Juncker: Nikdy se nevzdáme otevřených hranic, bez ohledu na migrační krizi a dopady džihádistického terorismu

Juncker: Nikdy se nevzdáme otevřených hranic, bez ohledu na migrační krizi a dopady džihádistického terorismu

Jean-Claude Juncker se zavázal, že bez ohledu na to, jak dalece může dojít terorismu s a migrační krize, Evropská unie se nikdy nevzdá otevřených hranic. Předseda Evropské komise uvedl, že terorismus by mohl být lépe potlačen díky lepší výměně zpravodajských informací mezi členskými státy.

Juncker řekl moderátorovi Gillesu Bornsteinovi, že „očekával lepší odezvu od členských států, pokud jde o výměnu informací mezi policií a zpravodajskými službami.“

Šéf EU uvedl, že věří, že „členské státy dosud nejsou zvyklé na zjevnou potřebu lépe sdílet informace.“

Juncker trval na tom, že ať jsou dopady „migrační krize“ a terorismu v Evropě jakkoliv špatné, EU nikdy nezpochybní volný pohyb osob v rámci bloku.

„Je to jedna ze čtyř základních svobod Smlouvy o založení Říma. Je to nedotknutelný princip.“ Uvedl Juncker.

„V rozhovoru ve vysílání, Juncker také uvažoval o řadě dalších otázek, jako je letošní americký prezidentský závod a o vstupu Turecka do EU. Nevolená evropská postava řekla moderátorovi Bornsteinovi, že „Turecko není v pozici ke vstupu do EU v krátkodobém ani střednědobém horizontu.“

„Pokud Turecko znovu zavede trest smrti, jednání bude okamžitě zastaveno,“ dodal Juncker.

Juncker také uvedl, že považuje za nelegitimní „zasahovat do debaty mezi Demokraty a Republikány“, ale připustil, že by dal přednost Hillary Clintonové před Donaldem Trumpem.

Předseda Evropské komise nejen že se zavazuje k otevřeným hranicím v rámci Evropy. Za jeho předsednictví, Evropská komise nastavila migraci jako jednu ze svých priorit. Stejně jako EK nabízí ubytování pro „uprchlíky“ z celého světa, Komise se snaží hodně zjednodušit Afričanům a jejich rodinám přesun do zemí EU.

 

Breitbart/ svobodnenoviny.eu Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker Foto: EPA)     
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Juncker: Nikdy se nevzdáme otevřených hranic, bez ohledu na migrační krizi a dopady džihádistického terorismu

  • Toto stvoření se snad nemohlo ani narodit, to muselo sluníčko vysát z trávy. Je to jasný příklad, který máme i u nás v PS a to náš Míra, nejlepší ekonom v EU. Tomu se jíž z toho alkoholu klepou ruce a je stejně nerudný jako tento vrcholový představitel EU. Kam si představujete, že nás tito představitelé EU dovedou a jak jím to budeme ještě dlouho trpět. Nikdo si nepřeje válku, ale pak je jisté, že jíž žádná EU, ani Evropa nebude a, že nám už bude jedno, co bude po nás.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*