Juncker si stěžuje, že nemá soukromý letoun nebo majestátní domov

Juncker si stěžuje, že nemá soukromý letoun nebo majestátní domov

Jean-Claude Juncker si stěžoval, že nemá k dispozici jako předseda Evropské komise majestátní domov nebo soukromé letadlo.

Pan Juncker, který vydělává dvojnásobek platu britského premiéra, promluvil v rozhovoru s německým deníkem Bild, v němž vyjádřil svou frustraci z toho, že nemá stejné typy výsad jako hlavy států, jako je například americký prezident.Eurokrat si stěžoval, že „předseda Evropské komise nemá rezidenci. Bydlím v hotelovém bytě o rozloze 50 metrů čtverečních za 3520 eur měsíčně“.

„(Předseda Evropské rady) Donald Tusk mimochodem také nemá rezidenci“.

Juncker rychle dodal, že generální tajemník NATO oproti tomu má „majestátní domov“, v němž žije a že „všichni velvyslanci mají také rezidence – znám mnoho z nich“.

Předseda Evropské komise, který v listopadu končí své pětileté funkční období, si také stěžoval, že „největším problémem bylo, že jsem nemohl nikoho pozvat ani domů. Nemůžu mluvit s oficiálními návštěvníky, kteří sedí na mé posteli!“

„Na druhou stranu, když jsem je letěl navštívit komerčním letadlem, vždy jsem byl pozván do jejich soukromých rezidencí“.

Pokud jde o to, že nemá vlastní soukromý letoun, Eurocrat si vzpomněl: „Když jsem mluvil s Donaldem Trumpem, neustále jsem se díval na hodinky, abych nezmeškal svůj let domů. Trump stále říkal: „Vaše letadlo může počkat! Neuvědomil si, že jsem neměl své vlastní letadlo.“

Není to poprvé, co si pan Juncker stěžoval, že nemá vlastní soukromé letadlo. V roce 2014 během své kampaně na předsedu Evropské komise uvedl: „Američané mají Air Force One. Já ne. Ale i tak pořádám kampaň po celé Evropě!“

Nicméně, pan Juncker použil soukromá letadla pro téměř polovinu svých oficiálních návštěv v loňském roce, podle deníku The Times a jeho cesty stály každá téměř 32.000 liber. Juncker si stěžuje navzdory skutečnosti, že samotná EU zakazuje tzv. „letecké taxíky“, pokud nejsou k dispozici žádné další možnosti cestování.

V roce 2009 německá kancléřka Angela Merkelová zablokovala jmenování pana Junckera do funkce předsedy Evropské rady na základě toho, že požadoval luxusní sídlo a osobní letadlo.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*