Kanadská lékařka doporučuje sex jen v rouškách, bez líbání a nejlépe jen sám se sebou

Kanadská lékařka doporučuje sex jen v rouškách, bez líbání a nejlépe jen sám se sebou

Kanadská lékařka radí lidem v intimní oblasti života. Milenci by podle ní měli během sexu přeskočit líbání a během styku mít nasazené roušky, aby tak snížili riziko přenosu viru Covid-19.

Doktorka Theresa Tamová, která je ústřední lékařkou Kanady, stanovila „základní“ pravidla pro sex v dnešní době.Ty jsou podle ní tím nejlepším způsobem, jak ochránit sebe a partnera před koronavirem.

„Sexuální zdraví je důležitou součástí celkového zdraví člověka. Avšak sex v době pandemie Covid-19 může být komplikovaný, a to zejména pro ty, kteří nemají svého partnera doma, zda je jejich partner rizikový pro nakažení koronavirem. „Uvádí lékařka.

Lékařka tvrdí, že nejnovější poznatky ukazují, že je jen malá šance nakazit se koronavirem prostřednictvím tělních tekutin – spermiemi či vaginálním výtokem. Avšak sexuální aktivity s novým partnerem mohou zvýšit riziko nákazy, zejména přes „blízký kontakt, jako je líbání.“

„Pokud se rozhodnete mít fyzický kontakt s někým, kdo s vámi nežije v domácnosti nebo s někým mimo vaší kontaktní „bubliny „, udělejte kroky, kterými lze toto riziko redukovat“, píše Tamová.

Navrhuje proto, aby se partneři nelíbali, vyhnuli se kontaktu obličeje na obličej a při sexu použili roušku, kterou si zakryjí nos i ústa.

Dále lékařka doporučuje sex, který je podle ní nejbezpečnější. „Nejnižší riziko nákazy Covidem-19 je, když budete mít sex bez partnera, jen sám se sebou.“

Doporučila také, abyste neměli sex, pokud váš partner nebo vy sami máte příznaky COVID-19 a uvedla, že nejdůležitějším krokem je mít důvěryhodný vztah se svým sexuálním partnerem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Kanadská lékařka doporučuje sex jen v rouškách, bez líbání a nejlépe jen sám se sebou

  • Ten kanadskej doktorka v zivote jinej sex nemel. Tak proto o tom vi hodne.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*