Jsme jen národem hlupáků a plebejců…a pravda je nám přece Putna !!!

Jsme jen národem hlupáků a plebejců…a pravda je nám přece Putna !!!

Nenávistné výpady „bojovníků proti nenávisti“ a povýšené odsudky samozvaných „hlasatelů jediné pravdy“ nejsou ničím novým. Ovšem je smutné, že se pocitu vyvolenosti a jedinečnosti nedokáže ubránit ani režisér Jiří Menzel.

Je s podivem, jak často předvádí největší nesnášenlivost k jiným názorům hlasatelé tolerance, pravdy a lásky. Možná to bude tím, že pro ně tyto pojmy znamenají jen toleranci jejich názorů, které se po vyřčení stávají pravdou, o které se nediskutuje, ale s láskou je musíme obdivovat za to, že nás, hlupáky a plebejce, poučili. Nejste-li dostatečně „rusofobní“, jste okamžitě označen za putinovce, komunistu, placeného ruského demagoga nebo užitečného idiota ruské propagandy. Pokud se odvážíte vyjádřit obavy z neřízeného ( nebo řízeného ? ) muslimského exodu a možných následků, jste xenofob, rasista, neonacista. Ptáte-li se, zda přeregulovaná a socialistickými byrokraty ovládaná Evropa je opravdu vedena tím správným směrem a není-li možné, že se dostala do slepé ulice, jste Putinův zaprodanec, který chce posilovat ruský vliv v Evropě. A zmínit některé akce bratrských Spojených států a jejich důsledky pro Evropu se nesluší už vůbec, protože export demokracie např. do Kosova, Iráku, Lybie, Egypta, Sýrie apod. se podařil a o to přece šlo… Argumenty neargumenty, svědectví účastníků některých „veselic“, silvestrovských „taškařic“, zaměstnanců ubytovacích zařízení pro imigranty, obyvatel Německa, Holandska, Francie, Švédska, Řecka, Itálie atd. ? To je přece jen ruská propaganda a nic více…

Cožpak o to, s námi, prostými plebejci a hlupáky, jak se o svých názorových oponentech vyjadřuje pan režisér Menzel, je snadné se vypořádat rychle. On, renomovaný umělec a demokrat, přece ví naprosto jistě, jak se vypořádat s plebsem. Povýšeně označit většinu vlastního národa za „hlupáky, plebejce a připosrané pecivály“ a hotovo… Tak nevím, mám pocit, že něco podobného si nedovolila ani komunistická nomenklatura v dobách největší „slávy“… a že to byli nějací demokraté. Však posuďte z přiložených článků resp. rozhovorů s Jiřím Menzlem sami.

A jak si poradit s těmi, kteří vyjadřují stejné obavy a názory jako mnozí z nás, řadových blogerů a občanů, a jsou známými osobnostmi ? To předvedl M.C.Putna dokonale ve svém vyjádření o legendárním novináři Janu Petránkovi…

Je to nevýslovně smutné a těžko vysvětlitelné. U mnohých z těch, kdo se zapojili do Putinova propagandistického tažení, to lze celkem snadno objasnit frustrací, komoušstvím, hloupostí, primitivním antiamerikanismem, penězi nebo kombinací toho všeho. Ale jeden z doyenů české žurnalistiky, který už nemá ničeho zapotřebí a který toho tolik ví o sovětském režimu i o starších ruských dějinách?

Zdroj: http://www.lidovky.cz/putna-pad-jana-petranka-0v0-/nazory.aspx?c=A150308_192655_ln_nazory_ele

Možná by nebylo od věci opustit frustraci z chybějících protiargumentů skrývanou za primitivní antirusismus a trapné hledání komunistické stopy u názorových oponentů a lidí, kteří jsou opravdovými demokraty. To by mohl být dobrý začátek, pánové. Třeba by pomohlo poslechnout si čas od času i jiný než jen názor svůj a svých názorových souputníků a argumenty, ze kterých vychází, neshazovat hned jako Klausovu, Zemanovu, ruskou, novoruskou…a já nevím jakou propagandu. Protože z tohoto přístupu je cítit všechno, jen ne demokracie a v konečném důsledku jsou to často lidé jako vy, kvůli kterým někteří jednodušší jedinci uvěří hlasatelům jednoduchých řešení. Z vašich slov je cítit pocit vyvolenosti, povýšenost a zášť. Prostě to z čeho v argumentační nouzi tak rádi obviňujete nejen „hloupé plebejce“, ale i lidi jako je Jan Petránek, Rajko Doleček, Jan Schneider, Petr Robejšek a všechny, kteří nepatří do „vaší party“.

