Jsme vždycky o krok vpředu, bratři Slováci

Jsme vždycky o krok vpředu, bratři Slováci

Každý národ je jiný a každý národ v určité situaci reaguje odlišně. Novozélanďané nyní uspořádali jakousi tryznu za oběti teroristického útoku v Churchchrist a nemuslimské ženy si oblékly muslimské šátky… Něco u nás nemyslitelné a v mnohém smyslu.

Především, kromě části Moravy jsme ateistickou zemí a nepropadáme antikatolicismu, který přece jenom jakous takous souvztažnost k Česku měl, ale už vůbec ne k islámu, který je nám absolutně cizí.

V praxi se to ovšem projevuje i pozitivně. Na rozdíl od Německa, kde jsou stovky mešit, u nás jsou, tuším, jen tři, a i to je hodně.Slovensko sleduje Česko, ale ve fázovém odstupu zhruba deseti let.

Když oni měli Mečiara, tady vládla pravda a láska, až fanatické objímání Západu, EU a euroatlantických vazeb.

Když my jsme vystřízlivěli a volíme Zemana za prezidenta a Babiše za premiéra, na Slovensku přijali euro, volili Kisku a nyní Čaputovou, odhodlanou pravdoláskařskou občanskou aktivistku.

Je dobře, že jsme se rozešli.

Malá, ukřičená a fanatická liberální část našeho politického spektra Slovensku závidí. No, v budoucí Sněmovně už tito pohrobci Václava Havla nebudou. U nás je nikdo neposlouchá a Halík, který povzbuzoval onu kandidátku na prezidenta, je po Kalouskovi a Němcové nejvíce nenáviděným Čechem.

Jsme o krok vepředu, bratři Slováci.

Když současný slovenský premiér Pellegrini poníženě proslovuje v Evropském parlamentu, že Slovensko chce být součástí toho nejpevnějšího jádra EU, ta větší část Čechů, Moravanů a Slezanů pomyslně zvrací.

Jsme o krok vepředu.

Na Slovensku zvítězí hyperliberálka. A zřejmě odstartuje i následnou vlnu, směřující k prohře Smeru v příštích parlamentních volbách. Má to jednu logiku: Po určité době přichází touha po změně. U nás dlouho vládla, a navíc tupě, pravice, tj. ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, a proto se věci posunuly doleva, a dnes vlastně snad nejvíc v historii je vláda ANO, ČSSD, KSČM levicová. A je to dobře, protože mnohé nahromaděné problémy se řeší.

Zároveň ale Česko se řadí ke kritičtější části EU, Babiš ví, že plácat jako Pellegrini o jádru EU nesmí, a navíc ani nechce.

Neslyšel jsem jediný projev paní Čaputové, byť naše ČT ji masivně pouští do éteru. Nevydržel bych to.

Jsem rád, že je mezi námi hranice.

My si, bratři Slováci, počkáme, až zase vystřízlivíte… A když ne. Je to váš problém.

Jsme o krok vepředu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*