Kalousek se svou snahou paralyzovat sněmovnu nepochodil

Kalousek se svou snahou paralyzovat sněmovnu nepochodil

A není divu. Jednak je potřeba schválit rozpočet, k čemuž je sněmovna potřeba, druhak máme vládu v demisi a neustavená sněmovna nebude moci tuto vládu a ministry kontrolovat.

A také nebude jak schvalovat potencionálně důležité zákony, kterážto potřeba může vzhledem k turbulentní situaci v Evropě nastat kdykoli. Přál by si snad pan Kalousek ze „strachu o demokracii“ zavést výjimečný stav po francouzském vzoru, aby se mohlo vládnout pomocí dekretů?

Nebo se chce pomstít voličům ve stylu – no když jste, vy „hloupí a zmanipulovaní“ voliči, dopustili, aby „populista“ Babiš, „extremista“ Okamura a „totalitářská“ KSČM získaly téměř ústavní většinu, tak mi, „demokraté“ vyvoláme ve vaší zemi takový chaos a nestabilitu, že vás v předčasných volbách příští rok přejdou „roupy“ házet hlasy těm, se kterými se přece žádný „vyznavač univerzálního dobra“ nemůže nikdy kamarádit, a když se náhodou potkají na ulici, přejde na protější chodník.

Naštěstí to již stačili odmítnout vysocí představitelé významné části ostatních parlamentních stran (KDU-ČSL, SPD Tomia Okamury, ODS či Pirátů). A silně pochybuji, že by mu na to kývli v KSČM, kterou ani neoslovil, nebo v ČSSD, které by se to těžce vymstilo, neboť by tím znemožnila schvalování pro-sociálních zákonů, byť třeba v okleštěné formě, přijatelné pro hnutí ANO, KDU-ČSL či SPD, přičemž by mohla téměř jistě počítat s poslanci KSČM.

Tedy sečteno a podtrženo, kromě TOP 09 by Kalouskova obstrukce byla pro ostatní strany a hnutí spíše nevýhodná, snad jen u STANu si nejsem úplně jistý…, ale nemyslím si, že by se přidali.

Kalousek chce přesvědčit ostatní, ať nezvolí šéfa Sněmovny. Ale narazil
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Kalousek se svou snahou paralyzovat sněmovnu nepochodil

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*