Kalifornie chce opustit USA podle krymského scénáře

Kalifornie chce opustit USA podle krymského scénáře

Mezinárodní konference věnována právu národů na sebeurčení se bude konat v Moskvě dne 25. září a bude hostit bojovníky za nezávislost z celého světa, včetně Katalánska, Puerto-Rica, Irska a dokonce i Západní Sahary.

Předseda hnutí Yes Kalifornie! Louis J. Marinelli se bude rovněž účastnit konference, která byla již označována jako summit separatistů. Marinelli si je jistý, že se jeho organizaci podaří uskutečnit referendum a dosáhnout nezávislosti Kalifornie.

Marinelli doufá, že na konferenci získá podporu i jiných zemí. „Budeme potřebovat mezinárodní uznání pro naše hlasování v budoucnosti. Spoléháme na ruské orgány, aby nás podpořily v rámci této problematiky, neboť Krym byl rovněž oddělen od Ukrajiny na základě referenda. Chceme opustit USA stejným způsobem,“ uvedl předseda sdružení.

V případě, že shromáždí 400.000 podpisů, kalifornské úřady budou muset provést referenda v celém státě.

Kalifornie dnes platí vyšší daně, než dostane z federálního rozpočtu. Stát dává asi o 16 miliard dolarů více, zatímco infrastruktura, zdravotnictví a školství jsou ponechány bez finančních prostředků.

„Chceme sami řídit naše daně v Kalifornii, než je darovat jiným státům. Mimo to, nechceme se podílet na zahraniční politice USA, jsme proti válkám v zámoří. Jsme blízko myšlence multipolárního světa,“ uvedl Marinelli.

 

(PRAVDA/ svobodnenovin.eu Ilustrační obrázek Foto: YESCALIFORNIA.ORG PHOTO)
Loading...

Podobné články

Komentář “Kalifornie chce opustit USA podle krymského scénáře

  • Velmi zajímavá zpráva a co nato američtí kandidáti na prezidenta, povoli-li by REFERENDUM ?!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*