Jsem Týnka a lidé pořádají sbírky, abych měla co jíst! I’m happy, pane Drábku

Jsem Týnka a lidé pořádají sbírky, abych měla co jíst! I’m happy, pane Drábku

 

Nadlidé ve vládě a v parlamentu by měli začít vnímat, co se v zemi děje. Výzva paní učitelky Volrábové z 2.A děčínské školy Dr. M. Tyrše řeší to, co oni způsobili, a fakt se to nečte dobře. Říkají si elity, ten dobytek rozežraný.

Vážení rodiče, chtěla bych Vás oslovit tímto emailem a poprosit o zcela výjimečnou pomoc. V naší třídě je Kristýnka, jejíž maminka je samoživitelka se čtyřmi dětmi a v současné době je po chemoterapii a její zdravotní stav je vážný.

Kristýnka je momentálně skoro vždy bez svačinky, na obědy přestala chodit, protože je nemá zaplacené, občas ani nedorazí do školy, protože nemá peníze na MHD. Doma se stará o malé sourozence a maminku, je moc šikovná a její dětství je zcela jiné, než dětství jejích vrstevníků. Vím, že každý má své starosti, ale moc prosím o pomoc naší Kristýnce. Myslela jsem, že bychom se složili a zaplatili bychom Týnce alespoň obědy ve školní jídelně, aspoň na nějakou dobu. Věřím, že mi pomůžete a moc děkuji za pochopení i pomoc. Na vánočních dílničkách bude připravena kasička pro dárce, poté korunky spočítáme a předáme na účet do jídelny. Pokud budete mít jiný návrh či nápad, ozvěte se mi.

 

tynka

V současné době má již Kristýnka zaplacené aspoň obědy a MHD z fondu Unie rodičů a přátel školy. S rodiči ze třídy je dohodnut týdenní seznam na svačiny. Ve třídě 2.A je umístěna kasička pro školní potřeby pro Kristýnku, nikoliv pro její rodinu. Veškeré finance povede paní učitelka Volrábová a ta jí bude z financí hradit věci spojené pouze se školou – obědy, pomůcky, vstupy do divadla apod. Příspěvky se mohou dávat kdykoliv. Navíc dne 18.12.2013 budou od 16h probíhat ve škole Vánoční dílny, můžete se zastavit optat se, podat radu či přispět korunkou. Pokud Vám doma přebývají nějaké oblečky, boty či hračky po dětech a mohli byste je věnovat Kristýnce a sourozencům, také děkujeme.

Od paní učitelky jsme obdrželi seznam velikostí: Kristýnka: 8 let, 131 -140, 31-32; Lucinka: 6 let, 125 – 135, 28 – 29; Pavlík: 5 let, 128 – 135, 27 -28; Matýsek: půl roku, 76 – 82, 19 – 22 Vše se vybírá přímo ve 2.A, škola Dr. M. Tyrše. Pokud to půjde, šiřte výzvu i dále. Věřím, že oblečení dáme do kupy, ale koruna se hodí vždycky, třeba i pro další takto „postižené“ děti.

___

Poznámka redakce – Rozkradený stát zvolna kolabuje a soucitní občané vytvářejí paralelní sociální systém, aby zachránili ty, kteří už spadli na úplné dno. Není načase vytvořit rovnou paralelní úřady, parlament a vládu? Není načase uspořádat paralelní volby bez účasti politických stran? Není načase ustanovit paralelní soudy a všechny ty šmejdy pozavírat? Protože pokud ne, exministr Drábek bude za úspěšnou demontáž a rozkradení sociálního systému politicky odměněn postem v europarlamentu a další jemu podobní „volení zástupci“ přivodí ještě hodně bídy statisícům dalších dětí. Přestaňme zavírat oči, přestaňme se tvářit, že se máme dobře a všechno je v pořádku!

zdroj : exilovenoviny.cz

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*