K Zemanovým slovům o finanční kompenzaci Ukrajině za Krym

K Zemanovým slovům o finanční kompenzaci Ukrajině za Krym

Jsem přesvědčen, že jde o rozumný návrh, vycházející z dané reality, že Krym je stejně pro Ukrajinu již s velkou pravděpodobností definitivně ztracen,

podobně jako Podkarpatská Rus pro nás (nebo pro Slovensko?) či Kosovo pro Srbsko. Myslím si, že je od západu nefér, udržovat v Ukrajincích falešné naděje, že dostanou Krym zpátky pod vlivem protiruských sankcí, to pokládám za naprostý nesmysl, účelovou lež a machiavelistický podvod, mající udržet na Ukrajině iluze o „hodné EU a USA…“, bez ohledu na to, kdo které straně konfliktu fandí. Spíš měl Zeman dodat, že podobná kompenzace by měla být nabídnuta i Srbsku právě za Kosovo a měl se omluvit jako náš prezident za uznání Kosova Českou republikou, byť on sám tím není vinen, tehdy byl mimo politiku. Podotýkám, že v době odtržení Kosova bylo Srbsko již několik let demokratické a Miloševič, za jehož vlády západ „humanitárně“ bombardoval Jugoslávii, byl odstaven od moci. Přesto západ posvětil protiústavní odtržení Kosova, a to bez referenda, zatímco v případě např. Katalánska se zaklíná protiústavností tamějšího referenda o nezávislosti.

A než se do mě v diskuzi pustíte, tak se ptám, kolik odtržených území či území anektovaných jiným státem bylo navráceno původním státům díky západním sankcím. Fakt si nemůžu vybavit ani jeden příklad, ale jistě mě někdo znalejší poučí.

Podotýkám, že tento článek není žádnou volební agitací, jen vyjadřuje názor na jeden konkrétní prezidentův výrok. Kdyby totéž pronesl kdokoli jiný, můj postoj by byl naprosto stejný.

Zemanův projev vytočil Ukrajince. Je to ničema a alkoholik, čílí se
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*