Kaczynski: Polsko „nebude přijímat uprchlíky z důvodu ohrožení bezpečnosti“

Kaczynski: Polsko „nebude přijímat uprchlíky z důvodu ohrožení bezpečnosti“

Polsko nebude přijímat žádné uprchlíky, protože představují hrozbu pro bezpečnost, uvedl šéf polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost a bývalý premiér Jaroslaw Kaczynski a dodal, že Polsko podá odpor proti jakémukoliv zákonu, který by nutil členy EU platit 250.000 euro za každého odmítnutého uprchlíka.

„Po nedávných událostech spojených s teroristickými činy, Polsko nebude přijímat uprchlíky, protože neexistuje žádný mechanismus, který by zajistil zemi bezpečnost,“ uvedl v sobotu Kaczynski, kterého citovalo polské rádio.

Polsko se také silně staví proti návrhu Evropské komise, představenému minulý týden, který by nutil členské státy EU zaplatit 250.000 eur za každého odmítnutého uprchlíka.

„Takové rozhodnutí by zlikvidovalo suverenitu členských států EU- samozřejmě, ty slabší. My s tím nesouhlasíme, protestujeme proti tomu, protože my jsme řídili a také budeme řídit naší vlastní zemi,“ uvedl Kaczynski.

„To je postoj předsedy vlády a celé naší strany. Od začátku jsme měli pocit, že tato otázka by měla být vyřešena, pomoci uprchlíkům na území mimo EU.“

Polský ministr vnitra Mariusz Blaszczak minulý týden uvedl, že systém kvót je „špatný systém a nedává smysl.“

Cílem návrhu Evropské komise je přerozdělit tíhu uprchlické krize ze zemí, jako je Řecko, zavedením automatických azylových kvót pro každý členský stát EU. Země, které by to odmítly, mají zaplatit stanovenou sumu.

Výše kvót má záviset na celostátní populaci a bohatstvím země.

 

(Jaroslaw Kaczynski Foto: thenews.pl)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Kaczynski: Polsko „nebude přijímat uprchlíky z důvodu ohrožení bezpečnosti“

  • Poláci mě překvapili. Mile. Takže už se nesmějí jen našim horníkům, ale i našemu celému národu. Za to je třeba Sobotkovi vřele poděkovat. Kalašnikovem.

  • Takto razatně by se naše vláda měla postavit proti přijímání uprchlíků jako Polsko, Slovensko, či Madarsko, nyní už i Rakousko. Ale Sobotka není samostatný politik, je to jen loutka Merklové a Obamy!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*