Kalifornský kraj nařídil obyvatelům nosit roušky uvnitř domů

Kalifornský kraj nařídil obyvatelům nosit roušky uvnitř domů

Jak se blíží Den díkůvzdání, kalifornský okres nařizuje obyvatelům, aby nosili roušky všude uvnitř, včetně soukromých rezidencí.

Nařízení, které vstoupilo v platnost v neděli pozdě večer, vyžaduje, aby obyvatelé okresu Santa Cruz „nosili v době, kdy jsou uvnitř, zakrývání obličeje bez ohledu na očkovací status“.

„Naneštěstí se potenciální zimní příval jeví jako významná hrozba pro zdraví a bezpečnost naší komunity,“ tvrdí zdravotní úřednice okresu Santa Cruz doktorka Gail Newelová.Zdravotní řád si všímá zejména blízkosti svátku díkůvzdání, kdy budou domy zaplněny rodinami, které se sejdou, aby oslavily slavnosti.

„Protože se těšíme, že o svátcích budeme trávit čas s těmi, které milujeme, je důležité chránit zranitelné přátele a členy rodiny tím, že budeme mít uvnitř roušky. Každý, kdo nebyl očkován, by měl dostat první dávku co nejdříve a každý, kdo byl očkován před více než šesti měsíci, by měl vyhledat posilovací dávku.“

Usnesení konstatuje, že povinné nošení roušek nemá žádné konkrétní datum ukončení a zůstane v platnosti, dokud místní zdravotnické orgány neřeknou jinak.

Nový řád v Santa Cruz přichází ve chvíli, kdy guvernér Gavin Newsom (D-Calif) v pondělí rovněž varoval, že stát může zaznamenat „zimní příval“ covidových nemocí.

„Zeptejte se guvernéra státu Michigan (nebo) Colorado, jak se jim daří…Státy bojují proto, že se lidé přestávají mít na pozoru nebo tvrdí, že ‚mise splněna.‘ … Nechci, aby se to stalo tady v Kalifornii,“ řekl v pondělí Newsom.

Samozřejmě, mnozí mohou guvernérovu radu ignorovat poté, co byl přistižen, jak pohrdá svými vlastními pravidly nošení roušek,  když loni povečeřel v luxusní francouzské restauraci Laundry, přestože zavedl celostátní povinné nošení roušek.

Přehnaná povinnost také navazuje na článek z New York Times z víkendu, v němž takzvaní „experti“ směšně doporučovali, aby se děti „rychle najedly“ a poté si rychle nasadily roušky.

Přečtěte si nařízení o povinných rouškách okresu Santa Cruz v plném znění:

Nařízení o povinných rouškách
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Kalifornský kraj nařídil obyvatelům nosit roušky uvnitř domů

  • · Edit

    N.a. se ani nediv im ze ty vypatlany amici tomu veri a jeste si to chvali🙄🤔😈😆😬😡😢 😷😵😩 to Uz je silna schyza tohle

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*