Jsou ti v Bruselu snad mimozemšťané?

Jsou ti v Bruselu snad mimozemšťané?

Občas si to opravdu myslím, právě když čtu všechny ty kritiky na ten nám v rámci EU vládnoucí mocenský spolek. Nikdo se totiž nijak nerozčiluje nad tím, jak se tam tito „zástupci lidu“ vlastně dostali.

Jakoby přiletěli odněkud z vesmíru, či alespoň spadli z Měsíce. Ne, ten základní kádr tam byl demokraticky zvolen. A pravdou je, že mnohdy ne zrovna většinou občanstva, tedy matematicky počítáno. Vlastně se tam často dostali jen zásluhou těch nevolících, kterým je to, ať již z jakéhokoli důvodu, prostě jedno. A kupodivu jsem již viděl nespočet reportáží od kurážných novinářů, kteří doložili, že ti takto zvolení jsou mnohdy osoby velmi prapodivných charakterů inklinujících ke kriminální činnosti.

A stalo se něco? Vzal to vůbec někdo na vědomí? Vzbouřil se snad podvedený volič? Pokud vím, tak nikdy. A byli to zase volení politici, kteří vše zametli pod koberec, protože šlo o jejich chráněnce hodící se do počtu různých politicko zájmových seskupení. Jinak řečeno, tvořili potřebnou většinu pro obvyklé „diplomatické“ kšefty.

Takže nechme stranou jednou všechnu tu kritiku a chytněme se sami za nos. Protože, i když je ta kritika opodstatněná, tak nemůže dojít k nějaké změně, pokud budeme naší nedůsledností, ale zrovna tak nezájmem, podporovat struktury, které podléhají zcela jiným zájmům, než těm, které by respektovaly názory občanů.

A tím prvním zájmem každého našeho „zástupce“ je především ten úžasný finanční efekt spojený s pocitem sedět v centru moci a pokládat se za velmi důležitého. A tím druhým zájmem je pěkně poslouchat všechny ty lobbyisty, kterých je možná v Bruselu asi tak desetkrát tolik, co volených zástupců. Ten „ubohý“ poslanec je na nich přímo závislý, protože většinou nemá ponětí o čem to vlastně rozhoduje a potřebuje někoho, kdo mu to „objasní“.

Máme tedy perfektní systém, který se pochopitelně a přímo logicky vzdaluje od zájmů většiny občanů EU. Abychom to pochopili tak ale nemusíme jezdit daleko, protože u nás to funguje na stejném principu. Také nejsme spokojeni, kdekdo nadává, a pak jdeme k volbám a v podstatě volíme nevolením ty samé, abychom pak s nimi mohli být nespokojeni.

Kruh je totiž uzavřen. Lidé nechodí k urnám, protože jsou přesvědčeni, že se stejně nic nezmění, což se jim krátce po volbách zase potvrdí. Jejich volební pasivita se pak projeví jen verbální kritikou, aby pak svou neúčastí v příštích volbách přivodili absolutně stejnou situaci. Ve své podstatě se občané dobrovolně vzdávají demokratických principů.

A mnohdy se pak nechají koupit příslibem referenda, které je jim politickými podvodníky nabízeno, a naivně si myslí, že jen tak může konečně dojít k nějaké změně. Pochopitelně by to mohlo vést i k absolutní katastrofě, protože jim nikdo nevysvětlí, že společnost, která v podstatě nepochopila princip demokracie, by se měla bát referenda asi tak jako čert kříže.

Ale to vše je jasné jen té společnosti, která je ochotna se trochu starat sama o sebe a svou budoucnost. Jinak je to jen obvyklé hledání viníků, kteří jsou dobří vždy jen na to, abychom nějak omluvili vlastní lenost, nevědomost a mnohdy i neschopnost svobodně a samostatně myslet. A jediné co je opravdu nepochopitelné je, že se lidé diví, že jim vládnou ti, které si demokraticky zvolili a pokládají to za podraz a nefunkčnost demokratického systému.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Jsou ti v Bruselu snad mimozemšťané?

 • Mimozemstane urcite ne, ale idioti spolupracujici s mezinarodnim zidem, tech je tam prehrsle!

 • jak řek chytrý Švejk: jsou buďto blbí nebo navedení… je to samozřejmě záměr islamizovat Evropu, jak zde krásně píše jiný autor, to je přesně:

  Lidé, kteří ještě pořád nechápou, že Evropská unie je pouze projektem na ovládnutí příliš národní a na dobytí silné Evropy a její přetvoření ve varný kotel národů, kde vznikne nový, hloupější a snadněji ovladatelný druh člověka se už asi stejně včas nepoučí.

  …ve skutečnosti je to dlouhodobý plán jak zotročit lidi a jejich myšlení, prostě lidské duše… důkladné vysvětlení s důkazy, i s radou jak z toho ven, pro toho kdo nechce být za ovci ani za vola, ten pro sebe najde na uvedeném webu důkazy i řešení…

  ve skutečnosti je hlavním hybatelem islamizace Vatikán… už se prozradil že je ve skutečnosti podporovatelem tzv. Nového Světového pořádku, NWO » a také tím, kdo hodlá islamizovat Evropu » pod záminkou pseudo-křesťanské humanity …a ZDE MÁTE DŮKAZY:

  viz: ragauian.cz/je-to-tady-antipapez-frantisek-se-svlekl-a-definitivne-prozradil-jezuitske-zamery-s-lidstvem-je-mozne-aby-papez-lhal-a-porusoval-kristovo-uceni-zname-pravdu/

  Zfalšování Kristova učení i stvoření islámu bylo provedenou stejnou silou za účelem ovládnutí lidského myšlení. Proto dnes Vatikán islamizuje Evropu. Loutkářům je totiž jedno, jak vás budou ovládat. Pochopte prosím, že papeži na Kristově učení nezáleží

  Vatikán je nejen tím, kdo islámskou migrační invazi do Evropy veřejně podporuje, je současně i tím, kdo stvořil islám…hned poté co zlikvidoval původní Kristovo křesťanství. Věděli jste, že Kristovo učení bylo zfalšováno? Věděli jste že Mohamed měl katolického učitele? Věděli jste že islámská džihádistická ideologie je pouze vylepšenou kopií Augustinovské teologie katolického „džihádu“? Přesně té teologie, podle které katolická církev jela v podstatě celý středověk, než byla pod tlakem lidí donucena od ní ustoupit, podobně jako od otroctví a nevolnictví. Jinak by tyto ďábelské praktiky podporovala dodnes…

 • Prioritou zastupitele není zájem voliče, ale zájem vlastní, případně zájem kmotrův. Dokonce z principu nemůže volič předvídat, jak se zastupitel v budoucnosti bude chovat. Demokracie může jen dodatečně napravovat nadělané chyby či lumpárny. Ještě k tomu je náprava odložena nadlouho, na příští volby. Proto nevykuchané referendum podstatně ztěžuje vznik demokratury.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*