Jsou Syřané zbabělci?

Jsou Syřané zbabělci?

I když se to většina Bruselu poplatných evropských medií snaží zastřít, převážnou část uprchlíků vynucujících si bezvízový a dokonce i „bezpasový“ vstup na území Ev­ropské unie tvoří mladí muži. 

Všichni – i ti úplně černí – tvrdí, že jsou Syřané. Využijme toho!

Vezměme si za příklad situaci na začátku druhé světové války. Tehdy spousta mladých mužů z Československa, Polska a řady dalších německou armádou obsazených evropských zemí riskovala smrt při útěku přes uzavřené hranice, aby se pak ve Velké Británii přihlásila do armády a mohla se zapojit do bojů proti společnému nepříteli.

Je sice poněkud překvapivé, že před válkou v Sýrii „prchají“ právě většinou mladí muži v plné síle, ale já jsem to pochopil. Nechtějí totiž riskovat boj s takzvaným Islámským stá­tem a dalšími teroristickými skupinami nacházejícími se na syrském území bez pořádného vojenského výcviku. Proto navrhuji, abychom jim nezištně pomohli a ten výcvik jim zajistili. A oni se tak co nejdříve budou moci po boku Bašára Asáda, kurdských dobrovolníků a dal­ších demokratických provládních sil zapojit do tažení směřujícího k vítěznému ukončení války.

Ilustrační obrázek Foto: Reuters
Ilustrační obrázek Foto: Reuters

Existují lidé, kteří tvrdí, že Syřanům se bojovat za svou vlast vůbec nechce. Jsou do­konce tací, kteří se nás snaží přesvědčit o tom, že uprchlí Syřané počítají s tím, že o mír v Sýrii budeme spolu s Rusy a Američany bojovat dokonce i my. Já osobně tvrdím, že je to volo­vina. Přece Syřané jsou dobří vlastenci, patrioti!

Vymyslel jsem dokonalé řešení. Vytvořme na území Evropské unie stovky přísně stře­žených vojenských výcvikových táborů, kde se syrští uprchlíci budou moci tvrdě při­pravovat na budoucí boj s nepřítelem syrského státu.

Jejich zorganizování musí začít přesnou evidencí – tedy položením první a vůbec nej­důležitější otázky: „Jste Syřan?“

Vzhledem k tomu, že všichni uprchlíci se nyní prohlašují za Syřany, lze očekávat, že do „dobrovolného“ vojenského výcviku pro boje v Sýrii bude možné zařadit i statisíce přísluš­níků jiných států, což jistě naděje na osvobození Sýrie a konečné vítězství podstatně zvýší.

Výcvik v Evropě bude probíhat beze zbraní. Jeho těžištěm bude zejména fyzická a tak­tická příprava, nácvik boje muže proti muži a osvojení si základních hygienických návyků.

Po ukončení přípravy budou v té době již vojenské jednotky pravidelné „Syrské Ute­čenecké Armády“, zkráceně „SUA“ mezinárodně organizovaným leteckým mostem přepra­veny do Damašku. Zbraňové vybavení jim docela jistě s radostí poskytnou Spojené státy, protože všem ostatním bojujícím stranám už je dodaly ve výrazném předstihu.

Tak vidíte, že řešení uprchlické krize nemusí být až tak složité. Spravedlnost nakonec zase zvítězí a za pár desítek let se Sýrie bude neúspěšně bránit „invazi“ evropských tu­ristů.

 

 

Václav Husák

Loading...

Podobné články

4 Komentáře “Jsou Syřané zbabělci?

  • Můj příbuzný byl pracovně v Iránu v době, kdy tam “ zuřila “ válka s Irákem. Do té doby jsem měl utkvělou představu o neohrožených muslimských vojácích, kteří bojují a umírají s úsměvem na rtech ve jménu svého ALAHA. Opak je pravdou, Iránští vojáci ještě před příchodem na bojiště, o nějakém pochodu se prý nedalo mluvit, rozprodali zbraně a střelivo a dezertovali. U tankistů a obrněné techniky to prý bylo obdobné, nechal jet tanky a obrněnce proti zákopům Iráckých vojáků, vyskákali z tanků a prchali, co jím síly stačili. Jak se kdysi říkalo : česká fojak, topry vojak, tak nyní se říká, muslimský voják je špatný voják

  • To by bylo velmi vtipné řešení a možná i teoreticky možné. Pokud jsou občané syrie, může je oficiální Syrská vláda mobilizovat. A jelikož EU udatně bojuje proti ISIS, měli by spolupracovat na jejich transportu.
    Problém je jen v tom, že by nakonec skončili u ISIS, protože ISIS svým lidem platí mnohem líp než Asad.

  • Jen bych doplnil, že za druhé světové války utíkali naši i do SSSR, kde se v Buzuluku zformovala armáda, která skutečně bojovala proti Němcům. Neupíral bych zásluhy žádnému ze zahraničních odbojů jak západní, tak východní byl přínosem a byli to hrdinové. Ti zbabělci v Sýrii by bojovali za lepší život jen v případě, že by jim někdo nenabídl „ráj na zemi“.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*