Být bolševikem neznamená příslušnost k jakékoliv straně, je to stav svědomí a duše. Tak nějak to trefně řekl Karel Kryl. Nenávistný bolševický přístup se nedá zakrýt ani „protinenávistnými, hejtfriťáckými“ maskami. Nakonec se vždy projeví. Tak nezbývá než věřit, že nám ze svobody a demokracie nezůstanou jen ostře sledované vlaky, auta, domy, vzájemná komunikace a myšlenky….

A já si, i přes velké rozčarování z postojů Jiřího Menzela, dám sklenku vína a znovu dnes večer ocením „jak obsluhoval anglického krále“….rozumy o hloupém národu a nesmysly o Janu Petránkovi mně pak snad budou aspoň trochu putna….

Hezký den

Vyvolený M.C.Putna o novinářské legendě J.Petránkovi…

Vyvolený a moudrý J.Menzel : – „Hlupáků je v tomto národě většina“

– „…moudří lidé odešli a zůstali jen plebejci, kteří volí Zemana…“

(Jiří Menzel Foto: ČTK )
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

  • Pane Vyvolený, byli doby, kdy jsem si vás vážil za to, jaké filmy jste předkládal nám divákům, kteří jsme vaše filmy přímo hltali. Pak přišel r.1990 a na vás snad padla deka. Vaše nové filmy ztratili svojí šťávu a jíž to nebylo ono. Pak jste se na stará kolena zamiloval, oženil a nechal si zplodit potomka. Lid vás jíž neuznával jako bohéma, ale vysmíval se vám za to, že jste paroháč. Je to pouze věcí vaší rodiny a vás osobně, jak se k tomu postavíte. Většina našich občanů, které vy nazýváte hlupáky a plebejci, by k vůli posměchu ostatních nevystrčila nos z domova, vy naopak. Tak kdo je v této zemi za hlupáka, pane Menzel?

  • Zidovsky Menzle, cesky narod neni narodem hlupaku a plebejcu. Co si to vubec dovolujes? Rac si kritizovat sve izraelske vrahy a chazarske kumpany jako Stropnicky, Vondra, Havel a podobna zidovska paraziticka verbez.

  • Mainstream je vždy jen o boji o vlastní ego a moc, to platí jak v novinách, tak ve fotbale. Na české umělecké scéně jsou největší umělci ti, kteří nejsou vidět, ti v masmédiích bývají zpravidla jen béčkovým odpadem. Nezajímá mě co si myslí Mencl nebo další české mainstreamové nuly, které se umělci jen nazývají. Všiměte si třeba, že ti nejlepší umělci se nevyjadřují k politice, umění je jejich životem a zcela je pohlcuje, co by dělali s politikou? A nějaké ceny ? Ten kdo skutečně zná a umí, tak to poznáte už po prvních jeho větách, ten u kterého si nejste jisti potřebuje titul nebo cenu, aby se jeho úžasné „schopnosti“ náhodou neztratili.

  • Menzel je jen starý chlap, který má již místo mozku bramboračku. Když si to uvědomíte, tak se jen nad jeho výplody usmějete. Ale když ne, tak mu někdo může i věřit, protože si může myslet, že je dobrej tak, jak býval. Ale není. Je to jen starej chlápek …

  • · Edit

    Jan Kukla a co vlastně ten Menzel vykonal? Krom pochybného amerického Oskata, který kopíruje politickou linii… Ostatně, cena Oscar má hodnotu Nobelovy ceny za mír, Zlatého slavíka, či privátní akce časopisu Time a jeho ocenění domnělé osobnosti roku. Jedná se o iluzionistické představení pro békající ovce, kterému žádný moudrý sedlák nevěří. NIC, nikdy nevykonal a jeho pseudotvorba je pochybná, stejně jako např. Havlova !

  • Myslí si tito VIP Vyvolený, že můžou urážet Český národ jak se jim zlíbí, ale už jednou se stalo v českých dějinách, že ovce napadly vlka, a těmto rádoby chytrákům bych doporučil nedrážtit je, nebot všichni nejsme hloupými Ovcemi.!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*