v Michiganu obviněny tři osoby. V červenci následovalo federální vyšetřování širšího spiknutí, včetně vyšetřování v Los Angeles, New Yorku a Chicagu.

fgm2

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Foto:muslimsincalgary.ca)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*