Jsou Češi šmejd a odpad, který dluží, kam se podívá a nechce své dluhy platit??

Jsou Češi šmejd a odpad, který dluží, kam se podívá a nechce své dluhy platit??

Otázka vcelku jednoduchá – viďte. Jenže jak pro koho! Já osobně bych toto možná říci mohl, protože nemám ani korunu dluhů, ale neřeknu to.

Ona totiž otázka dluhů občanů má poněkud širší kontext!! Nic na tom nezmění ani přihlouplý senátní návrh, že občanům, jenž neplatí své dluhy mají být zadrženy např. řidičské průkazy. Tohle skutečně mohl vymyslet jen debil a člověk absolutně pohrdající občany.

Víte – vážení přátelé – ono se s oblibou a především z úst politiků říká, že žijeme v demokratické společnosti. Média se doslova předhánějí, kdo napíše o demokracii co nejpochvalnější blábol a přitom je zcela ignorován fakt, že demokracie nikdy nebyla a nebude. To má samozřejmě souvislost i s dluhy a snahou o restriktivní politiku vůči dlužníkům, kteří s různých důvodů své dluhy neplatí nebo nemůžou platit.

V první řadě, abychom dostáli demokratickému způsobu uvažování, se musíme ptát po příčinách velkého zadlužení domácností. Tím se pravděpodobně naši mocipáni, poslanci a senátoři nezabývají, ale zde leží bohužel jádro problému. Lidem se nedostává finančních prostředků. Důvody tohoto stavu jsou různé, ale co se týče dělnické třídy tak podstata problému tkví v trvalém a hlubokém podhodnocení lidské práce v ČR. Je všeobecně známo-dle metodiky OECD, že náklady na práci jsou v ČR 3x až 4x nižší než je běžné v západní Evropě.  Toto samo o sobě by ještě problém nečinilo, kdyby ceny zboží, energií a dalších komodit v ČR nebyly srovnatelné a v mnoha případech dokonce vyšší !!  Počátek tohoto stavu se nachází v devadesátých letech, kdy byla prováděna restrukturalizace výrobní základny a její následná zlodějská privatizace, kdy ty nejlepší podniky byly prodány do rukou velkokapitálu a zlodějům. Bohužel toto vše za podpory tehdejších vlád a struktur vychovávaných KSČ v Prognostickém ústavu (Klaus, Zeman atd.) Od této doby to šlo a jde s dělnickou třídou už jen z kopce a zadluženost domácností neustále vzrůstá.Dost možná některé lidi naštvu, ale zdá se mi podivné, že se dělnické třídy nikdo nezastane. Bohužel ani ti komunisté! /KSČM/ I oni se dali na cestu podnikání a vykořisťování práce. Přitom dělnická třída je už cca 25 let systematicky okrádána a vykořisťována. Bez studu a skrupulí se na jejím okrádání podílí i stát a to značným zdaněním práce, daní ze mzdy a nejvyššími odvody do segmentu sociálního a zdravotního pojištění, které máme nejvyšší v Evropě.

Možná vám to ani nepřijde, ale za těch 25 let okrádání lidí v ČR se jednoduchým výpočtem dá spočítat, že každý dělník byl za tuto dobu okraden průměrně o 17 mil. Korun.  Je to málo nebo moc? No nevím, ale vím jistě, že kdyby čeští dělníci dostávali za práci slušně zaplaceno – tedy tak, kolik jim po právu náleží, tak by zadluženost rodin byla minimální a exekutory by naše republika ani nepotřebovala.

Vím, že spousta toho, co jsem napsal se nachází v rovině kdyby a ono kdyby je osudovou chybou Českého národa, protože držel a drží hubu záležitostem u kterých se má řvát. Místo aktivního odporu máme největší ramena v hospodě nebo doma, či na FB, ale tam, kde máme vzít osud a právo do svých rukou tak držíme huby.

Nyní senát přichází s návrhem zabavovat neplatícím dlužníkům řidičské průkazy, místo toho, aby se zabýval podstatou. Řeší svým krokem důsledek a nikoliv příčiny. Přitom to je neskutečně blbý návrh. Metaforicky řečeno – neplatíš elektřinu, tak ti odpojíme vodu. Prostě kravina. Jakou má souvislost řidičský průkaz s neplacením dluhů? Jistě-páka na lidi to je, ale to se už dostáváme mimo demokratický rámec a dostáváme se do roviny vydírání. Navíc pro mnoho lidí je ŘP existenční záležitostí. ŘP je živí.  Jeho zabavením to situaci bude ještě víc hrotit.

Osobně bych parlamentu, senátu a politickým stranám řekl toto: Už se konečně vyserte na ty politické kecy a politikaření.  Hrajete špatné, a předražené divadlo. Přestaňte žvanit a konečně dělejte něco pro lidi. My tu nejsme pro Vás, ale vy pro nás, a jestli to nechápete, tak běžte do prdele a nechte to dělat ty, kdož to chápou.

Opravdu a vážně!! Místo podpory buzerantských pochodů, podporujte ty, kdož vás živí-tedy dělnickou třídu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Jsou Češi šmejd a odpad, který dluží, kam se podívá a nechce své dluhy platit??

 • · Edit

  Lépe to napsat nešlo. Národ který se nechá ohlupovat vlastními lidmi nemůže být národem zdravých lidí. Jediný kdo to může změnit jsou 3 strany. Babiš, Okamura, Pravý Blok. pokud najdou společnou řeč .Potom tu naděje na spravedlivý život bude. Nenechme si kazit život kdejakým pitomcem který se nacpal do nestátotvorné pol. strany a rozdává své pitomosti kde komu s posvěcením celé koaliční smečky.

 • Ziji uz vice jak polovinu dlouheho zivota v zapadni Evrope. Nikde jsem za tu dobu nezazil tolik podrazu, ponizeni a arogance jako predtim v Cesku. I od vlastni rodiny v Cesku. Rakusaci nas asi znaji nejlepe a rikaji – ver, ale ne Böhmovi.
  Domnivam se, ze obraz spolecnosti tuhle zkusenost odrazi. Jako narod jsme byli vzdy hrackou a pesakem, sluhou mocnejsich a museli jsme se temto zmenam prizpusobit. Jako vse ma to sve pozitivni i negativni dusledky.
  Mnohokrat za sebou nas likvidovali jako narod tim, ze nam pozabijeli nase skutecne a statecne elity za Protektoratu i po unoru 1948. Ty co zabit nestacili emigrovali a vyvezli sve schopnosti k prospechu jinych zemi, kde se usadili. Mimo nostalgiky se vetsina domu vratit nechce, leda tak na navstevu. Vedi proc. Soucasny pravni stav je nastaven tak, ze pro bezne lidi neni spravedlnost vymahatelna.
  Jako vzdy nehledejme vinu za tento stav u druhych, v zahranici, v ideologii, atd. Hledejme ji v nas a vzpomenme si na nase predky, kteri byli schopni za mnohem horsich podminek nam vratit pocit naroda a zachovat stat. Vazme si nasich tradic a zachovejme je. Jsou nam oporou pred nasim sebeznicenim. Musime zavest mechanismy umoznujici obcanum primou demokracii jako je prave Referendum. Abychom se zbavili zlodeju, podvodniku a vyzirku u moci, kteri nam stale skodi. Abychom mohli zvratit zakony namirene proti nam a nemuseli cekat az do novych voleb. To je dlouha doba a manipulace vysledku voleb je pri dnesni konstelaci mafianskych stran mozna.
  Hlavne to chce vetsi obcanskou angazovanost a znalosti fungovani spolecnosti a rizeni. Lide je neznaji a tak neustale podlehaji slibum a tvrzenim hloupejsich, nez oni sami. Musime prorazit ohlupujici lzivou propagandu, diktovanou US mainstreamem a porektoratni vladou, sidlici v Bruselu na na US ambasade v Praze. Rusko neni nas nepritel, chce s nami spolupracovat. Je takto stilizovano, aby se dale zbrojilo v NATO, Rusove se provokovali, aby doslo k valce. Chceme to tak? Tak musime proti tomu neco udelat – zbavit se podrizenosti EU a USA vystoupenim z EU a NATO, s Vç usilovat mirovou spolupraci v Eurasii. Pro zapad jsme zatim jenom narody druhe tridy, kterym hazeji jenom ohlodane kosti. Zmenme to!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*